T-Roc Salon VW Berdychowski Łukasz Grabowski radny w sejmiku woj. wielkopolskiego Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wielkanoc w Starym Browarze w Poznaniu - złap zająca w apce
Redakcja GMP | poniedziałek, 22 cze, 2020 | komentarze 2

Sowiniecka: Wstrzymanie prac? [fotorelacja z placu budowy]

Pojawiają się informacje, że prace remontowe na ulicy Sowinieckiej po dwóch dniach działań zostały wstrzymane. Postanowiliśmy dzisiaj sprawdzić z aparatem fotograficznym plac budowy. Zastaliśmy na nim pracowników. Na miejscu pracowała też koparka.

Prace na ulicy Sowinieckiej [Fotorelacja 22.06.2020]

Trwa remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Trwa remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Trwa remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Trwa remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Trwa remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Trwa remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie

Trwa remont ulicy Sowinieckiej w Mosinie

16 czerwca Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ul. Sowinieckiej, także w imieniu Gminy Mosina i Aquanet S.A., zgodnie z zawartym porozumieniem trójstronnym między Powiatem Poznańskim, Gminą Mosina i Aquanet-em. W wyniku postępowania przetargowego na wykonanie tej inwestycji wybrano ofertę firmy STRABAG Sp. z Pruszkowa za cenę brutto 7 867 927,52 zł. Prace nad przebudową ul. Sowinieckiej mają zakończyć się do 30 listopada 2020 r.

Inwestycja obejmuje: budowę chodnika po południowej stronie ulicy, na odcinku od ul. Gałczyńskiego do granicy miasta, budowę zatok postojowych po południowej stronie ulicy, na odcinku od ul. Gałczyńskiego do granicy miasta, wymianę konstrukcji jezdni bitumicznej na całej długości ulicy, przebudowę i rozbudowę kanalizacji deszczowej na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy miasta – zgodnie z Koncepcją Odwodnienia Osiedla “Za Barwą w Mosinie” z odprowadzeniem wody deszczowej do istniejących kanałów w ul. Topolowej i Czereśniowej oraz do projektowanych kolektorów w ul. Marcinkowskiego i Wiosny Ludów, przebudowę sieci telekomunikacyjnej wynikającą z konieczności usunięcia kolizji z uzbrojeniem terenu.

Więcej o planowanym zakresie robót w artykule: Rusza przebudowa ulicy Sowinieckiej.

Jak obecnie prezentuje się ta ulica m.in w artykule: Szwajcarski ser na Sowinieckiej. Ranking największych klap drogowych.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Gość
  poniedziałek, 22 cze, 2020, 14:57:42 |

  Fotoreporter przy tym był i wszystko jasne.
  To są zalety lokalnej gazety.

 • Rodowity Mosinianin
  poniedziałek, 22 cze, 2020, 16:45:14 |

  Tak jest. Jak podniósł się raban przez weekend, to dziś szybko przed południem znalazła się 1 (slownie: jedna) koparka! Na takim przedsięwzięciu!? Czy z mieszkańców tego miasta już naprawdę próbuje się zrobić idiotów? To co się tu wyprawia już serio w głowie się nie mieści.

Skomentuj