T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Wojtek Pierzchalski | wtorek, 24 mar, 2020 | komentarze 2

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjście z domu tylko w kilku przypadkach

Na dzisiejszej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił zaostrzenie zasad przemieszczania się. Od jutra z domu wyjdziemy tylko do pracy, na zakupy i do rodziny. Za nieprzestrzeganie nowych przepisów grożą surowe kary.

– Wdrażamy ograniczenia w poruszaniu się. To bardzo trudna faza-ograniczenia dotyczą każdego z nas. Ta decyzja jest niezbędna, by maksymalnie ograniczyć naszą aktywność – powiedział premier. Rząd od 25 marca wprowadza znaczące zmiany w dotychczasowych przepisach. To koniec ze spacerami w okolicznych lasach i zabawami na placach zabaw.

Nowe ograniczenia dotyczą każdego, nie tylko osoby objęte kwarantanną czy nadzorem sanitarnym. Wyjść z domu będziemy mogli tylko w uzasadnionych przypadkach. A są to: wyjście na zakupy, do pracy, pomoc rodzinie, wolontariat w ramach walki z koronawirusem, spotkania z osobami, z którymi pozostajemy w stałym pożyciu czy spacer z psem. Ograniczenia nie obejmują też wyjścia do apteki
czy lekarza.

źródło: https://twitter.com/PremierRP

Przepisy, które jutro zostaną wprowadzone, zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Nowe ograniczenia dotyczą również komunikacji miejskiej: na każde dwa miejsca w tramwaju czy autobusie może przypadać maksymalnie jedna osoba.

źródło: https://twitter.com/PremierRP

– Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum, to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem, że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia – mówił dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski.

źródło: https://twitter.com/PremierRP

Premier potwierdził, że w kontrolowaniu, czy stosujemy się do nowych ograniczeń, policji pomoże wojsko. Za złamanie reguł grozi mandat do 5 000 zł, w zależności od sytuacji. Obostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Wasze komentarze (2)

 • Eskimo
  wtorek, 24 mar, 2020, 17:03:03 |

  Życie w obliczu koronaświrusa. Wszyscy obywatele mają areszt domowy, psychoza strachu musi być.

 • WLZ
  wtorek, 24 mar, 2020, 17:13:24 |

  https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

  Cyt: Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin). Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum.

  Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Skomentuj