Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Redakcja GMP | piątek, 16 paź, 2020 | komentarze 2

Szpital w Puszczykowie. Wstrzymano przyjęcia planowe

W wyniku rozwoju epidemii koronawirusa w wielu szpitalach następują zmiany. Podobnie jest w puszczykowskiej placówce, w której wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkich oddziałach. Wcześniej w szpitalu zdiagnozowano wirusa SARS-CoV-2 u lekarzy i pacjentów. Z kolei przed wejściem na SOR uruchomiony został specjalny kontener.

– W związku z rozwojem sytuacji epidemiologicznej i objęciem strefą czerwoną powiatu poznańskiego w szpitalu wstrzymuje się przyjęcia planowe na wszystkich oddziałach, dotyczy to kwalifikacji do przyjęcia i wizyt kontrolnych – poinformował zarząd szpitala w Puszczykowie.

Przypominamy, że w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną na terenie szpitala obowiązują podstawowe zasady zachowania:

 • na terenie szpitala oraz w części ambulatoryjnej (poradnie Medicor, zakłady diagnostyczne, laboratorium, poczekalnie oraz korytarze) obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania nosa i ust;
 • obowiązuje zakaz odwiedzin;
 • do szpitala wchodzi tylko pacjent bez osób towarzyszących. Wyjątkiem są tylko osoby wymagające z racji dużego stopnia niepełnosprawności opieki osób trzecich;
 • każda osoba wchodząca na teren szpitala w Puszczykowie ma mierzoną temperaturę i wypełnia ankietę o stanie zdrowia.

Przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uruchomiony został specjalny kontener dla pacjentów, którzy sami zgłaszają się po poradę na oddział. Jeśli w kontenerze nie będzie personelu medycznego, pacjenci proszeni są o podejście do wejścia na SOR przy wiacie dla karetek i przywołanie personelu medycznego domofonem.

Szpital w Puszczykowie - kontener przed wejściem na SOR

W kontenerze wykonywany zostanie pre-traige (wstępna kwalifikacja). Zmierzona zostanie temperatura i przeprowadzony krótki wywiad medyczny.

Szpital przypomina również o przestrzeganiu zasady DDM czyli dystans – dezynfekcja – maseczka.

O koronawirusowych mitach i podstawach bezpieczeństwa w obliczu pandemii, rozmawialiśmy niedawno z ordynator z puszczykowskiego szpitala Agatą Brodziak. Więcej tutaj: Mity wokół koronawirusa. Ordynator ze szpitala w Puszczykowie: “Maseczki to nie wszystko”

źródło, zdjęcia: Szpital w Puszczykowie


Liczący 70 stron dokument „Zrozumieć COVID-19” przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.

Dokument jest dostępny bezpłatnie online na stronie Polskiej Akademii Nauk.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

 • Krzysztof
  piątek, 16 paź, 2020, 9:10:09 |

  To jest tragedia. Przez tego wirusa umierają ludzie, którzy nie mogą otrzymać pomocy. Niejednokrotnie planowany zabieg również ratuje życie i przekładnie go o kolejne miesiące może prowadzić do dalszych powikłań lub śmierci.

 • kali1970
  piątek, 16 paź, 2020, 22:24:47 |

  Ale za to mamy zrekonstruowany rząd …. no i prezydenta …

Skomentuj