Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 25 sie, 2020 |

Pula blisko 100 milionów zł na pomoc przedsiębiorcom w kilka sekund. Oświadczenie marszałka

Wczoraj o godzinie 9 rozpoczął się internetowy nabór wniosków na granty dla wielkopolskich przedsiębiorstw w ramach „Wielkopolskiej Tarczy Antykryzysowej”. W niecałą minutę aplikujący otrzymali informację, że pula 95 mln zł przeznaczona na pomoc wyczerpała się. Wielu z nich czuje się oszukanych. Oświadczenie w tej sprawie wydał przed chwilą Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Prawdopodobnie tak szybkie wyczerpanie wniosków spowodowane było przez tzw. booty (programy), wykorzystywane przez nie do końca uczciwych internautów.

– Punkt 9.00 kliknąłem odpowiedni link z przygotowanym wnioskiem. Po chwili otrzymałem odpowiedź, że mój wniosek został odrzucony, ponieważ środki zostały wyczerpane. Brawo organizatorzy naboru! Zasłużenie powinni trafić do Księgi Guinnessa. Jak nazwać ich rekord? Najszybsze na świecie nabicie ludzi w butelkę? – napisał na facebooku Marek Fiedler

Do sytuacji odniósł się już Marszałek. – Podjąłem decyzję o uruchomieniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego postępowania kontrolnego. Jego zadaniem będzie sprawdzenie przebiegu procesu zgłaszania wniosków przez system informatyczny, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potencjalny udział narzędzi wspomagających, tzw. bootów i ich faktycznej roli w ułożeniu listy potencjalnych beneficjentów, a także procesu startu przyjmowania zgłoszeń. – napisał w swoim oświadczeniu Marszałek Marek Woźniak.

– Do czasu wyjaśnienia wątpliwości nie będą dokonywane jakiekolwiek wypłaty środków finansowych z puli grantowej, choć procedura weryfikacji dokumentów tych, którzy znaleźli się na liście grantobiorców, nie będzie na tę chwilę wstrzymana.Do zespołu kontrolnego zamierzam pozyskać niezależnych specjalistów z dziedziny informatyki, niezwiązanych ze strukturami WARP i Urzędu Marszałkowskiego. Mam nadzieję, że uda się w sposób wiarygodny zweryfikować to postępowanie. – dodaje Marek Woźniak.

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego i Krzysztof Urbaniak, prezes WARP

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego i Krzysztof Urbaniak, prezes WARP fot.UMWW


Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa. Podobnie jak krajowa, czy gminne tarcze antykryzysowe, przeznaczona jest dla firm, które z powodu pandemii utraciły znaczną część przychodów i poniosły straty. Skorzystać z niej mogły mikro i małe przedsiębiorstwa, także samozatrudnieni.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj