Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Wiosenne moda - Stary Browar Berdychowski VW - T-Roc
Wojtek Pierzchalski | czwartek, 2 lip, 2020 |

Uwaga na oszustów Mosinie! Dziś 4 próby wyłudzeń „na wnuczka”

W czwartek, 2 lipca, w Mosinie doszło do prób wyłudzenia pieniędzy. Oszuści działali metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Policja apeluje o ostrożność.

Funkcjonariusze z komisariatu policji poinformowali, że w czwartek w Mosinie doszło do czterech prób wyłudzeń metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Osoby działające w ten sposób za cel obierają najczęściej osoby starsze. Dzwoniąc lub przychodząc do mieszkania, podają się za krewnych lub policję i proszą o pieniądze. Funkcjonariusze przypominają, że policja nigdy nikogo nie może poprosić o pieniądze.

Należy także uważać na osoby podające się np. za pracowników wodociągów czy telekomunikacji. Serwisanci powinni mieć przy sobie odpowiednie identyfikatory i okazać na naszą prośbę. Oszuści wykorzystujący metody „na pracownika wodociągów” itp. często działają w dwójkę. Jeden z wyłudzaczy odwraca uwagę domownika, podczas gdy drugi szuka kosztowności, które może ukraść.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność w kontaktach z osobami, które podają się za naszą rodzinę i proszą o pieniądze. Policjanci apelują, by zakończyć rozmowę w momencie, gdy zorientujemy się, że ktoś próbuje nas oszukać. Następnie zawiadomić bliskich i policję o próbie oszustwa.

Więcej o metodach używanych przez oszustów i o tym, jak się nie dać oszukać, można przeczytać TUTAJ

komisariat Policji w Mosinie

Komisariat Policji w Mosinie

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Skomentuj