Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | poniedziałek, 6 lip, 2020 | komentarze 4

Aktualizacja: Kilkudziesięciu seniorów na kwarantannie czeka na wyniki testów

W piątek, 3 lipca, informowaliśmy o objęciu kwarantanną domu opieki „Rezydencja Seniora” w Puszczykowie. Dziś władze podały dane o całym mieście.

W nocy z poprzedniego wtorku na środę w szpitalu w Puszczykowie zmarła 99-letnia pacjentka. Kobieta do placówki trafiła z domu opieki „Rezydencja Seniora”. 99-latkę przyjęto z objawami ostrej niewydolności oddechowej. Pacjentki nie udało się uratować, a testy potwierdziły u niej Covid-19.

Dzień później podjęto decyzję o objęciu kwarantanną mieszkańców domu seniora i jego personelu. Oddział chorób wewnętrznych w puszczykowskim szpitalu, gdzie przebywała 99-latka, zdezynfekowano. W szpitalu zawieszono także planowe i pilne przyjęcia.

Jak dzisiaj podał Urząd w Puszczykowie, w „Rezydencji Seniora” objętych kwarantanną jest 66 osób. W sobotę sanepid pobrał próbki do badań na obecność koronawirusa zarówno od pensjonariuszy, jak i personelu. Dzisiaj placówka poinformowała, że wyników nadal nie ma, ale zarówno mieszkańcy, jak i załoga, czują się dobrze.

Oprócz objętych kwarantanną mieszkańców puszczykowskiego domu seniora, w mieście izolowanych jest 9 innych osób. Przestrzeganie zasad kwarantanny sprawdza policja.

Aktualizacja (08.07.2020):

Okazało się, że sanepid podał błędnie dane. U zmarłej nie stwierdzono covid-19. Kilkadziesiąt osób przebywających  w „Rezydencji Seniora” zostało zwolnionych z kwarantanny.

Poniżej aktualne dane dotyczące osób zakażonych i i przebywających na kwarantannie w gminie Mosina.

Koronawirus: Raport burmistrza

Koronawirus w gminie Mosina: Raport burmistrza

Wasze komentarze (4)

 • ufo
  środa, 8 lip, 2020, 10:48:16 |

  Warto napisać, że sprawa jest nieaktualna, bo badanie pani która zmarła w ub. tyg. było błędne – nie miała koronawirusa, podobnie jak osoby przebywające w Rezydencji. Wszyscy są wolni od koronawirusa.

 • środa, 8 lip, 2020, 11:50:46 |

  Aktualizacja (08.07.2020):

  Okazało się, że sanepid podał błędnie dane. U zmarłej nie stwierdzono covid-19. 70 osób przebywających w “Rezydencji Seniora” zostało już zwolnionych z kwarantanny.

 • Gość
  środa, 8 lip, 2020, 13:41:25 |

  Ilość osób na kwarantannie w gminie niestety nie spada,a rośnie. To nie rokuje dobrze.

Skomentuj