Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | niedziela, 15 lis, 2020 | 1 Komentarz

Szlachetna Paczka 2020. Zbiórka rzeczy dla Pani Marii.

W sobotę 14 listopada kolejny, dwudziesty raz ruszyła akcja Szlachetna Paczka. Jak co roku rozpoczęto od otwarcia tzw. bazy rodzin. Redakcja naszej gazety kolejny raz bierze udział w przygotowaniu paczki. Tym razem zbieramy dla Pani Marii i dwóch jej córek.

Szlachetna paczka

Dla kogo szykujemy paczkę?

Pani Maria wychowuje samotnie dwie córki w wieku szkolnym. 3 lata temu miała udar mózgu, około półtora roku temu zdiagnozowany został nowotwór- chłonniak. Zły stan zdrowia uniemożliwił kobiecie dalszą pracę zawodową. Córki kobiety uczą się- młodsza w szkole podstawowej, starsza w liceum. Rodzina boryka się nie tylko z chorobą, ale również z dużymi problemami finansowymi. Po spłaceniu wszystkich zobowiązań na jednego członka rodziny zostaje 333 zł na miesiąc.

Jak mogę pomóc?

Zbiórką rzeczy prowadzona jest w siedzibie naszej gazety przy ul. Wawrzyniaka 9 w Mosinie przez naszą redakcyjną koleżankę Ewę Kazimierską.  Rzeczy prosimy przynosić po wcześniejszym skontaktowaniu się z nią najlepiej poprzez facebook’a lub maila: ewa.kazimierska89@wp.pl. Dary zbieramy do 9 grudnia.

Wolontariusze "Szlachetnej Paczki"

Co jest potrzebne?

Żywność: Rodzina bardzo potrzebuje żywności, ponieważ niemal całe dochody są przeznaczanie na opłaty, często brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby. Jedzą bardzo skromnie, do niedawna wykorzystywali jeszcze zapasy (makarony, ryże, kasze, zaprawy z ogrodu).

Środki czystości: Proszki do prania, płyny do płukania, mycia, itp. Potrzebne są również kosmetyki, np. pasta do zębów lub delikatne produkty dla Pani Marii. Po chemioterapii jest bardzo wrażliwa, nie uczula jej tylko krem Nivea.

Odzież i obuwie: Pani Maria nosi rozmiar L i buty 40. Przydałby się jej nowy dres oraz zimowe buty.  Na młodszą córkę pasują ubrania w rozmiarze 140 cm i buty 34, starsza nosi M oraz obuwie 39. Im również przydałyby się dresy, ciepłe buty i inne ciuchy. Przypominamy, że podarowana odzież jeżeli jest używana, musi być w dobrym stanie, bez widocznych oznak noszenia.

Materiały szkolne: Bloki, kredki, farby, plastelina, klej, nożyczki, przybory do pisania

Wyposażenie domu: Pościel( 220×200 i 160×200) , ręczniki, garnki, mikser.

Szlachetna Paczka łączy Polaków wokół idei mądrego pomagania już od 20 lat. Tylko w zeszłorocznej edycji udało się pomóc ponad 14,5 tysiącom rodzin. Paczki przygotowywało wtedy ponad pół miliona Darczyńców, a do potrzebujących trafiła pomoc o łącznej wartości niemal 46 mln zł. – Wszystkie nasza działania sprowadzają się do jednego: żeby nikt, kto potrzebuje pomocy, nie został sam. Żeby to było możliwe, musimy o Szlachetnej Paczce mówić światu. Skutecznie, a więc tak, żeby świat nie tylko słyszał, ale reagował – mówi Konrad Kruczkowski, Dyrektor ds. Komunikacji w Stowarzyszeniu WIOSNA.

Drodzy Czytelnicy! Zachęcamy Was do udziału w akcji, pomyślmy o tych, dla których obecny czas jest wyjątkowo trudny i zróbmy wspólnie coś dobrego.

W zeszłym roku pomogliśmy Pani Danucie i jej rodzinie.

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Informacje, Mosina

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Badylarz
    sobota, 21 lis, 2020, 23:09:27 |

    Sie pomaga!!!!

Skomentuj