Berdychowski Volkswagen - Nowy T-Roc WGN Nieruchomości
Redakcja GMP | wtorek, 24 mar, 2020 |

Służby wspierają dystrybucję żywności

Straż Miejska i Ochotnicza Straż Pożarna w Mosinie współpracują z organizacjami i instytucjami m.in. w zakresie transportu paczek żywnościowych oraz innych środków niezbędnych do egzystencji dla osób potrzebujących, w tym objętych kwarantanną.

Komunikat Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie apeluje do rodzin objętych kwarantanną, o zgłaszanie telefoniczne potrzeb w zakresie dostarczenia żywności. Warunkiem koniecznym do uzyskania tej formy pomocy jest decyzja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o objęciu kwarantanną.

Jednocześnie proszę o otoczenie wsparciem w formie dokonywania zakupów Państwa sąsiadów – osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Proszę też o telefoniczne zgłaszanie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie osób samotnych, pozbawionych wsparcia, wymagających pomocy w dokonaniu zakupów.

Dyżur telefoniczny

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dot. rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie, wychodząc naprzeciw potrzebom osób objętych obowiązkową kwarantanną na podstawie decyzji wydanej przez służby sanitarne, w szczególności osobom samotnym, starszym, niepełnosprawnym, wymagającym wsparcia w postaci żywności i leków informuje, że pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Mosinie codziennie do godziny 19.00 pełnią dyżur telefoniczny pod numerem 61 819 20 82.

dostawa żywności - straż miejska i straż pożarna

Dostawą żywności dla osób objętych kwarantanną zajmują się m.in strażnicy miejscy i strażacy OSP fot. SM w Mosinie

źródło: Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie, Straż Miejska w Mosinie

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 9.5/10 (Głosujących: 6)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo