Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 13 lip, 2020 |

Rozpoczęła się budowa ul. Świerkowej w Mosinie

– Rozpoczęła się budowa ul. Świerkowej w Mosinie, która zostanie utwardzona kostką pozbrukową. Obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa. Utrzymujący się teraz niski poziom wód gruntowych wpłynie korzystnie na tempo budowy. – informuje Urząd Miejski w Mosinie


Rejon ulicy Wodnej, w którym zlokalizowany jest początkowy odcinek ul. Świerkowej, położony jest w pradolinie rzeki Warty i poziom wód gruntowych, przy deszczowych sezonach, może tu wzrastać nawet do 60 cm pod powierzchnią. Aktualnie, z racji na panującą suszę hydrologiczną, poziom ten jest niespotykanie niski, co ułatwi prace ziemne.

Rusza budowa ul. Świerkowej w Mosinie

Rusza budowa ul. Świerkowej w Mosinie

Zgodnie z zapisami umowy z wykonawcą, prace nad budową ul. Świerkowej mają być wykonane w terminie 5 miesięcy. Zadanie budowy ul. Świerkowej w Mosinie otrzymało dofinansowanie z rządowego programu – „Funduszu Dróg Samorządowych” w wysokości w wysokości 50 % kosztów wybudowania odcinka ul. Świerkowej od Szosy Poznańskiej do ul. Chopina. Pozostała części ul. Świerkowej – od ul. Chopina do ul. Wodnej, zostanie wykonana w całości ze środków Gminy Mosina.

Wykonawca: konsorcjum w składzie Zakład Robót Drogowych Krystyna Michałkowska z Rogalinka – lider i Andrzej Szypura Wodan Instalacje Sanitarne z Lubonia – partner.

Koszt zadania – kwota zawarta w umowie: 1 305 081, 82 zł.

źródło: Urząd Miejski w Mosinie; tekst i fot. J. Nowaczyk

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj