Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze Krzysztof Hetman - do Parlamentu Europejskiego
Wojtek Pierzchalski | czwartek, 17 gru, 2020 | komentarze 2

Rząd wprowadza narodową kwarantannę. Nowe ograniczenia

Same apele nie pomogą, same apele to za mało ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. Rząd tym samym wprowadza zapowiadaną narodową kwarantannę, która zacznie się 28 grudnia. W trakcie jej trwania będzie obowiązywał szereg nowych restrykcji.

Narodowa kwarantanna będzie trwać od 28 grudnia do 17 stycznia. Nowe obostrzenia, które pojawią się obok tych już obowiązujących to:

 • Zamknięcie hoteli również na ruch służbowy.  Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii – wyjaśniał Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji.
 • Zamknięte stoki narciarskie
 • Zamknięte galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych i drogerii
 • Wszystkie osoby, które przyjadą do Polski transportem zorganizowanym, będą miały obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny
 • W sylwestra wprowadzone zostaną ograniczenia w poruszaniu się. Pomiędzy godz. 19:00 31 grudnia a 6:00 1 stycznia wyjście z domu ma być uzasadnione jedynie nagłymi potrzebami. – Jak wizyta w aptece, jak wyjście w jakimś innym takim celu, zawodowym na przykład. Chodzi o to, że musimy zostać w domu – tłumaczył minister zdrowia.

– Mam nadzieję, że ta kwarantanna narodowa przygotuje nas do szczepień, które właśnie dzięki tej kwarantannie będą mogły przebiegać w sposób poprawny i osiągnąć duże liczy osób zaszczepionych, by obronić się, by światełko w tunelu stało się coraz wyraźniejsze – mówił minister Adam Niedzielski.

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Wasze komentarze (2)

 • Postronny
  czwartek, 17 gru, 2020, 18:09:57 |

  A ja naiwny łudziłem się że skoro tak sobie cały rok wszystkiego odmawiam i w samym listopadzie/grudniu nie biegałem po sklepach, to chociaż w styczniu odwiedzę jakąś galerię i załapię się na coroczną poświąteczną wyprzedaż. I że mimo iż sam nie zamierzam biegać po dworze w sylwestra, to choć w oknie popatrzę na fajerwerki. O naiwności moja, aż mi się z siebie samego chce śmiać! :D

  Jestem szczerze ciekaw czy cokolwiek to da :) Bo póki co tylko zarzynają gospodarkę. Wielu ludzi w nowym roku sięgnie po sznur. I to już takie wesołe nie jest.

 • włóczykij
  piątek, 18 gru, 2020, 8:15:33 |

  Wyprzedaż ? Jaka wyprzedaż ? W PL to imitacja wyprzedaży . Od kilku już ładnych lat owszem korzystam z nich ale w Angielskich lub Niemieckich sklepach online. Tam faktycznie można trafić dobrze choć nie jest to reguła. Kupuje w ten sposób głównie rzeczy sportowe czy części zamienne do roweru. Lepsze ceny, większy wybór , towary niedostępne w PL. Pozdrawiam

Skomentuj