T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | środa, 8 sty, 2020 | komentarzy 6

Runął bilbord w Puszczykowie

W Puszczykowie na skrzyżowaniu ulic Wysokiej i Poznańskiej doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Sporej wielkości bilbord reklamowy spadł na chodnik i uszkodził sygnalizator. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w sobotę 4 stycznia. Na miejsce została wezwana policja i straż, która przesunęła metalową konstrukcję na pobocze. Incydent został zgłoszony do Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie analizowana jest ta groźna sytuacja.

„Tylko dzięki przypadkowi nikogo nie zabił”

– W sobotę byłem świadkiem upadku dużego billboardu Szafoniery na drogę (skrzyżowanie Wysokiej i Poznańskiej). Billboard spadając uszkodził sygnalizację i tylko dzięki przypadkowi nikogo nie zabił. Interweniowała policja i straż, straż odsunęła go na pobocze, leży tam do dzisiaj. Billboard stał nielegalnie i jest to dobry przyczynek do dyskusji o nielegalnych reklamach w Puszczykowie. – skomentował sytuację Pan Rafał, świadek zdarzenia, który opisuje sytuację w grupie „Puszczykowo” na facebooku

Bilbord reklamowym który runął na chodnik i uszkodził sygnalizator

Bilbord reklamowym który runął na chodnik i uszkodził sygnalizator

W związku z zaistniała sytuacją Pan Rafał, zadał też w tej sprawie pytania do Urzędu w Puszczykowie:

 1. Dlaczego Straż Miejska nie interweniowała przed zdarzeniem widząc ten nośnik na głównym skrzyżowaniu miasta?
 2. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte w stosunku do Szafoniery (poważne spowodowanie zagrożenia życia, koszty, interwencja alarmowa służb)?
 3. Czy miasto w związku z tym zdarzeniem dokona przeglądu innych nośników na swoim terenie (pozwolenia na budowę, stabilność fundamentów itd.)

O ewentualnych odpowiedziach poinformujemy na naszych łamach.

Bilbord reklamowym który runął na chodnik i uszkodził sygnalizator

Bilbord reklamowym, który runął na chodnik i uszkodził sygnalizator

Przy okazji wielu z mieszkańców, biorących udział w dyskusji dostrzegło problem bezpieczeństwa związanego z rozmieszczeniem niesolidnie usytuowanych konstrukcji reklamowych, a także  zweryfikowania ich pod kątem estetyki krajobrazu.

Kwestia chaosu reklam (zarówno tych niebezpiecznych, jak i tych zaśmiecających przestrzeń) jest nietknięta w naszym mieście od lat. Dzięki Ustawie Krajobrazowej z roku 2015 gminy mają możliwość (ale nie obowiązek) podjęcia stosownych uchwał. Wymaga to jednak solidnej analizy i opracowania. Jak dotąd Rada Miasta żadnej kadencji nie podjęła się takiego trudu. – komentuje jedna z mieszkanek

uszkodzony sygnalizator

uszkodzony sygnalizator

Bilbord reklamowym który runął na chodnik i uszkodził sygnalizator

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (6)

 • Gala
  środa, 8 sty, 2020, 19:41:55 |

  Ciekawe czy ktoś się w końcu zabierze za te nielegalne reklamy?

 • Lucek
  środa, 8 sty, 2020, 21:58:43 |

  Stawiają taką konstrukcję, pierwszy lepszy wiatr i leci. To u nas standard. Czego się nie robi dla taniej reklamy.

 • 112
  czwartek, 9 sty, 2020, 0:03:27 |

  Należy ustalic czy reklama stała w pasie drogowym czy na terenie WPNu. Czy ten co ja tam postawił miał odpowiednie zgody własciciela terenu, itp

  • Jacek
   czwartek, 9 sty, 2020, 0:15:28 |

   To jest teren Drogi Wojewódzkiej, nie parku ani miasta

 • 112
  czwartek, 9 sty, 2020, 0:04:32 |

  Oczywiście powinien zapłacic za zniszczony sygnalizator !!!

 • Observer
  czwartek, 9 sty, 2020, 8:58:07 |

  No i co z tego? Jest na terenie miasta i gminy? Jest. Czy miasto i gmina ma obowiazek dbac o bezpieczenstwo ? Ma. W dupie mam czyja pieczatka powinna byc na zezwoleniu na postawienie tego syfu-po to mamy wybranego burmiszcza i rade miasta , po to im placimy, zeby dbali o podlegly teren. I tyle w temacie.

Skomentuj