Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 27 sie, 2020 |

Proboszcz udaremnił kradzież kościelnej skarbony. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu

W kaplicy pw. Matki Teresy z Kalkuty w podpoznańskich Kamionkach złodzieje wybiegli ze świątyni z wypełnioną datkami skarboną. W pościg za rabusiami rzucił się sam ksiądz proboszcz.

25 sierpnia dwóch mężczyzn próbowało okraść kaplicę w Kamionkach. Proboszcz, który pobiegł za złodziejem, udaremnił kradzież.

– W środku dnia ok. godz. 13 do kaplicy pw. Matki Teresy z Kalkuty w podpoznańskich Kamionkach weszło dwóch mężczyzn, którzy zdemontowali skarbonę na daninę diecezjalną oraz ofiary na budowę kościoła i wybiegli ze świątyni. Całość zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Sprawca jest notowany i został zatrzymany przez policję. W opinii stróżów prawa złodziej specjalizował się w okradaniu kościołów w Poznaniu i w okolicy. Udostępniamy nagrania z monitoringu, ponieważ mogą stać się przestrogą na przyszłość. Ksiądz Jakub Lechniak od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem maratonów organizowanych w Polsce i w Europie. – poinformowała Archidiecezja Poznańska

Na zamieszczonym w mediach społecznościowych Archidiecezji Poznańskiej filmie widać mężczyznę uciekającego ze skarboną. Chwilę potem za złodziejami wybiega ksiądz Jakub Lechniak i udaremnia kradzież.

– Byłem w zakrystii, robiłem porządki, usłyszałem hałas. Gdy wszedłem do kaplicy, zobaczyłem, że nie ma skarbony. Przez okno zauważyłem, że biegnie z nią jakiś facet. Zacząłem go ścigać. Uciekający na mój widok przewrócił się, wyrzucił skarbonę i pobiegł dalej, tam, gdzie jechała też już policja, którą wezwałem w trakcie pogoni – powiedział Polskiej Agencji Prasowej ks. Jakub Lechniak, proboszcz parafii w Kamionkach.

źródło: Archidiecezja Poznańska

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj