Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 14 maj, 2020 | komentarze 4

Przebudowa ulicy Budzyńskiej w Mosinie

Urząd Miejski w Mosinie zaprezentował koncepcję dwóch wariantów przebudowy ulicy Budzyńskiej celem zasięgnięcia opinii mieszkańców. Konsultacje będą trwać do piątku 22 maja. Oba projekty uwzględniają budowę chodników, zatok postojowych, w tym drugi z nich, parkingu w okolicy ulicy Niepodległości.

Przebudowa ulicy Budzyńskiej w Mosinie – warianty

W związku z przystąpieniem do sporządzania projektu przebudowy ulicy Budzyńskiej zostały sporządzone dwa warianty:

Wariant I
W wariancie pierwszym zaprojektowano poszerzenie jezdni o dodatkowy pas ruchu (na odcinku od ul. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej i Krotowskiego) oraz dwustronny chodnik o szerokości 2,0m. Kolidująca z rozbudową drogi kapliczka znajdująca się przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 431 zostanie przesunięta na działkę nr 1600/40 w pobliżu zjazdu do restauracji „Morena”. Dodatkowy pas ruchu na odcinku od ul. Niepodległości do nowej lokalizacji kapliczki będzie przeznaczony na miejsca postojowe oraz w dalszej części do skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej jako przedłużenie pasa ruchu dla samochodów skręcających w prawo. Na całym odcinku przebudowywanej ul. Budzyńskiej zaprojektowano brakujący chodnik od strony zachodniej przy krawędzi jezdni z odstępstwem w obrębie skrzyżowania z ulicą H. Kołłątaja gdzie planowane jest jego odsunięcie w celu uniknięcia wycinki rosnących drzew.

koncepcja ul. Budzyńska - wariant I

koncepcja ul. Budzyńska – wariant I

Wariant II
W wariancie drugim zaprojektowano poszerzenie jezdni o dodatkowy pas ruchu (na odcinku od zjazdu do przedszkola do skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej i Krotowskiego) oraz dwustronny chodnik o szerokości 2,0m. Kolidująca z rozbudową drogi kapliczka znajdująca się przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 431 zostanie przesunięta na działkę nr 1600/40 w pobliżu zjazdu do restauracji „Morena”. Dodatkowy pas ruchu na odcinku od zjazdu do przedszkola do nowej lokalizacji kapliczki będzie przeznaczony na miejsca postojowe oraz w dalszej części do skrzyżowania z ul. Marii Konopnickiej jako przedłużenie pasa ruchu dla samochodów skręcających w prawo. Projekt przewiduje także lokalizację miejskiego parkingu na ok. 24 miejsca postojowe z wjazdami od strony ulicy Niepodległości oraz drogi dojazdowej do przedszkola. Na całym odcinku przebudowywanej ul. Budzyńskiej zaprojektowano brakujący chodnik od strony zachodniej przy krawędzi jezdni z odstępstwem w obrębie skrzyżowania z ulicą H. Kołłątaja, gdzie planowane jest jego odsunięcie w celu uniknięcia wycinki rosnących drzew.

koncepcja ul. Budzyńska - wariant I

koncepcja ul. Budzyńska – wariant I

Konsultacje dotyczące przebudowy ulicy Budzyńskiej w Mosinie

Ze względu na panującą pandemię SARS-CoV-2 oraz prowadzony rządowy szereg obostrzeń informujemy, że konsultacje prowadzone będą w formie elektronicznej. Jednak ze względu na równość w dostępie do konsultacji wypełnione dokumenty można również wrzucać do skrzynki na dokumenty wystawionej przed Urzędem Miejskim.

Konsultacje rozpoczynają się w dniu 13 maja 2020 i potrwają do 22 maja do godziny 15.00.

Udział w konsultacjach w formie elektronicznej można wziąć wchodząc na stronę internetową Konsultacji Społecznych (link tutaj).

Dla osób, które chcą udzielić odpowiedzi w tradycyjnej formie załączamy formularz do pobrania:

Ankieta konsultacyjna – pobierz

źródło: UM w Mosinie

Czy przestawiona przez urząd koncepcja przebudowy ulicy Budzyńskiej jest trafiona? Zachęcamy do komentowania. Piszcie, który wariant bardziej Wam się podoba, ten z parkingiem czy może bez.

Mosina, ulica Niepodległości (25 Stycznia)

Widok na ulicę Budzyńską (na wysokości ulicy Niepodległości)

Mosina, ulica Niepodległości (25 Stycznia)

Widok na ulicę Budzyńską (na wysokości ulicy Niepodległości)

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (4)

 • Kvartz
  czwartek, 14 maj, 2020, 12:45:57 |

  Niezależnie od wariantu – cieszy mnie chęć uniknięcia wycinki drzew.

  Poza tym – jako że jest to droga dojazdowa do Pożegowa i WPN jest to dobra okazja by była maksymalnie przyjazna celom rekreacyjno-wypoczynkowym. Ścieżka rowerowa, szersze chodniki, zieleń – to może być dobra wizytówka dla Mosiny bo chcąc dostać się m.in. na Glinianki czy wieżę nie ma innej drogi ze strony Mosiny niż ta.

  Trzymam kciuki by tego nie zepsuto :)

 • Jan
  czwartek, 14 maj, 2020, 13:19:55 |

  Ścieżka rowerowa? Po co? Będzie druga Brzechwy. Zgadzam się z całą Pana wypowiedzią oprócz tej jednej rzeczy. To jest kilkaset metrów drogi o umiarkowanie małym ruchu. Wrzucanie rowerzystów na „chodnik”, nie ma walorów praktycznych, ani paradoksalnie nie jest bezpieczniejsze. Ścieżki powinny być przy ruchliwych arteriach, a najlepiej pasy ruchu dla rowerów bo te są wygodniejsze, czytelniejsze dla wszystkich użytkowników dróg. A sam remont popieram bo jest potrzebny, tak jak miejsca parkingowe dla mieszkańców.

  • Kvartz
   czwartek, 14 maj, 2020, 15:50:57 |

   To prawda. Szanuję konstruktywną krytykę i pozdrawiam :)

 • Gość
  piątek, 15 maj, 2020, 14:22:17 |

  Miło mi :) dlatego warto rozmawiać. Myślę, że każda inwestycja większa powinna być poprzedzona konsultacją ze społecznością, bo wiedza praktyczna i potrzeby użytkowników, a wiedza zdobyta na politechnice to dwa różne światy. Takie giełdy pomysłów i uwag wiele dają. Niemniej trzymam kciuki za remont i pozdrawiam serdecznie.

Skomentuj