Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 10 gru, 2020 | komentarzy 55

Szokujące doniesienia z Lubonia: skazany za pedofilię opiekował się ministrantami

Mieszkaniec Lubonia został zatrzymany w związku z wykorzystaniem seksualnym 15 – letniej dziewczynki. W przeszłości mężczyzna był już karany za pedofilię. Policja sprawdza, czy jest więcej ofiar.

Jak ustalili reporterzy poznańskiej redakcji Gazety Wyborczej, 46 – letni Przemysław C. wykorzystał dziewczynkę, gdy ta miała 15 lat – przed 2003 rokiem. – To był absolutnie wzorowy chłopak. Nie miałem do niego żadnych zastrzeżeń – mówi cytowany przez „Wyborczą” ks. Bernard Cegła, proboszcz parafii św. Barbary w Luboniu. – Był lektorem i kantorem, pomagał przy ołtarzu – wspomina duchowny.

Na początku września tego roku 46 – letni mieszkaniec Lubonia został aresztowany. Wcześniej na policję zgłosiła się wykorzystana w przeszłości kobieta, która dziś jest już dorosła. Przed 2003 rokiem miała udzielać się w lubońskiej parafii św. Barbary, gdzie miała poznać Przemysława C.

Jak ustalili dziennikarze Gazety Wyborczej, pedofilskie ciągoty kościelnego lektora były znane organom ścigania już w 2008 roku. Wtedy brazylijskie służby przekazały polskiej policji namierzonych Polaków, którzy ściągali z internetu pedofilską pornografię. Materiały o takim charakterze znaleźli śledczy w mieszkaniu Przemysława C. podczas zatrzymania 12 lat temu.

Z akt sprawy, do których dotarła „Wyborcza” wynika, że mężczyzna w 2009 roku przyznał się do winy. Tłumaczył wtedy, że pliki ściągał „z ciekawości”. Przemysław C. dobrowolnie poddał się wtedy karze i został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

Informacje o pedofilskich ciągotach mężczyzny miały jednak nie dotrzeć do proboszcza parafii, w której działał. Śledczy przesłuchali wtedy jedynie rodziców mieszkańca Lubonia. Jak mówi reporterom GW rzecznik poznańskiego sądu, Aleksander Brzozowski, organy nie mogły wtedy powiadomić proboszcza o wyroku Przemysława C. bo nie był on pracownikiem parafii św. Barbary. W 2012 roku mężczyzna zaczął działać w innym lubońskim kościele, tym razem św. Jana Pawła II. Był tam opiekunem ministrantów.

Jak mówią nam osoby orientujące się w życiu lubońskiej parafii św. Barbary, trudno uwierzyć, że proboszcz mógł nie wiedzieć o wyroku Przemysława C. – Proboszcz tej parafii jest od wielu, wielu lat ten sam, a plotki o wykorzystywaniu nieletnich już krążyły. Prędzej jestem w stanie uwierzyć, że proboszcz parafii św. Jana Pawła II mógł nie wiedzieć o sprawie, bo w Luboniu jest od niedawna – słyszymy.

Przemysław C. dwa lata temu wstąpił do zakonu rycerzy św. Jana Pawła II. Do grupy należy około 800 świeckich katolików, którzy nazywają się „Wielkimi Rycerzami”. Członkowie zakonu twierdzą, że biorą wzór z polskiego papieża, który „swoim świadectwem pokazywał, jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość”.

Zakon dziś opublikował swoje stanowisko w sprawie. – Rycerze Jana Pawła II potępiają wszelkie grzechy, nadużycia wobec innych ludzi. Szczególny wstręt i obrzydzenie budzą w nas czyny o charakterze pedofilskim – czytamy. Jak twierdzi zakon, mieszkaniec Lubonia nie ujawnił żadnemu z członków grupy swojego wyroku za pedofilię. – Był on postrzegany przez najbliższe otoczenie jako przykładny katolik, dzielnie zmagający się od urodzenia z porażeniem mózgowym – dodają rycerze. Teraz członkostwo mieszkańca Lubonia w zakonie jest zawieszone. Prawnicy grupy zostali jednak obrońcami Przemysława C.

Mieszkaniec Lubonia po wrześniowym zatrzymaniu, podczas którego śledczy znów znaleźli materiały pedofilskie, przyznał się do winy. Policja sprawdza, czy wykorzystanych dzieci było więcej.

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (55)

 • z mosiny
  czwartek, 10 gru, 2020, 18:24:11 |

  Ot i mamy rycerzy, a właściwie rycerzyków, którzy nie wiedzą co zrobić z dyndającym na sznurku mieczykiem… Luboń, Puszczykowo, Mosina. Oj gorąco, gorąco. W jakim świece my żyjemy.

 • dziwisz
  czwartek, 10 gru, 2020, 18:35:53 |

  Nic jemu nie zrobią, Wojtyła jest jego patronem.

  • z mosiny
   czwartek, 10 gru, 2020, 18:49:48 |

   Ale patron jest daleko…

 • krap
  czwartek, 10 gru, 2020, 19:19:56 |

  O, myślisz sobie – „w końcu coś o Luboniu więc Karp z pewnością się wypowie”, nie?

  Otóż nie, nie wypowie się, bo jest po drugiej stronie barykady i będzie milczał w sprawie gwałcicieli w sukienkach! :D

 • maseczjusets
  czwartek, 10 gru, 2020, 19:23:43 |

  A może to właśnie Karpia złapali? :|

 • karp
  czwartek, 10 gru, 2020, 20:44:04 |

  Swojego czasu jeden z mieszkańców Lubonia o tym napisał i wylało się na niego wiadro pomyj, że jak
  śmie rzucać takie oskarżenia, naraża dobro kościoła i takie tam. Nie znaczy to, że mamy tylu zwolenników pedofili.Zwykle tacy obrońcy zła piszą pod wieloma nickami. Całkiem jak u was rozmnożyli się zwolennicy okradania gminy.
  Wpadacie w histerię że ulubione Waldusie są zagrożone utratą mandatu, a im więcej was robią w bambuko, tym chętniej na nich głosujecie.
  W Gazecie Lubońskiej nie ma pedofila i nie ma tematu.To tak w nawiązaniu do artykułu o niezależności mediów. Więc właściwe czyj ten pedofil?

 • karp
  czwartek, 10 gru, 2020, 21:41:56 |

  U nas ten temat nie byłby mile widziany przez władze. Pani burmistrz jest matką księdza, a jej zastępczyni była katechetką. Dały GL herb Lubonia i wymagają żeby nie było nic o takich breweriach.
  Nie trzeba PKN Orlen, by nie było niezależności mediów lokalnych. Temu herb, tej jakąś nagrodę i gazety chodzą na krótkiej smyczy.
  Co do pedofili to jestem radykałem-humanistą.
  Odciąć to i owo i puścić wolno.Wyjątek zrobiłbym dla kretyna maseczjusets, bo jemu najbardziej zbędna jest głowa.

 • o.Misjonarz
  czwartek, 10 gru, 2020, 23:16:28 |

  Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest pedofilia i inne seks dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.
  Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy „pierestrojki” oraz „głasnosti” i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
  Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.

 • karp
  piątek, 11 gru, 2020, 9:33:24 |

  Nie wykorzystujcie tego, do ataku na Kościół.
  Faktem jest, hierarchia jest zgniła, Dziwisz reprezentuje poziom tego głupka z Mosiny, który ze mnie chciał zrobić pedofila.Szacunek do tego co robią tacy księża jak Isakowicz-Zaleski i Oko.Tu w tej sprawie, to w sumie dobrze że to nie był ksiądz. Zaraz rada parafialna, może nawet rodzice by zaczęli bronić, mając podejrzenie że dziecko molestowało księdza. Kuria w takich przypadkach dokonuje przerzutu do dzieci w innym dekanacie. Zarówno parafianie jak i kuria nie mają pardonu dla heteryków. U nas zazdrosne parafianki uznały, że proboszcz zbyt często odwiedza inną parafiankę i szybko napisały list, a proboszcz równie szybko musiał się pakować. W sumie stosunek lawendowej mafii do pedofili jest podobny jak stosunek waszej władzy, jak sądząc po wpisach również wasz stosunek, do lokalnych złodziei.Pedofil w areszcie i nawet jak go wypuszczą, to chłopaki w Luboniance się nim zajmą. Dobrze, że TW Magda zniknął i mam nadzieję, że nie jest ukrywany w kąciku na szczotki, jak Maleszka w Wyborczej.
  Jeśli dołożyłem do tego skromną cegiełkę, to brawo ja. Pedofile i TW na Kochanowskiego lub na Madagaskar.

  • Rekin
   piątek, 11 gru, 2020, 15:08:15 |

   Tak tak, to wasza zasługa agencie Karp. Dobra robota. Już robimy zrzutkę w Mosinie na pomnik dla pana. Stanie obok pomnika Eleganta. Obok niego będzie skradający się Karp – szpieg z Lubonia, co to wszystkich rozgryzł i pozjadał wszystkie rozumy. Podobny do smerfa ważniaka.

   To w sumie kolejny „wspaniały” wpis który nikogo nie interesuje. Całe komentarze ostatnio zaspamowane pamiętnikiem Karpia myśliciela. Gdzie nie wejdziesz – karp. Karp to, karp tamto. Karp atakuje, karp kogoś rozgryza, karp wyjaśnia maluczkim jak działa świat.

   Jakoś mnie to nie dziwi że ludzie są zirytowani i zaczynają panu dokuczać na wszelkie możliwe sposoby.

   Zwykła reakcja obronna na te głupoty. Jeszcze żeby to był 1-2 komentarze pod każdym newsem… Ale to powoli przestaje być Gazeta Mosińsko-Puszczykowska, a zaczyna być blog „z pamiętnika nawiedzonego pryka”, pełen paplaniny i dennych wynurzeń.

   Bez urazy, ale proszę zadbać o treści tutaj zamieszczane, bo nawet jeśli znajduje się w nich odrobina racji, to ogrom całej reszty bełkotu i teorii spiskowych wszystkich już dawno odstraszył od pańskiej osoby.

   Wiarygodność. Tego pan już tutaj nie odzyska. Z pozdrowieniami.

   • karp
    piątek, 11 gru, 2020, 17:10:54 |

    Panie Rekin, reakcja obronna rzeczywiście wystąpiła. U członków układu. To w skrócie działa tak. Złomek utkał u was sieć pajęczą i uzależnił od siebie władze i część radnych i na tej pajęczynie jest też obecna władza. Dotknięcie jednej pajęczyny powoduje nerwowość wszystkich okolicznych pająków. Mylisz się że nikt nie czyta i nikogo to nie interesuje. Niechcący zwiększyłem zasięg Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej i dociera ona obecnie do Prątek i Wronek i Złomek czyta z wypiekami na twarzy.
    Jego żołnierz prawnik z Prątek też czyta i zwrócę się do popaprańca bezpośrednio.
    Pamiętasz gnido dworska, jak służąc na dworze Dobrowolskiej donosiłeś o wszystkich jej krokach do ZUK Mosina i tylko dzięki temu utrzymałeś posadę?

   • karp
    piątek, 11 gru, 2020, 18:44:18 |

    Kiedyś jeden taki rekin został zaangażowany do obniżenia mojej wiarygodności. To był geodeta ze Skórzewa, który dostawał intratne zamówienia z UG Prątki. Ktoś go zapytał i później odpowiedź przesłał do mnie i mam to dziś. Na początku było tak:Andrzej do mnie zadzwonił… Złomek nigdy nie zmienia modus operandi i tak jak zadaniował kiedyś mecenasa do codziennych sprawozdań z pracy swojej szefowej, tak zapewne dostaje też codzienne meldunki o pracy prezesa Gurguna, od swojego kolesia. Mam dla Rekinów taką podpowiedź, że najlepszym sposobem na obniżenie mojej wiarygodności będzie udowodnienie, że sprawozdania poprzedniego zarządu ZUK to nie były bajki do potłuczonych i to że ktoś w 100 osobowym UM Mosina cokolwiek kiedykolwiek w nich sprawdził. Ja podważyłem tylko jedną z tych bajek i jeśli ktoś uważa że się mylę, to niech sam to jakoś uwiarygodni. Ja zrobiłem to na podstawie danych dostępnych w necie, bo nie jestem młodym pelikanem jak wasze władze i biorąca za darmo kasę RN ZUK. Komisja Rewizyjna chyba bała się tam wejść, bo obawiała się zastać Żwirka i Muchomorka na szychcie.
    Następne przykłady później. Niech wykaże się spostrzegawczością burmistrz i nowy zarząd. Jeśli stwierdzą, że wszystko było ok, to ja wtedy wykażę że pelikany znowu coś połknęły.
    Rekin czy nosisz broń palną, bo geodeta ze Skórzewa miał sprawę za przekroczenie granic obrony koniecznej za wypalenie do pewnego małolata. Prawda Złomek?Prawda mec. Michał?
    Prawda Paweł? Nadal robisz klakę dla Kurdupla?

 • karp
  piątek, 11 gru, 2020, 10:10:57 |

  No i niemożliwe stało się możliwe. W Luboniu ukazał się tekst red. Pierzchalskiego. Parafialni redaktorzy z Lubonia nie byli chętni. Redaktor radny mógłby popaść w niełaskę pani burmistrz.
  W moją już popadł, za głupie wypowiedzi i za opiniowanie projektów uchwał zanim one powstaną.Taka nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Tutaj jednak muszę dodać, że Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska w Luboniu przynajmniej nie woził żwiru do Kom-lubu.

 • karp
  piątek, 11 gru, 2020, 12:15:53 |

  Hitem w tej sprawie jest oświadczenie zakutych łbów nazywających siebie rycerzami. Jak ktoś chce
  przeczytać to g..to niech zajrzy na e-luboń.
  Barany mają ostro zryte berety:
  „Za zgodą rodziny nasi współbracia prawnicy podjęli się obrony naszego podejrzanego współbrata. Niestety do dzisiaj nie uzyskali zgody na widzenie z podejrzanym.”
  No to mają psubraty pecha…

 • Gość
  piątek, 11 gru, 2020, 19:47:27 |

  W niedzielę podobno manifestacja w Luboniu

 • karp
  piątek, 11 gru, 2020, 20:11:03 |

  Już widzę panią burmistrz na czele i Rycerzy.
  To może zepsuć biznes poprzedniego zastępcy, którego zastąpiła katechetka. Miał on pod sobą nadzór nad SM, ale bardziej absorbowała go budowa szkoły katolickiej w Żabikowie. Ten jego nadzór skutkował tym, że sieci trafiły nagrania pokazujące jak strażnicy traktują pijaczków odwożonych na izbę. Był też jeden filmik zrobiony w trakcie jakiegoś biegu zabezpieczanego przez SM. Kiedy pani burmistrz przebiegła obok ich samochodu, komendant ze strażniczką trącili się butelkami i wznieśli toast”Zdrowie pani burmistrz”. Niewdzięczna burmistrz ich zwolniła.Zastępca został nagrodzony 3 miesiącami bez świadczenia pracy i poszedł dokończyć szkołę. Teraz nabór może mu spaść, zwłaszcza jeśli pedofil tam też się kręcił.

 • Pavel
  piątek, 11 gru, 2020, 20:29:31 |

  Czy administracja tego serwisu zrobi coś z tym karpiem, czy od teraz całe sekcje komentarzy będą zawalone jego wpisami? Przecież ten człowiek jest chory psychicznie. Będzie to samo co na innych serwisach gdzie żerował – na koniec pisał tylko on. Po kilka – kilkanaście komentarzy pod każdym newsem. Cała dyskusja została wyrżnięta. Zróbcież coś z tym do cholery póki jeszcze komuś chce się tu udzielać, albo patrzcie jak umiera ten serwis. Przecież tych banialuk nie da się czytać, człowiek musi co chwilę omijać ogromne kolumbryny bzdur. Tak źle tutaj jeszcze nie było. Mosina naprawdę nie ma szczęścia. Mamy beznadziejnych rządzących, a tu jeszcze to gó*no z Lubonia robi bałagan. Odechciewa się zaglądać.

 • Marian Koniuszko
  piątek, 11 gru, 2020, 21:03:39 |

  @Pavel – jak na razie mamy jeszcze demokracje, choć symptomów jej zaniku na horyzoncie coraz więcej. Wytłumacz proszę dlaczego tak bardzo Ci ten człowiek przeszkadza. Naruszył jakieś Twoje dobra osobiste? Jeśli cenisz rzeczową dyskusję proszę wyłóż swoje argumenty w sprawach, które on porusza ja też chętnie przeczytam, może dowiem się coś o lokalnym samorządzie czego jeszcze nie wiem. Widzę, że ledwie napisałeś post i już masz 13 plusów. Może w takim razie administracja zajmie się lewymi klikaczami? Czas start, kiedy u mnie się pojawi 13 minusów. Pozdrawiam i liczę na rzeczową i merytoryczna dyskusję. P.S. Ja nie jestem wielbicielem ani Mielocha, ani Kaptur. Oboje są siebie warci. Kłamaca vs. zadymiara nauczycielka.

  • Pavel
   piątek, 11 gru, 2020, 21:13:49 |

   Wiedziałem że ten argument padnie. Jasne, mamy wolność słowa. Może pisać 50 komentarzy pod newsem, rozwalając całkowicie dyskusję i odstraszając większość osób od sekcji komentarzy. Pewnie. Problem z dyskusją jest taki, że były podejmowane próby rozmowy z tym człowiekiem. Niestety jest tak oderwany od rzeczywistości, że najczęściej w ogóle nie odpisuje na to co do niego piszesz :) W newsach na dany temat zaczyna poruszać zupełnie inne wątki, totalnie nie związane ze sprawą. Nie wiem jak daleko owa „wolność” ma sięgać, ale jasne – możemy to przyjąć. Część z nas po prostu zrezygnuje z aktywności tutaj. Tylko nie wiem czy było-nie było prywatna gazeta chciałaby aby ktoś płoszył jej odbiorców, ale oczywiście zrobią co zechcą :)

   Lewi klikacze co? Pewnie rada miasta i gminy tam siedzi i potajemnie klika ;) Czyżbym miał przyjemność z samym karpiem?

   Dobra, szkoda czasu.

   • JWB
    piątek, 11 gru, 2020, 21:21:50 |

    Można przewinąć komentarz i tyle, to, że każdy się może tutaj wypowiedzie jest akurat wielkim plusem, nawet jak ktoś jest chory psychicznie to warto poznać jego punkt widzenia. Ogólnie cenię sobie komentarze w tym serwisie bo poszerzają spojrzenie na pewne sprawy, nawet te z którymi się nie zgadzam. To jest przewaga na innymi portalami, gdzie takiej możliwości nie ma oraz nad facebookiem, gdzie wszystko jest hermetycznie lukrowane.

    • karp
     piątek, 11 gru, 2020, 21:36:23 |

     Mnie zastanawia, że nagle radni, którzy głosują przez lata na tak, nagle umieją głosować na nie.
     Rada nadzorcza ZUK też pewnie zatwierdzała sprawozdania zarządu przez klikanie i bez czytania.Jak już wspomniałem, w Luboniu gość, który napisał o pedofilu spotkał się z hejtem.
     Wspomnę jeszcze o sprawie Kroloppa, gdzie rodzice molestowanych urządzili manifestację pod aresztem na Młyńskiej i mieli transparenty „Wojtek jesteśmy z tobą”. Jeśli już ludzie znowu chcą wymieniać się covidem, to byłoby dobrze żeby manifestacja odbyła się chociaż w obronie dzieci, a nie molestanta.

    • Marian Koniuszko
     piątek, 11 gru, 2020, 21:37:26 |

     @JWB – po 10 minutach dostałeś od Pavel i jego kolesiów 10 minusów. Za bardzo rzeczową wypowiedź. Nie wiem kim jest Pavel i jego koledzy, ale jesteście słabi. Walczcie na słowa i argumenty. Tylko najpierw trzeba je posiadać.

   • Marian Koniuszko
    piątek, 11 gru, 2020, 21:33:25 |

    @ Pawel No widzisz, a ja się spodziewałem takiej reakcji ja w Twoim przedostatnim akapicie :-) Posądzenie o bycie karpiem lub jego poplecznikiem. Istny fenomen. No ktoś z kimś ma zbieżne poglądy w jakiejś kwestii, czasem nawet dość wąskiej i już znaczy, że ma jakąś komitywę. Ciekawa interpretacja.
    Natomiast zaciekawiła mnie inna cześć Twojej wypowiedzi. Cytat: „Lewi klikacze co? Pewnie rada miasta i gminy tam siedzi i potajemnie klika ;)” Wyjaśnij proszę dlaczego rada miałaby klikać plusy pod Twoimi wpisami, a minusy pod karpia i tych osób które jak ja z Tobą się nie zgadzają w kwestii ograniczania swobody wypowiedzi? Ciekawa koncepcja. Z góry założyłeś konflikt karp vs. rada? Przecież rada to nie jest spójny zespół. Widać to bardzo na sesja jeśli oglądasz. Sam uważam, że jest tam kilku krętaczy, kilka osób nic nie wnoszących do gminy, godnych mandatu jest też kilka. Powiem Ci że dla mnie największym mataczem jest Żwirek. Z tego co widzę karp też nie pała do niego sympatią. I co, na tej podstawie stwierdzisz że jestem karpiem? Bardzo proszę o rzeczową dyskusję Pavel.

 • karp
  piątek, 11 gru, 2020, 21:15:02 |

  Moich postów nikt podobno nie czyta, a mam 14 minusów. To one same się kilkają, bo ja nie klikam
  nawet durniom?
  Wracając do tematu-nie przybędą na manifestację do Lubonia Gulbinowicz i Paetz w podwiązkach, bo odeszli już chłopcy z naszego Pueblo.Don Stanislao niech wskakuje w pociąg. Powitam go osobiście na stacji w Luboniu.

  • Gość
   sobota, 12 gru, 2020, 7:58:47 |

   Ja już daje minusa jak tylko widzę twój nick. Osobiście nie rozumiem – ludzi piszą, że przestali czytać Czas Mosiny bo wszędzie było Cię pełno – może daj od siebie odpocząć?

   • karp
    sobota, 12 gru, 2020, 9:16:10 |

    Zwolennik merytorycznej dyskusji.Klikaj sobie, jak dorośniesz przestaniesz.
    Ostatnio wysypało ich tyle, co w Warszawie podczas obrad sejmu.Te merytoryczne argumenty rozciągają się od pisowca do pedofila. Nie jestem tylko agentem Złomka i 4 radnych zagrożonych utratą. Ci ostatni nie powinni obwiniać mnie, tylko własną pazerność.Niech złożą wniosek do CBA żeby ta instytucja wykreśliła art.24f usg,bo nie pozwala na spokojne żerowanie na mieniu gminnym i po sprawie.
    Złomek i jego banda w której jest przynajmniej 2 prawników powinni więcej czytać, bo kiedyś skorumpowani posłowie wyłączyli odpowiedzialność za działanie na szkodę spółki i wykreśliliart.585 ksh. Więcej wiedzy, mniej paniki. Kalesony niepotrzebnie zabrudzone ze strachu. No chyba że znowu było fałszowanie dokumentów jak w Prątkach, bo art.233 kk nie zniesiona. Niech Złomek napisze co zmalował, to mu coś doradzę.
    Jeden z radnych, który nie wyłącza capslocka przy pisaniu wniosków i zapytań, które myli z interpelacjami, tu popełnia ten sam błąd.
    Teraz każdy mieszkaniec Lubonia to pedofil.
    To pewnie określenie na mieszkańca Mosiny to bohater, czy klikacz?

   • karp
    sobota, 12 gru, 2020, 10:01:08 |

    Ponadto chciałbym uspokoić złodziei, że ta cała zorganizowana akcja nasyłania ledwo piśmiennych klikaczy jest niepotrzebna. Według mnie prawdziwej kontroli w spółkach nie będzie. Co najwyżej będzie
    to co Donald z synem nazywali lipą, a ja pic na wodę i fotomontaż. W Mosinie pod przewodnictwem burmistrza Mielocha wszelkie nieprawidłowości są niedopuszczalne. Jedyną nieprawidłowością która mogła się zdarzyć w Mosinie, to przypadkowy przejazd bez zatrzymywania jakiegoś pedofila z Lubonia.Śpijcie spokojnie i okradajcie ziomków dalej.

 • Badylarz
  piątek, 11 gru, 2020, 22:25:34 |

  Chronią pedofili, a później się dziwią, że ludzie odchodzą od kościoła.

 • Szczupak
  sobota, 12 gru, 2020, 10:40:25 |

  Hmm… Karp lubi tak rzucać oskarżenia na lewo i prawo. Wymień nazwisko – a karp już o tej osobie pisał. Ten kradł, tamten oszukiwał, tamta została wepchnięta do pracy po znajomości. Oskarżenia, oskarżenia i jeszcze raz oskarżenia. Nazwisk było już mnóstwo, oskarżeń o naruszenie prawa od groma, ludzie oczerniani hurtowo.

  Ten sam karp bardzo szybko prostował z kolei że nie jest pedofilem, gdy tylko padło takie podejrzenie.

  A co, jeśli karp jest pedofilem? Co, jeśli karp lubi małe dzieci?

  Skoro tak łatwo na tej stronie można rzucać oskarżenia na wszystkich bez poniesienia jakichkolwiek konsekwencji czy odpowiedzialności karnej, to pytam: czy karp to pedofil? Czy został odsunięty od społeczeństwa i teraz całymi dniami siedzi sfrustrowany i oskarża cały świat o wszystko co złe, wszędzie węsząc spisek?

  Mamy wolność słowa – wolno mi o to pytać. Wolno mi o to pytać wszędzie, gdzie tylko się pojawię, to tylko pytanie :) Wolno i Wam o to pytać. Możemy to robić również dowolną ilość razy, w końcu mamy demokrację prawda? :)

  A zatem: czy karp z Lubonia to pedofil?

 • karp
  sobota, 12 gru, 2020, 11:30:37 |

  No brawo. Jeden baran zachęca do głosowania na wpis idioty, że karp to pedofil, a następny to podchwytuje. Przyznaję, karp lubi małe dzieci i duże też, ale nie lubi imbecyli. Statystycznie nie jest możliwe żeby tylu ich przybyło w 30 tysięcznej gminie w ciągu 2 dni. Karp nie zmienia co chwilę nicka, a głupki chętnie.
  Wariat który biegał po Mosinie z siekierą też musiał być z Lubonia, bo nie pasuje do tworzonego właśnie mitu II Rzeczpospolitej Mosińskiej. Pan Czeski kiedy będzie na emeryturze będzie musiał go znowu odkłamywać.
  Macie dziwny sposób na własne kompleksy.
  Nie wiem skąd one się biorą, ale w sumie jedyną podstawą może być wasz masochizm wyborczy. Jak zastępca zbija bąki, to wybieracie go na burmistrza. Najdalej posunięty masochizm występuje w Krośnie i Czapurach. W tych ostatnich trwa nieustająca promocja i nabywcy mieszkań od Pyzy, dostają w gratisie dostawcę usług do ZUK jako sołtysa. Właśnie minęła mu kadencja, ale na wszelki wypadek burmistrz wyborów nie ogłasza, bo chce mu dać dożywotkę i mianować księciem.Jak dzieci.Nie macie swoich pedofili, to poproście tego z Lubonia, by po odsiadce przeprowadził się do was. U nas nigdy nie będzie bezpieczny.

  • Piotr
   sobota, 12 gru, 2020, 11:42:01 |

   Panie Karp, trochę z innej beczki.
   Wierzę że ma Pan generalnie dobre intencje, ale w swoich oskarżeniach niesłusznie skrzywdził Pan pewną osobę podając nieprawdziwe fakty. Chcielibyśmy rozwiązać to na drodze sądowej. Czy zechce Pan uszanować procedurę i poddać się jej, czy mamy w ten proces zaangażować redakcję oraz inne osoby niezbędne do ustalenia Pana tożsamości?
   Sytuacja o której piszę odnosi się również do tego co pisał Pan na innym mosińskim serwisie informacyjnym.
   Możemy skontaktować się przez redakcję Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej, jeśli ta wyrazi na to zgodę. Proszę dać znać jak Panu wygodniej.
   Z uszanowaniem. Piotr B.

   • Rekin
    sobota, 12 gru, 2020, 11:55:33 |

    Wow! :D

   • czapski
    sobota, 12 gru, 2020, 12:32:10 |

    Widze piotr ze w koncu sie zdecydowales:) Pozdrowienia

   • karp
    sobota, 12 gru, 2020, 13:23:38 |

    Proszę zgłosić się do organów ścigania.
    Może jaśniej o jaką sytuację chodzi?
    Czy chodzi o osobę publiczną?
    Ja jak każdy podlegam odpowiednim przepisom, ale się też nie podkładam.

   • karp
    sobota, 12 gru, 2020, 15:04:58 |

    Podpisuje się karp, a propozycja dla leszcza.
    To tak nie działa, że jeśli nawet ktoś podpisze się Jerzy Kiler, to mu się udostępnia dane osobowe, nawet przez GMP. Pan Piotr B.nawet jeśli inicjały się zgadzają nie ma uprawnień do pozyskiwania danych osobowych.
    Nie ma takiej procedury na jaką powołuje się pan Piotr. Doceniam jednak wyższy niż poprzedników i subtelny poziom perswazji. Podlegałem już mniej subtelnym naciskom.Osoba nie będąca skrzywdzoną nie może mieć pewności, że rzekoma skrzywdzona mówi prawdę i insynuować, że karp kłamie.
    Jeśli potrzebny jest kredyt na cudze dane osobowe, to proszę zwrócić się do Rekina lub Czapskiego.

   • karp
    sobota, 12 gru, 2020, 17:22:43 |

    Z ostrożności procesowej ja już zaczynam przewijać taśmę i już zaczynam przepraszać, ale w kolejności jak złe uczynki przyjdą mi do głowy.
    Przepraszam pana Magdę za nazwanie TW Magdą i jeszcze bardziej za to, że cieszy mnie jak cholera, że już cię nie ma stopce, ale to z mojej strony niegodziwość. TW Madziu wbijaj do Mosiny, bo tam mieszka naród bardziej tolerancyjny i zbudują ci pomnik.
    Przepraszam pedofila z Lubonia za nazwanie pedofilem oraz zakutych łbów, którzy nazywają się Rycerzami i w obronie psubrata wynajęli prawnika, za nazwanie zakutymi łbami oraz tych osłów z Mosiny, którzy mnie nazwali zupełnie bez powodu pedofilem, bo albo nie są z Mosiny, albo głupota nie jest ich winą.

   • karp
    sobota, 12 gru, 2020, 18:07:45 |

    Chciałbym także serdecznie przeprosić prezesa Złomka i jego niedorozwiniętą kadrę kierowniczą, za to że kupowali złom dla Mosiny za podwójną cenę, który to złom po przejściu przez SKP, po licznych naprawach zrobił w Mosinie 10 km.
    W sumie jeśli burmistrz i mieszkańcy dali się tak robić w konia, to nie powinienem się czepiać takich drobnostek.Każdy ma swojego bzika, każdy jakieś hobby ma.
    Na dzisiaj dosyć przeprosin chyba, że ktoś będzie nalegał ze wskazaniem na konkretny przypadek.

   • karp
    sobota, 12 gru, 2020, 19:22:36 |

    Obiecałem przestać przepraszać, ale nie zasnę dopóki jeszcze kogoś nie przeproszę.
    Przepraszam prawnika burmistrza Mielocha za to, że pomógł mu przygotować zarządzenie 32/2020 w sprawie zamknięcia targowiska z mocą wsteczną.
    http://bip.mosina.pl/bip/organy-gminy/burmistrz/rejestr-zarzadzen/zarzdzenia-2020.html?pid=16396
    Gdyby burmistrz-prawnik Lubonia dysponowała takim geniuszem, to zniosłaby pedofilię od 1945 roku.

    • Piotr
     sobota, 12 gru, 2020, 20:05:26 |

     Nie chodzi w żadnym razie o osobę publiczną. Osoba którą dotyczy temat oberwała od Pana rykoszetem, ale na tyle mocno że odczuła to w swoim życiu, wszak mieszkamy w niewielkim mieście i większość ludzi się zna. To ktoś, kto walczy o dobre życie w
     Mosinie nie słabiej niż Pan, z tym że innymi metodami – nikogo przy tym nie próbuje zniesławiać czy oczerniać. Chcę uniknąć podawania nazwisk, wszystkim zajmiemy się w odpowiednim czasie.

     Chciałbym tylko dodać, że w świetle prawa oskarżając kogoś trzeba być tego pewnym. Inaczej można dobrym ludziom wyrządzić krzywdę. Nie podważam Pańskich osądów, pewnie część z nich jest słuszna, ale pomyłki zawsze będą kosztowne dla osoby niesłusznie zniesławionej.

     Wahaliśmy się czy to ruszać, ale po przejrzeniu tych wojen w komentarzach stwierdziliśmy że nie ma sensu czekać, bo to się samo nie skończy. Jestem pewien że sprawa ta wyjdzie nam wszystkim na dobre. Jedni się oczyszczą, inni się czegoś nauczą – wszyscy będziemy bogatsi.

     Dobrze zatem, zgłosimy tę sprawę standardowo.

     Proszę mi wybaczyć że poruszyłem ten temat publicznie, dalsza część nie będzie rozpowszechniana z naszej strony, to mogę zagwarantować. Nie chcę Panu zaszkodzić ani wywoływać sztucznej sensacji, jest to zwyczajna sprawa do rozwiązania między stronami. Wierzę że dalsze postępowania odbędzie się już poza Internetem. Mam nadzieję do zobaczenia.

     Z uszanowaniem. Piotr B.

     • karp
      sobota, 12 gru, 2020, 21:44:51 |

      Ma pan rację,choć nie przypominam sobie bym tykał osoby niepubliczne. Jeśli popełniłem błąd…

     • czytelnik
      sobota, 12 gru, 2020, 21:59:35 |

      Karpiu, wiadomo, afery trzeba piętnować… Warto czasem zrobić sobie od tego przerwę, tak dla własnego zdrowia psychicznego. Na wszystko przyjdzie pora.

     • Gość
      sobota, 12 gru, 2020, 22:17:49 |

      Słaba ta prawnicza prowokacja ale może zamknie usta Karpiowi.

     • karp
      niedziela, 13 gru, 2020, 10:22:58 |

      Może zamknie, ale na razie zakończyła atak na mnie. Zakończył się przed wiadomym wpisem.
      Ja sprawy nie lekceważę, bo zdarzają się sędziowie o walorach umysłowych Rekina. Dopóki nie byłem pierwszy raz w sądzie myślałem, że to elita.
      Jak Rekin będzie sądził, to Kamczatka jest moja.

     • Gość
      niedziela, 13 gru, 2020, 11:28:48 |

      Chłopie – niech to Cię czegoś nauczy i zamilcz w końcu. Z drugiej strony to mała wskazówka do Redakcji – może warto wprowadzić rejestrację forumowiczów z naliczaniem punktów – duża liczba ujemnych punktów automatycznie zablokuje forumowicza. Obecnie wszyscy są skazani na Karpia i w zasadzie nie ma możliwości ograniczenia jego aktywności…

     • karp
      niedziela, 13 gru, 2020, 12:29:43 |

      Zamiast walić w te łapki, ty też możesz dokonać wpłaty na basen na podane konto. Może to zrobić też mieszkaniec gminy Dopiewo i mec. Michał.
      Chciałbym też zachęcić do wpłat pana Pyzę.
      Wasi burmistrzowie się spotykają, ale z nieśmiałości o zaległych podatkach nie wspomną.

     • Gość
      niedziela, 13 gru, 2020, 12:37:48 |

      Po co piszesz ogólnikami? Rozwiń myśl – bo ciężko się połapać w tym chaotycznym pisaniu… Jeśli masz coś do powiedzenia to rób to konkretnie a nie bredzisz o jakiś wpłatach, podatkach i nikt nie wie o co chodzi…

     • karp
      niedziela, 13 gru, 2020, 14:32:04 |

      Plosę pana ledaktola, kalp mnie bije, a koledzy dali dyla.
      Kiedyś jeden chłopczyk też tak pisał, miał ksywę MP i był kiedyś w Mosinie radnym. Sprawiasz dziś wrażenie trochę bezradnego, bo inni uczestnicy akcji „karp do Lubonia, pedofil do Mosiny” mają dzisiaj wolne. Widocznie za niedzielę im nie płacą. Wyluzuj chłopie, bo jak wszyscy wałkarze odpowiedzą na mój apel, to burmistrz nie będzie wiedział co z kasą robić.
      Czyżbym podał zbyt szeroki zakres dat w zarządzeniu karpia i się łapiesz na zwrot?

     • karp
      niedziela, 13 gru, 2020, 15:59:22 |

      Mosina czeka na kontrolę w spółkach od 1848 roku.
      Jest jednak światełko w tunelu, bo Komisja Rewizyjna wprowadziła tam swojego najbardziej bezkompromisowego członka, jako tajnego agenta.
      Zakonspirowany radny Waldemar Waligórski badał spółki od wewnątrz. Jego ustalenia będą bezcenne.

 • Ja
  sobota, 12 gru, 2020, 13:18:34 |

  Szanowni państwo ja powiem krótko. Wyzywanie siebie nawzajem od pedofilii jest naprawdę poniżej godności człowieka. Opanujcie sie proszę. To prawdziwa ludzka tragedia być skrzywdzonym w młodym wieku, a wy robicie sobie podśmiechujki.

  • Postronny
   sobota, 12 gru, 2020, 13:41:11 |

   Zgadzam się, to nie jest tego warte.

 • handlarz z historią
  sobota, 12 gru, 2020, 14:07:44 |

  @Ja. Ty już się nie udzielaj oraz nie kręć tylko przyznaj ile żeś buchnął kasy, która nie trafiła do Gminy oraz spółki gminnej!

 • karp
  sobota, 12 gru, 2020, 19:58:53 |

  Na koniec dnia tylko się cieszyć. Pedofil w areszcie,a barany w zagrodzie, lub w szopie.
  Chciałbym podziękować panu Piotrowi B. za pomoc w sprowadzeniu dyskusji na właściwe tory i w zapędzeniu baranów do zagrody. W Luboniu też mieliśmy kilka i pasły się one tam, gdzie dziś stoi Netto, ale obecnie przebywają na Placu Bojanowskiego 2. No i ustalmy jedno w Luboniu nie ma pedofili.

 • karp
  niedziela, 13 gru, 2020, 11:01:16 |

  Na podstawie Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych proszę o:
  1. Zgłaszanie się wszystkich osób działających na szkodę budżetu Gminy Mosina w latach 2010-2020 o podanie danych adresowych i kwot przekrętu na : burmistrz@mosina.pl
  Dotyczy to też osób działających na szkodę spółek zależnych i gminnych jednostek  organizacyjnych.Zwrotów zagrabionych kwot należy dokonywać na:GBS Mosina 26 90480007 0000 0215 2000 0002
  2. Proszę radnych Rady Miejskiej w Mosinie, którzy naruszyli artykuł 24 f Ustawy o samorządzie gminnym o zwrot kwot wynikających z faktur na:
  GBS Mosina 26 90480007 0000 0215 2000 0002
  Dotyczy to przypadków już potwierdzonych, jak i tych jeszcze nie potwierdzonych.Pieniądze zostaną przeznaczone na basen, bo jest prezes i RN i tylko tego drobiazgu brakuje.3. Proszę radnego, który zawsze używa capslocka o jego wyłączenie. To taki dynks z lewej strony klawiatury. 
  karp

 • chomik
  niedziela, 13 gru, 2020, 12:15:59 |

  Czytanie tych postów dało mi wiele radości.Juz dawno tak się nie uśmiałem.

 • karp
  poniedziałek, 14 gru, 2020, 11:00:09 |

  Dziś spotyka się Komisja Rewizyjna RM Mosina.
  Agent pod przykrywką opowie kolegom o szczegółach swojej misji i metodach kamuflażu, które zastosował, by Złomek nie rozpoznał w nim radnego.
  Macie Klossa i Brunnera w jednym.
  Nie raz nie dojadł i nie dospał, a wszystko to dla Dobra Miasta i Wsi.

Skomentuj