Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | środa, 8 lip, 2020 | 1 Komentarz

Seniorzy z Puszczykowa zwolnieni z kwarantanny. Błędny wynik testu na koronawirusa

Wczoraj informowaliśmy o 66 osobach objętych kwarantanną w puszczykowskiej „Rezydencji Seniora”. Byli izolowani przez śmierć 99-letniej pensjonariuszki domu opieki, u której testy wykazały zarażenie koronawirusem. Wynik testu był jednak błędny.

W zeszłym tygodniu, we wtorek, do szpitala w Puszczykowie trafiła mieszkanka pobliskiego domu opieki. Pacjentka miała ostrą niewydolność oddechową. 99-latki niestety nie udało się uratować. Późniejszy test na obecność Sars-cov-2 był pozytywny.

„Rezydencja Seniora”, w której wcześniej kobieta przebywała została objęta kwarantanną. W izolacji znalazło się 66 osób – pensjonariusze i personel. Oddział chorób wewnętrznych, na którym przebywała 99-latka po przybyciu do puszczykowskiego szpitala, zdezynfekowano. W placówce wstrzymano także przyjęcia pilne i planowe.

Wczoraj jednak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej napłynęła informacja, że wynik testu u 99-latki był błędny.

– Potwierdzamy, że 99-latka miała wynik ujemny. Dzisiaj otrzymaliśmy wszelkie informacje dotyczące zmarłej. Okazuje się, że laboratorium powiadomiło szpital, oczywiście po pobraniu wymazu od tej pani, i podało, że jest wynik dodatni. Dziś okazało się, że laboratorium przyznaje, iż podano błędny wynik – mówi cytowana przez Radio Poznań, Cyryla Staszewska, rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Tym samym z kwarantanny zostali zwolnieni mieszkańcy „Rezydencji Seniora” jak i personel szpitala w Puszczykowie, który również był izolowany.

 

Wasze komentarze (1)

  • A.
    czwartek, 9 lip, 2020, 17:44:37 |

    Te panny z Sanepidu które ostatnie 30 lat malowały paznokcie i spały na biurkach mają się prawo mylić. One nie są przystosowane mentalnie do pracy, a już szybkiej i precyzyjnej…pełna panika. I potem taki cyrk.

Skomentuj