Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | poniedziałek, 29 cze, 2020 |

Pompki dla Wojtusia czyli ogromny sukces Gaszyn Challenge.

Zbiórka na leczenie Wojtka Howisa rozpoczęła się jeszcze przed pandemią. Przez koronawirusa rodzice Wojtusia stracili nadzieję, że uda się uzbierać potrzebną sumę. Dziecko cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Po paru miesiącach,  dzięki wyzwaniu, udało się uzbierać pieniądze na lekarstwo za ponad 9 mln złotych. Gaszyn Challenge odniósł tak wielki sukces, że pojawiła się szansa na pomoc innym dzieciom.

Na czym to polega?

Pomysłodawcą całej akcji jest strażak z OSP z Gaszyna, druh Marcin Topór. W ramach akcji wystarczy zrobić 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na zbiórkę prowadzoną przez platformę SiePomaga.pl.
– Zasady zarówno dotyczące wysokości wpłat na rzecz chorego chłopca, jak i ilości nominowanych osób, można łamać, ale tylko w górę. Dotąd większość wpłat była wyższa niż kwota minimalna określona w zadaniu.- Mówi pomysłodawca wyzwania.  Jedną z pierwszych osób biorących udział w #GaszynChallenge był proboszcz parafii w Gaszynie ks. Maciej Oset.

Gaszyn Challenge w naszej okolicy

Również w naszym regionie akcja stała się popularna. Pomogli m.in. Strażacy z OSP Mosina, OSP Nowinki. Przysiady robił także burmistrz Przemysław Mieloch oraz przewodniczący Osiedla nr 5 Nowe Krosno. Pompki wykonali także grupowo pracownicy firmy IMPAKT. Ich wyzwanie można zobaczyć tutaj.

 

OSP Mosina

Gaszyn Challenge OSP Mosina

gaszyn challenge

Gaszyn Challenge firmy IMPAKT

Gaszyn Challenge szybko rozprzestrzenił się na cały kraj, a później dotarł nawet za granicę, m.in. do Berlina. Obecnie pieniądze zbierane są na leczenie innych chorych dzieci. Tutaj znajdą Państwo link do zbiórki.

 

Skomentuj