Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | czwartek, 8 paź, 2020 | komentarze 4

Rząd: Cała Polska w żółtej strefie. Co to oznacza?

Premier Mateusz Morawiecki przekazał dziś, że od 10 października cały kraj staje się „żółtą strefą”. To wiąże się z wprowadzeniem szeregu obostrzeń dla mieszkańców. Co każdy musi wiedzieć o funkcjonowaniu w żółtej strefie?

W czwartek odnotowano dobowy rekord wykrytych przypadków koronawirusa. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu doby Sars-Cov-2 zdiagnozowano u 4280 pacjentów. W tym samym czasie z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 68 osób. 8 osób, które przegrały walkę z chorobą nie miało chorób współistniejących. Podczas poprzedniej doby zakażenie koronawirusem wykryto u 3003 osób, dzisiejszy wynik jest zatem o ponad 1/3 wyższy. 

Ten drastyczny dobowy przyrost zakażeń z jakim mamy do czynienia od początku października zmusił rząd do wprowadzenia obostrzeń w całym kraju. Od soboty, 10 października, z wyłączeniem powiatów w „czerwonej strefie”, cała Polska zostanie objęta strefą żółtą. Co to oznacza dla obywateli?

żółta strefa - zasady i ogranicenia - zdjęcie z lotu ptaka

Na terenie powiatów objętych żółtą strefą obowiązuje zakrywanie ust i nosa w wszędzie w przestrzeni publicznej. W transporcie publicznym przewożonych może być tyle osób, ile jest miejsc siedzących, lub połowa wszystkich miejsc w autobusie czy tramwaju. Tam także mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. W wydarzeniach kulturalnych i sportowych może brać udział 25% publiczności, taki sam limit obowiązuje w kinach. Jeśli wydarzenia mają miejsce na świeżym powietrzu, obowiązuje limit 100 uczestników.

W lokalach gastronomicznych może przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe. Tam także musimy mieć zakryte usta i nos do czasu zajęcia przez nas miejsca. W kościołach i innych świątyniach obowiązuje zakrywanie ust i nosa i zachowanie 1,5 metra odstępu od siebie. W wesołych miasteczkach i parkach rozrywki może przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Na siłowniach i w klubach fitness jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Na weselach i innych rodzinnych uroczystościach obowiązuje limit 75 uczestników. Zamknięte pozostają kluby i dyskoteki.

Więcej informacji: Aktualne zasady i ograniczenia (gov.pl)

Wydarzenia sportowe

Transprt publiczny

Ograniczenia - Wesela i inne uroczystości

Ograniczenia – Wesela i inne uroczystości

Strefa zielona, żółta i czerwona - nowe zasady bezpieczeństwa dla powiatów - zgromadzenia

Strefa zielona, żółta i czerwona – nowe zasady bezpieczeństwa dla powiatów – zgromadzenia

Strefa zielona, żółta i czerwona - nowe zasady bezpieczeństwa dla powiatów

Wasze komentarze (4)

 • Gość
  czwartek, 8 paź, 2020, 19:53:10 |

  Oznacza to, że jesteśmy w czarnej doopie. PIS to moja największa osobista porażka. Teraz rozumiem niechęć POKO i ich hasło je.ać PIS.(czy ktoś szyje maseczki z tym hasłem chętnie zakupię). PIS to NWO. Namawiam do obywtelskiego nieposłuszeństwa. Te skur..syny rozwalą Polskę.

  0

  • Piotr
   niedziela, 11 paź, 2020, 14:50:09 |

   Ma Pan całkowitą rację.Bandziory pierwszej kategorii.

 • Nevermind
  czwartek, 8 paź, 2020, 22:30:34 |

  W zasadzie każdy sku… wysyn za porównanie do pisowca może jednak czuć się dotknięty.

 • wiórecki
  piątek, 9 paź, 2020, 21:43:47 |

  A może wreszcie pan Mieloch ruszy głową (o tyłku nie wspomnę) i zamiast pieprzyć pierdoły i frazesy zadba o darmowe szczepionki przeciw grypie dla najbardziej zagrożonych i potrzebujących?! Rada też nie popisuje się inwencją i troską o elektorat. Pieniążki oczywiście znajdą się gdy, wreszcie, Rada drastycznie, bo zasłużenie, obniży pobory burmistrzowi i jego zastępcom. To takie proste, oczywiste i sprawiedliwe! Tylko trzeba mieć sumienie i chcieć nie tylko pierdzieć w stołki!

Skomentuj