Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Materiały partnera | wtorek, 17 lis, 2020 |

Usuwanie rozstępów może być proste – oto kilka skutecznych zabiegów

Rozstępy to problem, który wielu zna zbyt dobrze. Pojawiają się na naszej skórze w momencie, gdy jest ona wystawiana na szybkie rozciąganie.

Najpierw przybierają postać zaczerwienionych i mocno widocznych pręg – to czas, w którym można je jeszcze łatwo usunąć. Z czasem bledną i stają się nieco mniej widoczne, ale permanentne. Na tym etapie na niewiele zda się wsmarowywanie kremów i robienie peelingów – swoje kroki powinniśmy skierować do gabinetu medycyny estetycznej. W tym artykule przedstawimy kilka metod usuwania rozstępów, które naprawdę działają.

Peelingi chemiczne

W przypadku płytkich blizn dobrym rozwiązaniem będzie wykonywanie peelingów chemicznych. Takie peelingi są wielokrotnie mocniejsze od zwykłych peelingów mechanicznych, a powodują głębokie złuszczanie się naskórka. W efekcie w skórze pojawia się więcej kolagenu, który gromadzi się w miejscu uszkodzonych włókien kolagenowych, a blizny zanikają. Takich zabiegów należy wykonać kilka, by osiągnąć pełny efekt, jednak peelingi chemiczne to z pewnością bezbolesna metoda na pozbycie się pręg na skórze.

Laser frakcyjny

Użycie lasera przy usuwaniu blizn jest dosyć popularną praktyką. Laser działa bardzo skutecznie, wykonując wiele mikrouszkodzeń na skórze. Takie uszkodzenia nasze ciało chce zaleczyć, dlatego zwiększa się produkcja kolagenu, który wypełnia ubytki. Laser to niezwykle precyzyjnie narzędzie, które działa tylko tam, gdzie jest to konieczne, przez co ewentualny ból i zaczerwienienie jest maksymalnie ograniczone. Wystarczy kilka sesji, by na dobre zapomnieć o rozstępach.

Dermabrazja

Dermabrazja to z pewnością jedna z najbardziej bolesnych metod usuwania rozstępów, przynosi jednak najszybsze rezultaty. Zabieg ten polega na usunięciu wierzchnich warstw skóry, co jak wiemy z poprzednich przykładów, powoduje jej regenerację. Nowa skóra nie ma na sobie śladu blizn. Ten zabieg wiąże się z dłuższym czasem rekonwalescencji (około 2 tygodnie), w którym to pacjent doświadcza dyskomfortu i dolegliwości bólowych.

Mezoterapia

Mezoterapia to sposób lubiany i wybierany przez wielu – polega on na dostarczeniu w głębokie warstwy skóry koktajlu składników aktywnych, które wspomagają regenerację komórek skóry, odżywiają ją i wygładzają. Ta terapia działa na kilku polach, a jednym z nich jest właśnie usuwanie blizn. Po mezoterapii skóra jest jędrna, witalna i prezentuje się świetnie.

Szukasz więcej? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 0.0/10 (Głosujących: 0)
Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo