Złap zająca w aplikacji Starego Browaru Salon Berdychowski Volkswagen - Tiguan
Redakcja GMP | poniedziałek, 2 lis, 2020 | 1 Komentarz

„Nie bądź leszcz – chwytaj deszcz”. Wielki sukces Stowarzyszenia 4activelife

– Euforia związana z wygraną w konkursie jeszcze nas nie opuszcza, ale zdajemy sobie sprawę, że przed nami kawał roboty – informuje Konrad Tuszewski ze Stowarzyszenia 4activelife. Projekt stowarzyszenia (budowa podziemnego zbiornika na wodę na terenie szkoły), w którym działa Pan Konrad otrzymał blisko 30 tysięcy złotych dofinansowania w konkursie charytatywnym zorganizowanym przez firmę Aquanet.


Trwa dobra passa Stowarzyszenia 4activelife. Wniosek złożony w konkursie ogłoszonym przez Aquanet „Nie bądź leszcz – chwytaj deszcz” nie tylko wygrał, ale nawet zajął pierwsze miejsce biorąc pod uwagę wysokość przyznanego grantu. – Nasz projekt powstał we współpracy z zespołem szkól im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich w Krośnie oraz Zarządem osiedla nr 3 „Przy Strzelnicy” w Mosinie. Blisko 30 000 pozyskanych złotych przeznaczone będzie na zbudowanie w szkole podziemnego zbiornika o pojemności 5 000 litrów na deszczówkę wraz z pompą ciśnieniową oraz systemem drenażowym rozprowadzającym nadmiar wody opadowej. Wcześniej wykonany będzie projekt budowlany związany z tą inwestycją wymagający na szczęście jedynie zgłoszenia, a nie pozwolenia na budowę – mówi Konrad Tuszewski ze Stowarzyszenia 4activelife.

Konrad Tuszewski - audycja

Konrad Tuszewski w studiu Radia MPL

– Co ważne projekt będzie na bieżąco „monitorowany” poprzez stronę na portalu społecznościowym. W ramach przyznanego grantu w miejscu posadowienia zbiornika powstanie nowa zieleń. W czasie prowadzenia inwestycji uczniowie szkoły w Krośnie będą zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym tematycznie związanym z projektem. Przeprowadzone będzie także badanie ankietowe pozwalające określić wzrost poziomu wiedzy na temat pozyskiwania wód opadowych. Przy wybranej rurze spustowej zamontowany zostanie mniejszy, 250 litrowy, zewnętrzny zbiornik do zbierania deszczówki wykorzystywanej później do pielęgnacji zieleni – dodaje Pan Konrad.

Oficjalne wyniki dostępne są tutaj.

Dzisiaj udało nam się zaprosić Pana Konrada na rozmowę w ramach audycji Radia MPL, która transmitowaliśmy na żywo w internecie. W rozmowie udział wzięli: Michał Kleiber, Tomasz Kaczmarek i Piotr Milewski. Nagranie  już wkrótce opublikujemy na naszym portalu.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • karp
    poniedziałek, 2 lis, 2020, 21:18:38 |

    Jak to mówią good job i świetny przykład dla młodych. Ja też nie leszcz i od paru dni już łapię deszcz. Zbiornik większy, choć po szambie, wąż i pompa, bez systemu rozprowadzania, ale zawsze.

Skomentuj