Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | czwartek, 5 lis, 2020 | 1 Komentarz

Szpital w Puszczykowie zwiększa bezpieczeństwo

W holu głównym Szpitala w Puszczykowie zostało zamontowane specjalne urządzenie, które mierzy temperaturę oraz „sprawdza”, czy prawidłowo zasłonięte są usta i nos przez osoby wkraczające do placówki. W ten sposób (między innymi)) szpital stara się ograniczyć ilość zarażeń na koronawirusa wśród personelu i pacjentów.

W związku z pandemią Covid-19 Szpital w Puszczykowie przeżywa trudny czas. Kluczowe jest zapewnienie ciągłości usług medycznych, które paraliżują zakażenia na koronawirusa w placówce, znacząco utrudniając jego pracę. Kolejnym sposobem na odizolowanie osób chorych od zdrowych jest nowe urządzenie jakie pojawiło się w szpitalu. – W holu głównym naszego szpitala zamontowaliśmy urządzenie, które pomaga kierować ruchem osób wchodzących do budynku. Elektroniczna bramka mierzy temperaturę oraz „sprawdza”, czy prawidłowo zasłonięte są usta i nos. Komunikaty głosowe podpowiadają, jak należy się zachować. Pomiar temperatury odbywa się automatycznie – informuje Szpital w Puszczykowie.

Elektroniczna bramka w holu głównym Szpitala w Puszczykowie

Elektroniczna bramka w holu głównym Szpitala w Puszczykowie

Jak skorzystać z bramki pomiarowej? Oto krótki instruktaż.

 • stań na żółtych oznaczeniach na podłodze
 • skieruj wzrok w lewo wyszukując ekran monitora
 • dopasuj owal twarzy do pola zaznaczonego zieloną linią
 • odczekaj na komunikat głosowy
Elektroniczna bramka w holu głównym Szpitala w Puszczykowie

Elektroniczna bramka w holu głównym Szpitala w Puszczykowie – ekran monitora sprawdzający odpowiednie zakrycie ust i nosa

– Jeśli mamy osłonięte usta i nos, a temperatura jest w normie, zwalnia się blokada i można wejść do środka. Przypominamy jednocześnie, że wszystkie osoby zgłaszające się do przyjęcia do szpitala lub udające się do poradni muszą wcześniej przejść przez kontener przed szpitalem. Ten „elektroniczny selekcjoner” pomaga nam chronić pacjentów i pracowników szpitala przed zakażeniem COVID-19 – dodaje Szpital w Puszczykowie.

Szpital w Puszczykowie im. Prof. S. T. Dąbrowskiego S.A.

Szpital w Puszczykowie im. Prof. S. T. Dąbrowskiego – po prawej stronie znajduje się specjalny kontener przed głównym wejściem

Również przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) uruchomiony został specjalny kontener dla pacjentów, którzy sami zgłaszają się po poradę na oddział.

Szpital w Puszczykowie - kontener przed wejściem na SOR

Kontener przed wejściem na Szpitalny Oddział Ratunkowy

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną na terenie szpitala obowiązują podstawowe zasady zachowania:

 • Na terenie szpitala oraz w części ambulatoryjnej (poradnie medicor, zakłady diagnostyczne, laboratorium, poczekalnie oraz korytarze) obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust;
 • obowiązuje zakaz odwiedzin;
 • do szpitala (na oddziały w ramach przyjęć pilnych i planowych, do pracowni diagnostycznych i poradni) wchodzi tylko pacjent bez osób towarzyszących (wyjątkiem są tylko osoby wymagające z racji dużego stopnia niepełnosprawności opieki osób trzecich);
 • każda osoba wchodząca na teren Szpitala w Puszczykowie ma mierzoną temperaturę i wypełnia ankietę o stanie zdrowia.

Szpital przypomina też o przestrzeganiu zasady DDM czyli dystans – dezynfekcja – maseczka.


Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: zakażonych 47633, zgonów 692, ozdrowieńców 14678, aktywnych przypadków 32263 (na podstawie dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Zdrowia).


Mity wokół koronawirusa

O koronawirusowych mitach i podstawach bezpieczeństwa w obliczu pandemii, rozmawialiśmy z ordynator z puszczykowskiego szpitala Agatą Brodziak.  – Chodzi o to, by rozłożyć zachorowania w czasie. Jeżeli zablokujemy służbę zdrowia, będziemy musieli dokonywać takich wyborów, jak we Włoszech, czyli którego pacjenta podłączać do respiratora, a którego nie. To oznacza skazanie na śmierć i to jest straszne – mówi Agata Brodziak, Ordynator Oddziału Rehabilitacyjnego Szpitala w Puszczykowie.

Audycja dostępna jest tutaj: Mity wokół koronawirusa. Ordynator ze szpitala w Puszczykowie: “Maseczki to nie wszystko”


Zrozumieć COVID-19. Opracowanie zespołu ds. COVID-19 przy prezesie PAN

Liczący 70 stron dokument „Zrozumieć COVID-19” przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.

Napisano przez Jan Bylczyński opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: ,

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (1)

 • orient
  czwartek, 5 lis, 2020, 17:40:52 |

  Zauważyłem, że większe poruszenie robi to, gdzie będzie grała nasza reprezentacja piłki nożnej, tak jakby to, że jest tam zrobiony tymczasowy szpital nie miało żadnego znaczenia. Nie wiem czy cały ruch antycovidowy jest związany z jakimś mechanizmem wyparcia, czy faktycznie jest tak, że tyle osób uważa to za jakiś globalny spisek.

Skomentuj