Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | środa, 21 paź, 2020 | komentarze 2

Remonty w Puszczykowie: od jutra zamknięta „grobla”, autobusy zmienią trasy

22 października zmieni się organizacja ruchu na odcinku ul. Poznańskiej w Puszczykowie. W jedną stronę zamknięta zostanie tzw. „grobla”. Kierowcy muszą się liczyć z objazdem, a autobusy zmienią trasy.

Trwa budowa nowej ścieżki rowerowej w ciągu ul. Poznańskiej w Puszczykowie. W związku z tym kierowcy już od jakiegoś czasu jeżdżą na „grobli” (wjazd i wyjazd do Puszczykowa od strony Łęczycy) wahadłowo. Teraz dla jadących od strony Puszczykowa w kierunku Poznania droga zostanie zamknięta. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Zieloną i Wysoką. Dla kierowców, którzy będą chcieli wjechać DO Puszczykowa, ul. Poznańska na remontowanym odcinku będzie otwarta.

Zmiany dotyczą także tras autobusów. Jak informuje Urząd Miejski w Puszczykowie, wyłączony zostanie przystanek Puszczykowo/Dworzec Kolejowy w kierunku Poznania. Przystanek Puszczykowo/Źródlana w kierunku Poznania zostanie tymczasowo przeniesiony z ulicy Poznańskiej na ulicę Wysoką (przy wyjściu z ulicy Źródlanej). Dodatkowo autobusy zatrzymywać się będą na przystanku tymczasowym Puszczykowo/Lipowa zlokalizowanym na ulicy Wysokiej za skrzyżowaniem z ulicą Lipową (w istniejącej zatoce). Autobusy linii 651 z Poznania w kierunku Mosiny pojadą stałą trasą.

Mapa objazdu. Fot. Facebook.com/miastopuszczykowo

 

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , , ,

Wasze komentarze (2)

  • JWB
    środa, 21 paź, 2020, 23:21:39 |

    Na szczęście Puszczykowo nie jest na tyle zakorkowanym miastem, żeby to była taka uciążliwość jak choćby od miesiąca w Mosinie.

  • Wookie
    piątek, 23 paź, 2020, 9:47:20 |

    Witam, można prosić o uzupełnienie informacji o datę zakończenia utrudnień w ruchu na tym odcinku?

Skomentuj