Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 15 gru, 2020 |

W Puszczykowie pojawiły się pierwsze defibrylatory. Dostępnych będzie 10 sztuk

Pierwsze defibrylatory zewnętrzne AED pojawiły się w Puszczykowie. Jest to kolejny etap realizacji zwycięskiego projektu Puszczykowskiego Budżetu Obywatelskiego. O przeznaczeniu środków zadecydowali mieszkańcy Puszczykowa.

Jak poinformował dzisiaj Urząd Miejski na terenie Puszczykowa zostanie umieszczonych w sumie 10  sztuk Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych. Dwa z nich zostały już zamontowane: pierwszy na budynku willi „Mimoza” oraz drugi na budynku, będącym siedzibą Straży Miejskiej. Niezaprzeczalnie przyczyni się to do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Puszczykowa oraz do podniesienia wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Niewątpliwie najważniejszym argumentem przemawiającym za inwestowaniem w automatyczne defibrylatory zewnętrzne jest fakt, że każdy defibrylator serca ratuje życie. AED jest w pełni zautomatyzowanym, niezawodnym urządzeniem ratującym życie. Każdy mieszkaniec może go użyć, kiedy zajdzie taka potrzeba. Urządzenie w bezpieczny sposób prowadzi krok po kroku, za pomocą prostych poleceń głosowych i wizualnych. W ten sposób użytkownik uruchamia procedurę bezpiecznej defibrylacji w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia (NZK). Zakupiony sprzęt AED pozwoli na wieloletnie użytkowanie go przez mieszkańców w celu ratowania życia ludzkiego.

Zwycięski projekt pn. „Ratuj życie z Automatycznym Defibrylatorem Zewnętrznym (AED)” został złożony przez przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Puszczykowie. Oprócz zakupu i montażu defibrylatorów, w ramach projektu została też doposażona jednostka OSP Puszczykowo działająca na terenie miasta i niosąca pomoc jego mieszkańcom.

Wszystkie lokalizacje, w których znajdować się będą defibrylatory AED w Puszczykowie:

  • Biblioteka Miejska na Rynku
  • Boisko orlik przy ul. Jarosławskiej
  • Boisko orlik przy ul. Nowe Osiedle
  • Urząd Miejski
  • Ochotnicza Straż Pożarna
  • Straż Miejska
  • Dworzec PKP Puszczykówko
  • Willa Mimoza
  • Hala widowiskowo-sportowa
  • Szkoła Podstawowa nr 2

Przypomnijmy, że zatrzymanie krążenia jest jedną z głównych przyczyn zgonów we współczesnym świecie, a defibrylatory AED są kluczowym ogniwem łańcucha zabezpieczającego każdego z nas, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Defibrylator serca, użyty w jak najkrótszym czasie, realnie zwiększa szansę na przeżycie. Urządzenie AED jest w stanie przywrócić normalny rytm serca oraz znacząco pomóc świadkowi zdarzenia w prowadzeniu akcji resuscytacyjnej. W przypadku użycia automatycznie jest wykonywane także połączenie informujące służby o użyciu urządzenia.

Defibrylatory AED znajdują się także na terenie gminy Mosina, przy budynku urzędu oraz przy wejściu do świetlicy wiejskiej w Krośnie przy ul. Piaskowej.

źródło: Urząd Miejski w Puszczykowie

Defibrylator AED na budynku Mimozy w Puszczykowie

Defibrylator AED na budynku Mimozy w Puszczykowie; źródło: UM Puszczykowo

Nowy defibrylator zamontowany został również na budynku Straży Miejskiej nieopodal dworca w Puszczykowie.

Nowy defibrylator zamontowany został również na budynku Straży Miejskiej nieopodal dworca w Puszczykowie; źródło: UM Puszczykowo.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj