Żabka w Brodnicy - auto na start Stary Browar Poznań - wyprzedaże najlepszych marek Salon Berdychowski Volkswagen - T-Cross do sprzedaży z wolnej ręki prawo własności zabudowanej nieruchomość położonej w Luboniu przy ul. Krótkiej 8
Materiały partnera | sobota, 4 kw., 2020 | komentarze 3

Remont garażu krok po kroku

W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu to dla wielu ludzi konieczność, a dla jeszcze większej grupy – wygoda. Nawet jeśli na co dzień poruszają się na piechotę, rowerem czy komunikacją publiczną, od czasu do czasu najwygodniejszą albo jedyną opcją jest skorzystanie z samochodu. Zimą, nocą, przy kiepskiej pogodzie czy na większe dystanse większość z nas nie pojedzie rowerem, a i autobus nie wszędzie i nie zawsze dojedzie.

Aby posiadanie własnego samochodu było źródłem przyjemności, a nie frustracji, nie wystarczy tego samochodu mieć i z niego korzystać: trzeba jeszcze mieć gdzie go zaparkować. Problem ten dotyczy zwłaszcza dużych miast, gdzie wielu ludzi mieszka na małej przestrzeni, przez co nie ma miejsca dla samochodów.

Firmy deweloperskie w Warszawie nierzadko oferują dedykowane miejsca postojowe w zbiorowych garażach w blokach, jednak to nie to samo co własny garaży. Niektóre osiedla wysokiej klasy dysponują również garażami, które można kupić wraz z mieszkaniem, jednak deweloperskim standardem pozostają parkingi, na których można wykupić miejsce postojowe.

narzędzia

Jednak kiedy ma się już własny garaż, trzeba o niego dbać. Od czasu do czasu konieczne jest uporządkowanie go, a raz na kilka lat należy garaż, jak każde pomieszczenie, wyremontować. Jak się za to zabrać? Co przygotować? Co warto rozważyć? Jak zaplanować prace? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym poradniku!

Zacznij od planu

Każde duże przedsięwzięcie najlepiej jest zacząć od planu. Zastanów się, co chcesz zrobić i jakie prace wykonać. Czy przy okazji remontu chcesz wprowadzić jakieś zmiany? A może chodzi tylko o odświeżenie i uporządkowanie przestrzeni? Niezależnie od celów, które ci przyświecają, postaraj się zapisać wszystkie prace, które chcesz wykonać. Następnie uporządkuj je w rozsądnej kolejności i rozpisz na dni, które chcesz przeznaczyć na remont. Jeśli planujesz zatrudniać jakieś ekipy remontowe, skontaktuj się z nimi zawczasu -mogą mieć bardzo napięte terminarze, a ich niedostępność sprawi, że twój plan legnie w gruzach, Nie pozwól na to!

Pokrycie podłogi

Choć w garażu można zostawić na podłodze betonową wylewkę, to warto zastanowić się nad jakimiś kafelkami. Na pewno wyglądają one ładniej, jeśli więc zależy nam na estetyce, powinniśmy zdecydować się na płytki w garażu. Położenie płytek wymaga wyrównania powierzchni i dobrego jej odwodnienia, dlatego jeśli nie mamy pewności co do jakości wylewki, również powinniśmy zdecydować się na płytki. Beton stosunkowo łatwo się ściera i odkształca, powstaje więc ryzyko, że woda nie będzie prawidłowo odprowadzana z naszego garażu, w wyniku czego rozwinie się grzyb.

warsztat

A może zorganizujesz warsztat?

Remont garażu to świetna okazja, by zorganizować prywatny przydomowy warsztat. Majsterkowanie to naprawdę fajne hobby, a skoro już masz garaż, to naprawdę niewiele ci trzeba,. żeby zacząć naprawiać, ulepszać i samemu budować przedmioty codziennego użytku. Pewnie masz w domu skrzynkę z podstawowymi narzędziami, a stoły warsztatowe wcale nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Zamontowanie jednego z nich w garażu sprawi, że zyskasz przestrzeń do majsterkowania: sanktuarium do zajmowania się swoim hobby. Na co czekasz? Masz okazję, więc z niej skorzystaj?

Nie zapomnij o miejscu na opony!

Poza miejscem do parkowania samochodu własny garaż jest również świetnym składzikiem. Można trzymać w nim różne rzeczy, od rowerów, przez narty, aż po ozdoby choinkowe: wszystko, co nie jest potrzebne zbyt często i dobrze znosi różne temperatury. Przy tym wszystkim nie można jednak zapomnieć o samochodzie. A wraz z samochodem warto pamiętać także o drugim komplecie opon: zimowych latem, a letnich zimą. Trzeba je przecież gdzieś przechowywać. Producenci palet na opony sprzedają różnego rodzaju stojaki i haki przystosowane do najróżniejszych opon i najróżniejszych garaży. Remontują garaż zapoznaj się koniecznie z ich ofertą, by wybrać coś dla siebie. Z pewnością znajdziesz system przechowywania opon, który podpasuje twoim gustom.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (3)

 • rowerzysta
  sobota, 4 kw., 2020, 20:38:56 |

  Fajny artykuł, choć nie mogę się zgodzić z jedną tezą postawioną na początku ;-) W przypadku naszych wielkopolskich zim jak najbardziej można jeździć zima rowerem :-) Ja w grudniu zrobiłem ponad 900 km. Miłego wieczoru życzę :-)

 • Gość
  sobota, 4 kw., 2020, 20:47:01 |

  Odradzam płytki w garażu,już wielu rozbiło przez śliskie płytki samochód.
  A opony przechowuję w warsztacie,w którym wymieniam opony.

  • Jp
   poniedziałek, 6 kw., 2020, 14:28:56 |

   Już nie mówiąc o tym, że w garażu często coś spada więc płytki jeśli już to muszą być na prawdę mocne. Chyba, że ktoś ma garaż tylko na samochód. :)

Skomentuj