Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 27 lip, 2020 | komentarzy 11

Raport o stanie Gminy Mosina

Ukazał się najnowszy Raport o stanie Gminy Mosina. Rok temu burmistrz Mosiny przedstawił raport o stanie gminy Mosina za rok 2018. Dokument spotkał się z krytyką mieszkańców, gdyż niewiele z niego wynikało. Brakowało wniosków, podsumowania czy spisu treści. A jak jest w tym roku?

Raport o stanie Gminy Mosina w roku 2019

W tym roku raport jest obszerniejszy o ponad 150 stron (zawiera ich łącznie 301). Podobnie jak w poprzednim roku, nie znajdziemy w nim ani słowa o największej z „realizowanych” w gminie inwestycji czyli o „budowie” krytej pływalni miejskiej. Natomiast pojawiło się wiele nowych stron informacyjnych, z których dowiemy się z pewnością wielu ciekawych rzeczy. – Raport o stanie Gminy Mosina za rok 2019 jest pełniejszy niż analogiczny dokument za rok 2018. Odpowiada on standardom Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych z uwzględnieniem specyfiki Gminy Mosina jak i części wniosków osób biorących udział w dyskusji nad raportem w roku wcześniejszym. Rokrocznie będzie wydłużana perspektywa czasowa dokumentu, aby tym precyzyjniej określić drogę dochodzenia do stanu obecnego, jak i pogłębić zrozumienie uwarunkowań, które do pewnego stopnia determinują rozwój gminy. – informuje burmistrz Przemysław Mieloch.

Raport o stanie gminy jest to dokument sporządzony wg wymogów znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym oraz podjętej przez Radę Miejską Uchwały. Zakres opracowanego dokumentu obejmuje przede wszystkim realizację polityk, programów, strategii, uchwał rady miasta i budżetu obywatelskiego za rok 2019.

– Informacje zawarte w dokumencie posłużą mieszkańcom Gminy Mosina do zwiększenia wiedzy na temat funkcjonowania samorządu gminnego, a także staną się podstawą do prowadzenia dialogu na temat przyszłości gminy. – pisze burmistrz Przemysław Mieloch

Link do raportu

➡ Pełna treść raportu – zapoznaj się z jego treścią

Raport o stanie gminy Mosina

Raport o stanie gminy Mosina za 2019 rok

Debata nad Raportem

20 sierpnia 2020 roku, podczas sesji Rady Miejskiej w Mosinie, odbędzie się debata nad Raportem o stanie Gminy, w której mogą zabierać głos mieszkańcy. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.

➡ Informacja dla osób chcących wziąć udział w debacie

Opublikowany w poprzednim roku raport o stanie gminy Mosina sprowokował nas do podjęcia dyskusji na jego temat na łamach Radia MPL. W celu przybliżeniu czym jest sam raport, oraz czego można się z niego dowiedzieć zapytaliśmy wówczas radnego Rady Miejskiej w Mosinie, Marcina Ługawiaka.

Tymczasem już teraz zachęcamy Czytelników do zapoznania się z najnowszym raportem i do dyskusji na jego temat.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (11)

 • Gość
  poniedziałek, 27 lip, 2020, 12:31:10 |

  Brak w Raporcie basenowej inwestycji jest co najmniej zastanawiający

 • Ewald
  wtorek, 28 lip, 2020, 12:09:27 |

  Dajcie spokój.

 • J.
  wtorek, 28 lip, 2020, 17:00:55 |

  Przejrzałem. Trwa nieustające pasmo sukcesów. Na papierze.

 • Jp
  środa, 29 lip, 2020, 7:56:05 |

  Może zamiast na ilości stron warto byłoby się pochylić nad jakością raportu. Tak aby znalazły się w nim najistotniejsze informacje dotyczące Mosiny.

  • Gość
   piątek, 31 lip, 2020, 0:28:52 |

   Jakie to są najistotniejsze informacje? Przecież najistotniejsze, to ilu pracowników jest w urzędzie jest napisane. A po tym łatwo znaleźć ile mniej więcej każdy tam zarabia, trzeba tylko umieć

 • mieszkaniec
  środa, 29 lip, 2020, 23:40:17 |

  ’Ministerstwo przelewania pustego w próżne’.

 • czwartek, 30 lip, 2020, 16:18:34 |

  O stanie gminy nie trzeba czytać, bo widać w jakim jest stanie. ,, Papier przyjmie wszystko ” można bajki pisać. A w gminie brak obwodnic, drogi dziurawe stwarzające niebezpieczeństwo dla poruszających się pojazdów, brak dróg osiedlowych, chodników i ścieżek rowerowych. Dla mieszkańców gminy tylko zakazy i nakazy. Nie widać tych inwestycji jak w sąsiednich gminach by mieszkańcą żyło się lepiej. Takiego zarządcę wybraliśmy to teraz mamy taki ,,raport gminny”. Brawo!!!

  • Jkie
   piątek, 31 lip, 2020, 0:25:49 |

   Ehhhh, wszyscy tylko patrzą na te drogi i co by tylko złego znaleźć… Ale to, że mamy hale widowiskowa to już nagle nikt nie wymieni? To że mamy od kilku lat rozbudowane szkoły z salami gimnastycznymi (tak jedna będzie w budowie, już Was kochani wyprzedzam :)) to też nie widać? Proszę wymienić te nakazy i zakazy dla mieszkańców? Chyba tylko w wpn dla rowerów i zamknięta sowiniecka, bo remont (pewnie też źle, że remont). Jakby pompować kasę tylko w drogi to moglibyśmy mieć autostrady, ale 500+ też trzeba wypłacac :) dzieci autobusami do szkoły dowozić, zapłacić nauczycielom, lampy na ulicach zapalić. Proszę pokazać jakie to są inwestycje „jak w sąsiednich gminach”. Puszczykowo, które jest dużo, dużo mniejsze od Mosiny? O to chodzi? Jaka jest ich ostatnia inwestycja, by mieszkańcom żyło się lepiej?

 • Juras
  piątek, 31 lip, 2020, 20:36:00 |

  Zawsze wszyscy narzekają. A to za mało tego, a to za dużo tego. Nigdy nie pasuje. Jak za mało stron to źle jak więcej to jeszcze gorzej. A prawda jest taka, że sie buduje. Hala, szkoly, świetlice wiejskie remontują, drogi sa słabe, ale widać że coś drgnęło. Jeśli uda się z basenem i kolejnym środkami na drogi to będzie dobrze. W MOK winda ma powstać. Wizualna zmianq by się przydała. Trochę ladniejsza zieleń, odbetonowanie tego parkingu na rynku i posciaganie banerów na wjeździe. Moje dzieci mieszkają od kilku lat w Mosinie i widać dużą zmiane jak przyjeżdżam do wnuków.

 • GOŚĆ
  sobota, 1 sie, 2020, 12:46:48 |

  Może nie w temacia, ale sprawa jest bardzo ważna dla Mosiny. W 36 odcinku swojego vloga burmistrz Mosiny mówi między innymi o nowej koncepcji realizacji obwodnicy Czerwonka z wykorzystaniem trasy zajmowanej dotychczas przez Mosińską Kolej Drezynową. Krótko mówiąc następuje koniec znanej atrakcji w Mosinie. Warto w tym miejscu zauważyć, że atrakcje w Mosinie to nie jedynie Kokotek, który wiele lat stał zamkniety niszczejąc na oczach mieszkaców. To także Kolej Drezynowa, która dzięki inicjatywie prywatnej cały czas była sprawna i cieszyła dzieci, ich rodziców oraz turystów odwiedzających Mosinę. Ta atrakcja musi jednak paść, by nieudacznik mógł zrealizować swoje wcześniej zawalone plany…

 • Zoil
  sobota, 1 sie, 2020, 12:52:01 |

  On potrafi tylko niszczyć, więc nie dziwi także i to posunięcie.

Skomentuj