Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | sobota, 2 maj, 2020 | komentarzy 7

Ruszyło targowisko miejskie! [fotorelacja]

Dzisiaj, 2 maja zostało otwarte targowisko miejskie w Mosinie. Wcześniej wielu przedsiębiorców, rolników, ogrodników, radnych oraz mieszkańców domagało się jego otwarcia.

Handel na targowisku jest znów możliwy ale pod warunkiem przestrzegania określonych zasad, m. in. zachowania bezpiecznej odległości między klientami i sprzedawcami. Dozwolona jest sprzedaż wyłącznie żywności, produktów pochodzenia rolniczego, sadzonek oraz nasion.

Tagowisko w Mosinie znów czynne

– Dynamika sytuacji związanej z zagrożeniami zakażeń wymaga szybkich reakcji i podejmowania decyzji w odniesieniu do rozwoju bieżącej sytuacji. Upoważnienie Burmistrza, w okresie stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, do podejmowania decyzji w zakresie terminów działalności targowiska, asortymentu towarów dopuszczonych do obrotu i obszaru na którym handel będzie prowadzony, pozwoli na właściwe i spełniające wymogi bezpieczeństwa, zarządzanie funkcjonowaniem targowiska miejskiego w Mosinie. – poinformował Urząd Miejski w Mosinie.

Tagowisko w Mosinie znów czynne

Wraca handel na mosińskim targowisku

Targowisko od teraz będzie czynne we wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty w godzinach od 7.00 do 13.00. Handel prowadzony jest na obszarze wyznaczonym przez administratora targowiska.

Jedna z dwóch bram - tak wygląda teraz wejście na targowisko

Jedna z dwóch bram – tak wygląda teraz wejście na targowisko

Dwie bramy, którymi będzie można wchodzić i wychodzić z targowiska jest kontrolowana przez Zakład Usług Komunalnych w Mosinie, a całość terenu jest również patrolowana przez Straż Miejską.

Tagowisko w Mosinie znów czynne

Jak podają władze samorządowe wszystkie osoby przebywające na terenie targowiska zobowiązane są do zachowania zasad bezpieczeństwa i higieny, wynikających z obowiązujących przepisów i zaleceń, w tym również wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W szczególności do:

 • zakrywania ust i nosa za pomocą maski ochronnej, chusty, szalika lub innego zabezpieczenia,
 • noszenia rękawiczek ochronnych, bądź dezynfekcji rąk,
 • zachowania odległości minimum 1,5 m od innych osób.
Tagowisko w Mosinie znów czynne

Porządku pilnują strażnicy miejscy z Mosiny

Zgodnie z przepisami prawa na jedno stanowisko handlujące może przypadać czterech kupujących. Aby kontrolować ilość osób przebywających jednocześnie na targowisku, dla zachowania limitu klientów określonego w obowiązujących przepisach prawa, każdy wchodzący na teren targowiska otrzyma specjalną, silikonową opaskę, którą wychodząc, zobowiązany jest zwrócić pracownikowi pilnującemu porządku. Opaski każdorazowo będą dezynfekowane i przekazywane kolejnej wchodzącej osobie.

Tagowisko w Mosinie znów czynne

Przy wejściach na targowisko, znajdować się będzie płyn do dezynfekcji rąk. Każdy wchodzący zobowiązany będzie do ich zdezynfekowania. Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych, do odkażania rąk zobowiązani będą sprzedający, także po każdej transakcji gotówkowej.

Przy wejściach na targowisko (będących jednocześnie wyjściami), znajdować się będą kosze na zużyte rękawiczki i maseczki. Przy wejściach na targowisko znajdziemy również szczegółowy regulamin oraz podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa, które należy zachować na miejskim targowisku.

Targowisko w Mosinie znów czynne

Targowisko w Mosinie znów czynne

– Pamiętajmy! To od nas samych i naszego zachowania zależy czy i w jakiej formie będzie dalej funkcjonowało targowisko. Bądźmy ostrożni i odpowiedzialni – tak jak do tej pory. Będziemy na bieżąco analizować handel na targowisku miejskim i w miarę potrzeby korygować będziemy panujące na nim zasady. – przestrzega Urząd Miejski w Mosinie

Przypomnijmy, 13 marca zarządzeniem burmistrza został wprowadzony zakaz handlu na mosińskim targowisku miejskim.

OSP Mosina: Dezynfekcja

Dezynfekcję najbardziej wrażliwych miejsc w okolicy targowiska przeprowadzali strażacy z OSP Mosina

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (7)

 • Krzysztof
  sobota, 2 maj, 2020, 11:31:05 |

  W końcu. I nie można tak było od razu?????

  • orient
   niedziela, 3 maj, 2020, 0:14:21 |

   Ciekawe po co w ogóle zostało zamknięte, skoro liczba zakażeń jeszcze większa. Z marketami nikt się nawet nie zastanawiał czy zamykać. Ech szkoda, ze tak się traktuje polskiego rolnika i przedsiębiorcę

 • smaczek
  niedziela, 3 maj, 2020, 6:56:22 |

  No nareszcie kupiem pomidory,jajaczka i kapustę kiszoną,a nie chemię z marketu.Dziękuję Panie burmistrzu,jest Pan WIELKI.

  • Adi
   niedziela, 3 maj, 2020, 23:04:39 |

   kupiłeś sobie chemie z targowiska, a nie z marketu ;)

 • Jan
  niedziela, 3 maj, 2020, 8:30:37 |

  Ta kadencja jest bez sensu

 • Jp
  niedziela, 3 maj, 2020, 9:22:30 |

  Jak wspaniałe jest wrócić do jedzenia od rolników. Przecież te warzywa są o niebo lepsze od tych maketowych.

  • Gość
   środa, 6 maj, 2020, 1:33:58 |

   Eee tam Lepiej jeść zupki chińskie z marketu niż polskie warzywa. Zjesz taką i wszystkie wirusy giną na miejscu.

Skomentuj