Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | wtorek, 29 gru, 2020 | komentarze 2

Szczepienia na covid-19. Lekarze: to jedyny sposób, żeby pożegnać koronawirusa

27 grudnia do Polski dotarły pierwsze szczepionki przeciwko Covid-19. Preparaty jednak zaczęły wzbudzać kontrowersje jeszcze zanim ktokolwiek się zaszczepił. O szczepionkach porozmawialiśmy ze specjalistkami w zakresie szczepień.

Z dr n. med. Iloną Małecką i lek. Joanną Sawicką-Metkowską udało nam się połączyć internetowo podczas trwania dyżuru lekarek w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad matką i dzieckiem w Poznaniu. Jak zapewniają obie specjalistki, czekają już na swoje szczepienia i pokładają w nich wielką nadzieję na wyhamowanie pandemii Sars-Cov-2.

Dr n. med. Ilona Małecka jest członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, jak mówi, nie obawia się ewentualnych skutków ubocznych szczepienia. – Boimy się, ale choroby jaką jest covid-19. Wirus nas uczy, że jest nieprzewidywalny i jeśli czegokolwiek się obawiamy, to właśnie tego, a nie szczepień – zapewnia dr Ilona Małecka.

Podczas audycji porozmawialiśmy także z pediatrą – lek. Joanną Sawicką – Metkowską, prowadzącą stronę na Facebooku „Doktor Poziomka”. – Skutki uboczne szczepień zawsze należy traktować w kontekście tego, co nam to szczepienie może dać dobrego – mówi. – Nawet jeśli pojawiają się bardzo sporadyczne i nieznaczące działania niepożądane, to dla nas to, przed czym to szczepienie ma uchronić, jest dużo ważniejsze – tłumaczy pediatra.

Zachęcamy do odsłuchania całości audycji, z której nasi słuchacze dowiedzą się m.in. czy szczepionka może wpływać na nasz kod genetyczny i jak to się stało, że tak szybko trafiła do obiegu.

Od lewej lek. Joanna Sawicka-Metkowska i dr n. med. Ilona Małecka.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Audycja radiowa, Audycje, Blog

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Postronny
  środa, 30 gru, 2020, 2:46:46 |

  Jeszcze więcej w sposób merytoryczny na ten temat, myślę że może się wszystkim przydać:

  https://youtu.be/fHYwxnpH38o

 • Jp
  poniedziałek, 10 maj, 2021, 19:50:30 |

  Jestem ciekawa jak do sprawy odniesie się Urząd Marszałkowski i Ministerstwo. To są kpiny co się tutaj dzieje.

Skomentuj