Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | środa, 15 kwi, 2020 | komentarzy 5

Puszczykowo. Rozdano kolejne maseczki dla seniorów

Dzisiaj rozdano kolejną partię maseczek ochronnych w Puszczykowie. Do seniorów trafiło ich około 600. Urząd zapowiada, że zamówione są kolejne.

Jak informowaliśmy w niedzielę, burmistrz Puszczykowa – Andrzej Balcerek przekazał seniorom maseczki ochronne. Ma to związek z wprowadzonym obowiązkiem zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Przepisy wchodzą jutro, 16 kwietnia. Niektóre samorządy postanowiły już zaopatrzyć mieszkańców w maseczki.

W Swarzędzu maseczki rozdano seniorom pod marketami w godzinach, kiedy tylko osoby 65+ mogą zrobić zakupy. W Czempiniu do wszystkich mieszkańców dostarczy je OSP. Natomiast dzisiaj w Puszczykowie przy hali sportowej przy ul. Podgórnej, rozdano kolejną partię masek dla seniorów.

 

Puszczykowskiemu oddziałowi Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów maski przekazał burmistrz Puszczykowa.

Dla każdego maseczka

Pomiędzy godziną 15 a 16 członkowie puszczykowskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów rozdali około 600 maseczek. Były dostępne dla wszystkich seniorów. Jedna z osób, która przyszła po maseczki pyta się, czy musi pokazać legitymację – Nie trzeba, dla wszystkich wystarczy, maseczki są dla każdego seniora – odpowiada pani Maria ze Związku i sięga po więcej masek.

Maseczki szybko się rozeszły – Już nie wiele zostało, zaraz kończymy – mówi mi chwilę przed 16 prezes PZERiI – Włodzimierz Kędzierski. Jak dowiaduję się w Urzędzie Miasta, planowane są kolejne dostawy. Urzędnicy nie chcą jednak podawać konkretnych dat, bo w dostawach środków ochronnych zdarzają się opóźnienia. Przy następnych dostawach, tak jak w tym wypadku, mieszkańcy zostaną o tym powiadomieni przez sms.

Co z nie-seniorami?

Nie wiadomo też jeszcze, czy maski ochronne trafią do pozostałych mieszkańców Puszczykowa, którzy nie są seniorami. Jak dowiaduję się w sekretariacie burmistrza, ma to związek z sytuacją na rynku środków ochronnych. Z uwagi na duże zapotrzebowanie, często występują braki i opóźnienia w dostawach. Jednak Puszczykowo ma mieć obiecane kolejne partie maseczek.

Mieszkańcy również o kolejnych akcjach rozdawania maseczek mają być powiadomieni mailowo i przez sms.

Wasze komentarze (5)

 • cogito
  środa, 15 kwi, 2020, 17:03:58 |

  Chciałbym wiedzieć gdzie podawana była informacja o rozdawaniu maseczek. Do mnie nie trafiła, do moich sąsiadów również.

 • Barbara
  środa, 15 kwi, 2020, 17:17:29 |

  A w Mosinie?czy też będą maseczki?jesli tak to w jaki sposób beda dostarczane

 • cogito
  środa, 15 kwi, 2020, 19:27:32 |

  Z przykrością stwierdzam, że sposób dystrybucji maseczek w Puszczykowie to kpina z seniorów. W innych gminach straż miejska rozwozi je wg adresów seniorów, a tutaj „kto pierwszy ten lepszy”? Jedni przestrzegają prawa i siedzą w domach , inni kręcą się po mieście i załapują się na „promocję”?. Wstyd dla władz miejskich, a szkoda…

 • cogito
  czwartek, 16 kwi, 2020, 11:09:32 |

  Panu Burmistrzowi Puszczykowa za maseczki już dziękuję. Wyszedłem z domu, kupiłem w aptece / 9,50 zł za sztukę/ i mam. I jak zwykle sprawdziło się powiedzenie „licz na siebie…

 • Zofia
  czwartek, 16 kwi, 2020, 13:19:24 |

  Ciekawe do kogo wysłali smsa , że są maseczki rozdawane , chyba do „swoich” , bo ja smsa nie dostałam. Kupię sobie stać mnie.

Skomentuj