Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Wojtek Pierzchalski | niedziela, 13 gru, 2020 | komentarze 2

Strażacy z Mosiny na południu Wielkopolski znaleźli ciało zaginionej kobiety

36-latka była mieszkanką Ostrzeszowa, na południu Wielkopolski. Poszukiwania kobiety trwały od 5 grudnia. Wczoraj wieczorem strażacy z OSP Mosina wyłowili ciało 36-letniej Nataszy.

Kobieta wyszła z domu 1 grudnia wieczorem. 4 dni później policjanci z Ostrzeszowa rozpoczęli poszukiwania 36-latki. Losy kobiety były nieznane do wczoraj.

Strażacy z mosińskiej OSP dotarli nad zalew w Kobylej Górze (powiat ostrzeszowski) wczoraj około godziny 10. Specjalizująca się w poszukiwaniach jednostka Heavy Rescue SGRT prowadziła działania do późnego wieczora. Są takie akcje jakby osoba zaginiona nie chciała dać się znaleźć mówi nam Michał Kołodziejczak z OSP Mosina. Psuł się sprzęt: od linii paliwowej łodzi, po naszego robota podwodnego, do którego po ostatnich zejściach na 40 m dostała się wilgoć do systemu oświetlenia – relacjonują strażacy. – Z samym robotem walczyliśmy blisko 4 godziny, częściowo po ciemku dodają. 

Jak mówią strażacy, same poszukiwania nie były o wiele trudniejsze od innych akcji, w których mosińska jednostka brała udział, ale to właśnie kłopoty ze sprzętem mocno utrudniały odnalezienie ciała zaginionej. Metodycznie zrobiliśmy to, co sobie założyliśmy i musieliśmy trafić na ciało kobiety mówi Michał Kołodziejczak. W końcu około godziny 21 strażacy zlokalizowali zaginioną. Jej ciało znajdowało się około 15 metrów od brzegu, gdzie wcześniej były wodowane łodzie także innych zespołów ratowniczych.

Poszukiwania nad zalewem w Kobylej Górze

Poszukiwania nad zalewem w Kobylej Górze Fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Wasze komentarze (2)

 • JWB
  niedziela, 13 gru, 2020, 17:05:49 |

  Ciężka lecz ważna robota. Sukces, który jest smutny i trudny do zaakceptowania. A w nagrodę?Wypowiedzenie umowy, brak środków na sprzęt i żadnego uznania od władz miasta… Ważne, że wiiększość ludzi docenia to co robicie. Brawo Wy.

 • Badylarz
  piątek, 18 gru, 2020, 22:50:48 |

  Brawo OSP !!!!!
  DEKODER IM SIE NALEZY!!!!!

Skomentuj