Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | wtorek, 10 mar, 2020 | komentarzy 25

Ważne informacje na temat funkcjonowania instytucji, placówek oświatowych itp. (aktualizacja)

Publikujemy ważne informacje odnośnie funkcjonowania placówek oświatowych, instytucji i wydarzeń w gminie Mosina, Puszczykowie i Luboniu.

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Mosinie

Dzisiaj (10.03.2020r.) burmistrz Mosiny zwołał posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omawiano bieżąca sytuację związaną z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Postanowiono, że szkoły, przedszkola i żłobki w gminie Mosina nie zostaną zamknięte w najbliższych dniach. Sytuacja będzie na bieżąco monitorowana. (nieaktualne – więcej tutaj: Nowe Oświadczenie Burmistrza! )

Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zostają zawieszone w dniach od 11.03 do 24.03. 2020r. w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Czapurach, Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Daszewicach oraz w przedszkolach i żłobkach w Czapurach i Wiórku.

Przypomnijmy, że pierwsza zakażona osoba w Wielkopolsce to kobieta mieszkająca w Czapurach.

W związku z decyzją o odwołaniu imprez podlegających ustawie z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych odwołano koncert ,,Nowe Horyzonty Filmowe” i  przełożono koncert zespołu Ira, który miał się odbyć 28 marca.

Jak podała dyrektor szkoły, Karina Rzepecka ustalono, że szkoły, przedszkola i żłobki gminy Mosina nie zawieszają zajęć w najbliższych dniach z powodu koronawirusa. – Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco przez dyrektorów w placówkach oświatowych oraz przez Sztab Zarządzania Kryzysowego. Komunikat nie dotyczy szkół, przedszkoli i żłobków w Daszewicach i Czapurach, w których zajęcia dydaktyczne i wychowawcze są zawieszone z dniem 11 marca do 24 marca – poinformowała Karina Rzepecka [nieaktualne – przyp.red.]


Zamknięcie szkół w Puszczykowie

Szkoły podstawowe nr 1 i 2 w Puszczykowie od 11 marca zostaną zamknięte na 14 dni. Taką decyzję podjęli dyrektorzy szkół wraz z burmistrzem Puszczykowa – Andrzejem Balcerkiem. Spotkanie rozpoczęło się dzisiaj (10.03) w godzinach południowych. Szkoły zostaną zamknięte do 24 marca.

Sytuacja ma związek z przypadkiem koronawirusa w puszczykowskim szpitalu. Pacjentka, u której wykryto wirusa miała styczność z jednym z rodziców, którego dzieci chodzą do szkoły podstawowej nr 1 w Puszczykowie. Osoby, które miały kontakt z zarażoną kobietą są obecnie poddane kwarantannie, podobnie jak część personelu puszczykowskiego szpitala. Podobna sytuacja ma miejsce w Czapurach, gdzie mąż zakażonej kobiety rozdawał m.in komunię świętą.

Według sanepidu dzieci, które były w szkole w Puszczykowie w poniedziałek nie są zagrożone zarażeniem koronawirusem. Jeśli chodzi zaległości w nauce, to będą one odrabiane po 24 marca – poinformowała dyrektorka SP1 w Puszczykowie Ewa Budzyńska – Jesteśmy w  kontakcie z powiatowym inspektorem sanitarno-epidemiologicznym, z którym została podjęta decyzja. – dodaje Ewa Budzyńska.

Powstanie Wielkopolskie - mural na ścianie SP2 w Puszczykowie

SP2 w Puszczykowie


Aktualizacja (10.03.20 r.):

Czapury strefą? Dementujemy internetową plotkę

W Czapurach pojawiła się też plotka na temat pojawienia się wojska, które rzekomo otoczyło jedno z osiedli mieszkaniowych. – Pojawienie się wojska w Czapurach nie ma żadnego związku z koronawirusem. W Czapurach prowadzone są ćwiczenia wojskowe. Mogło się ono pojawić w Czapurach zupełnie przypadkowo, bowiem w pobliskich Babkach znajduje się baza wojskowa.  – informuje Tomasz Stube rzecznik prasowy  z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

– Nic nam nie wiadomo o takich planach. Absolutnie nie potwierdzam takich informacji. – informację potwierdza też Katarzyna Wozińska-Gracz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Poznaniu.


Aktualizacja (10.03.20 r.):

Drugi komunikat Burmistrza Gminy Mosina (najnowszy komunikat poniżej)

Dziś w pierwszym komunikacie po spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego o godz. 8:00, informowałem Państwa o czynnościach mających na celu bieżącą ocenę sytuacji w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Pierwszy potwierdzony w Wielkopolsce przypadek koronawirusa wykryto u osoby zamieszkującej Gminę Mosina, dlatego podjęliśmy działania w kierunku zminimalizowania ryzyka dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

Szkoły i Przedszkola
O godzinie 13:00 odbyło się specjalne spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych z terenu Gminy Mosina, które zakończyło się około godziny 15.30.
Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lipca 2011 r. zmieniającego rozporządzenia w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. nr 161, poz. 698) oraz po konsultacji z Kuratorium Oświaty w Poznaniu ustalono, że:

1) Burmistrz Gminy Mosina rekomenduje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach w Czapurach, Daszewicach i Wiórku z dniem 11.03.2020 r., przez 14 dni, tj. do 24.03.2020 r.
2) Pozostałe placówki oświatowe z terenu Gminy Mosina nie zawieszają zajęć w dniu 11 marca 2020 r.  Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco przez dyrektorów w placówkach oświatowych oraz Sztab Zarządzania Kryzysowego. Jutro przewidziane jest kolejne spotkanie, po którym zapadnie decyzja co do pozostałych placówek szkolnych i przedszkolnych Gminy Mosina. (nieaktualne)

Jednocześnie dementuję informację pojawiającą się w mediach, że wojsko i straż pożarna prowadzą działania mające na celu zabezpieczenie sanitarne miejscowości Czapury. Żadne takie działania nie mają miejsca. Takie informacje zostały potwierdzone przez Gabinet Wojewody Wielkopolskiego oraz Sanepid (stan na godzinę 17.30).

Załatwianie spraw w Urzędzie
Zwracam się z apelem, aby wszyscy interesanci Urzędu Miejskiego w Mosinie ograniczyli do niezbędnego minimum wizyty w Urzędzie oraz jednostkach organizacyjnych Gminy Mosina (Ośrodek Pomocy Społecznej w Mosinie, Mosińska Biblioteka Publiczna, Mosiński Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Galeria Sztuki w Mosinie, Gminne Centrum Informacji w Mosinie oraz Centra Internetowe w Świątnikach i Nowinkach). Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej czy Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP. Aktualne telefony i adresy mailowe znajdują się na stronie www.mosina.pl/kontakt.

Działalność jednostek organizacyjnych
Mosiński Ośrodek Kultury odwołuje wszystkie imprezy, wydarzenia, festiwale, zajęcia, spektakle teatralne i pokazy filmów. Ośrodek Sportu i Rekreacji odwołuje Turniej Karate. Galeria Sztuki przekłada zaplanowane formy na inny termin.

Zasady
Przypominamy! Jeśli zaobserwują Państwo u siebie objawy takie jak np.: duszności, gorączka, kaszel i bóle mięśni, lub mieli Państwo kontakt z osobą zakażoną należy bezzwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub w przypadku nasilonych objawów zadzwonić pod numery wskazane poniżej lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
Oddział chorób zakaźnych dla dorosłych: 61 873 92 95.
Oddział chorób zakaźnych dla dzieci: 61 859 03 36, 539 524 935, 504 907 994.
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa 800 190 590.

Lista szpitali na terenie województwa wielkopolskiego, do których należy zgłosić się w przypadku podejrzenia zakażenia.
1. Poznań, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, ul. Nowowiejskiego 56/58
2. Poznań, Szpital kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego, ul. Szpitalna 27/33
3. Poznań, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
z siedzibą w Poznaniu, ul. Szwajcarska 3
4. Konin, Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr Romana Ostrzyckiego, ul. Szpitalna 45
5. Kalisz, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny, ul. Toruńska 7
Źródło: www.gov.pl/web/koronawirus/lista-szpitali

Mam świadomość powagi sytuacji, ale najważniejsze jest zachowanie spokoju. Monitorujemy sytuację na bieżąco. Będziemy Państwa informować o dalszych działaniach w kolejnych komunikatach. Wszystkie bieżące informacje znajdziecie Państwo na stronie mosina.pl w specjalnej zakładce: https://www.mosina.pl/komunikaty-koronawirus.

Burmistrz Gminy Mosina
Przemysław Mieloch

komunikat burmistrza


Nowe oświadczenie burmistrza Mosiny

Dobry wieczór.

Za nami trudny dzień i wiele emocji związanych z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u osoby zamieszkującej Gminę Mosina. Tak jak informowałem we wcześniejszych komunikatach, wspólnie z dyrektorami szkół, w oparciu o obowiązujące przepisy i opinię Kuratorium Oświaty zarekomendowałem zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach w Czapurach, Daszewicach i Wiórku z dniem 11.03.2020 r., przez 14 dni, tj. do 24.03.2020 r.

Od poprzedniego komunikatu byłem cały czas w kontakcie ze służbami oraz monitorowałem sytuację, aby podejmować kolejne decyzje, z uwzględnieniem tego, co jest najważniejsze, czyli zdrowia i życia mieszkańców. Przekazuję to Państwu jako Burmistrz i jako ojciec.

Po ostatecznym wyjaśnieniu wątpliwości prawnych związanych z zwieszeniem lub zamknięciem placówek oświatowych, od jutra, tj. 11 marca br. rekomenduje zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w szkołach, przedszkolach i żłobkach na terenie całej Gminy Mosina do dnia 24 marca br.

Mam świadomość, że jest późna pora, jednak musimy wziąć pod uwagę, że sytuacja jest wyjątkowa i musimy działać zapobiegawczo. Jako rodzic rozumiem też, że możecie mieć Państwo problem ze zorganizowaniem z dnia na dzień opieki nad dziećmi, ale uważam, że musimy zrobić wszystko, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci i nas samych.

Mam świadomość, że każda moja decyzja wywoła dyskusję, jednak jako Burmistrz czuję się za Państwa odpowiedzialny. Proszę o przestrzeganie zaleceń Sanepidu oraz śledzenie na bieżąco komunikatów publikowanych na stronie mosina.pl oraz w mediach społecznościowych.

/-/Przemysław Mieloch

Burmistrz Gminy Mosina

komunikat burmistrza


Komunikat Burmistrza Gminy Mosina (11 marca, stan na godzinę 15)

W związku z wczorajszą decyzją Burmistrza Gminy Mosina o zawieszeniu działalności edukacyjnej, wychowawczej i opiekuńczej w przedszkolach i szkołach podstawowych przekazujemy informację uzyskaną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Rodzice mają prawo do zasiłku opiekuńczego z powodu konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem, jeżeli powiatowy inspektor sanitarny lub państwowy graniczny inspektor sanitarny wydał decyzję o konieczności izolacji lub kwarantanny dziecka.

Konieczność izolacji lub kwarantanny dziecka jest traktowana analogicznie jak choroba dziecka. Oznacza bowiem niemożność wykonywania pracy przez jednego z rodziców dziecka w związku z koniecznością zapewnienia mu opieki.

Prawo do zasiłku opiekuńczego przysługuje również w sytuacji konieczności sprawowania opieki nad dzieckiem do ukończenia ósmego roku życia w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

Po wejściu w życie ustawy dotyczącej szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem, rodzicom dzieci do ósmego roku życia, przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy za okres nie dłuższy niż 14 dni, jeżeli w związku ze zwalczaniem zakażenia wirusem i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej tym wirusem, nastąpi zamknięcie żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie wlicza się do limitu 60 dni pobierania zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym. Dodatkowy zasiłek przysługuje łącznie obojgu rodzicom w wymiarze do 14 dni, niezależnie od liczby dzieci wymagających opieki, w związku z zamknięciem placówki z powodu wirusa.

Działalność jednostek

Od dnia 11 marca do 29 marca 2020 r. zawieszam działalność Mosińskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mosinie, Mosińskiej Biblioteki Publicznej i Galerii Sztuki w Mosinie. Dotyczy to wszystkich form organizowanych przez te jednostki, czyli np. wystawy, spotkania, festiwale, koncerty, zawody, warsztaty, zajęcia sportowe organizowane przez OSiR i organizacje pozarządowe, firmy i inne podmioty zewnętrzne. Zawieszeniu z korzystania podlegają także wszystkie obiekty administrowane przez te jednostki.

Jednostki prowadzą działalność administracyjną bez zmian, jednak proszę o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum i kontakt za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Mosiński Ośrodek Kultury – kultura.gmina.pl

Mosińska Biblioteka Publiczna wraz z filiami – bibliotekamosina.pl

Galeria Sztuki w Mosinie – galeriamosina.pl

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie – osirmosina.pl

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z zawieszeniem działalności wszystkich jednostek oświatowych w całym kraju oraz wiążącym się z tym obowiązkiem pozostawienia dzieci w domu oraz opieką nad nimi apeluję o pozostanie rodziców i dzieci w domu. Apel ten dotyczy również seniorów. Nie traktujmy tej przerwy w codziennych zajęciach jako dodatkowych ferii. Minimalizujmy wyjścia, aby zmniejszyć ryzyko przenoszenia się patogenów oraz przestrzegajmy zasad higieny.

Burmistrz Gminy Mosina


Aktualizacja (10.03.20 r.):

Komunikat Urzędu Miasta Puszczykowo

Z uwagi na zaistniałą sytuację w szpitalu w Puszczykowie, gdzie u jednej z pacjentek stwierdzono przypadek koronawirusa oraz objęto kwarantanną część pracowników szpitala, burmistrz miasta Puszczykowa wydał zalecenie dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Puszczykowie, aby podjęli decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktycznych oraz opiekuńczo-wychowawczych w placówkach na okres od 11 do 24 marca br. Dyrektorzy szkół o podjętych decyzjach powiadomią rodziców za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS.

Burmistrz Puszczykowa Andrzej Balcerek w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wydał też zarządzenie w sprawie odwołania wszystkich imprez organizowanych przez Miasto Puszczykowo.

– W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie miasta Puszczykowa oraz terenie całego powiatu poznańskiego zostały wdrożone niezbędne środki ostrożności, mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa SARS-Cov-2. – oświadczył Andrzej Balcerek  burmistrz Puszczykowa

– Jednocześnie informuję, że Urząd Miejski w Puszczykowie pracuje w godzinach niezmienionych, jednakże zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o ograniczenie wizyt w urzędzie, jednostkach podległych oraz innych obiektach użyteczności publicznej na terenie naszego miasta. Zachęcam do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz poprzez platformę ePUAP. – dodaje burmistrz Puszczykowa

Uwaga! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Burmistrz Miasta Puszczykowa zarządzeniem nr 31/20/VIII polecił odwołać wszystkie imprezy organizowane przez jednostki organizacyjne w tym imprezy kulturalne i sportowe zaplanowane w dniach 10 marca do 31 marca 2020 roku.


Aktualizacja (10.03.20 r.):

Komunikat Burmistrza Miasta Luboń ws. zagrożenia koronawirusem (najnowszy komunikat poniżej)

Szanowni Państwo,

jako Burmistrz Miasta Luboń w efekcie spotkań, w których uczestniczyli dyrektorzy lubońskich placówek oświatowych i pozostałych jednostek miejskich oraz członkowie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, nie rekomenduję na dzień 10.03.2020 r. zamknięcia placówek oświatowych w Luboniu.

Jednocześnie wprowadza się zaostrzone środki bezpieczeństwa:

 1. Kategorycznie zakazuje się przyprowadzania dzieci chorych do szkół, przedszkoli i żłobków.
 2. Rodzic/Opiekun dziecka przyprowadzonego do placówki oświatowej z objawami chorobowymi zobowiązany będzie do natychmiastowego odbioru dziecka.
 3. Prosimy Rodziców o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci zdrowych w domu.
 4. Odwołuje się wszystkie zajęcia dodatkowe w szkołach, a także wycieczki.
 5. Zabrania się przychodzenia do placówek oświatowych chorym nauczycielom i pracownikom.
 6. Zabrania się wstępu Rodzicom i Opiekunom do placówki oświatowej.
 7. Obowiązują wprowadzone wcześniej w placówkach oświatowych zasady przestrzegania higieny.

Jednocześnie informuję, że Wojewoda Wielkopolski, Starosta Poznański oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny również nie rekomendują zamknięcia placówek oświatowych.

Rodziców proszę o przygotowanie się na decyzję o ewentualnym zamknięciu placówki oświatowej i opiekuńczej.

Przypominam również nr infolinii NFZ dot. postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem 800 190 590.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń


Aktualizacja: Kolejny komunikat Burmistrza Miasta Luboń

Szanowni Państwo, w związku z dzisiejszą decyzją Rządu o zamknięciu szkół i przedszkoli od dnia 16 marca 2020 roku , rekomenduję dyrektorom lubońskich placówek oświatowych i opiekuńczych zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych od jutra tj. od dnia 12 marca 2020 roku na dwa tygodnie. Dalsze informacje zostaną Państwu przekazane po zakończeniu posiedzenia Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem dyrektorów szkół i przedszkoli, zwołanego na godzinę 12.00.

Małgorzata Machalska
Burmistrz Miasta Luboń


Aktualizacja (10.03.20 r.):

Komunikat Starosty Poznańskiego, Jana Grabkowskiego dot. zastosowania środków ostrożności w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Komunikat dot. środków ostrożności w zw. rozpowszechnianiem się koronawirusa w kraju

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce podjąłem, wraz Zarządem Powiatu w Poznaniu oraz po konsultacji z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, decyzję, że od jutra, tj. 11marca br., przez 14 dni zamknięte zostaną:

Prowadzone przez powiat poznański poradnie psychologiczno-pedagogiczne wraz z filiami oraz Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach mogą odbywać się w szczególnych przypadkach i każdorazowo po konsultacji z dyrektorem placówki.

Zwracam się z apelem,aby wszyscy klienci Starostwa Powiatowego w Poznaniu ograniczyli również wizyty w Urzędzie i jednostkach podległych. Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie www.bip.powiat.poznan.pl. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.

W przypadku szkół ponadpodstawowych i specjalnych ośrodków prowadzonych przez powiat poznański – decyzje o ewentualnym zawieszaniu zajęć będą podejmowane w porozumieniu z Inspekcją Sanitarną.

Przypominam, że od 10 marca br. Szpital Powiatowy w Puszczykowie jest zamknięty dla odwiedzających do odwołania.

Zachęcam, aby na bieżąco śledzić naszą stronę internetową, na której będą zamieszczane aktualne informacje.

Starosta Poznański Jan Grabkowski

Jan Grabkowski w Puszczykowie

Jan Grabkowski w puszczykowskim szpitalu (2013 r.)

Starosta Poznański: Komunikat dot. środków ostrożności w zw. rozpowszechnianiem się koronawirusa w kraju

Starosta Poznański: Komunikat dot. środków ostrożności w zw. rozpowszechnianiem się koronawirusa w kraju


W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej informuję że od 12 marca (czwartek) do 25 marca (środa) br. szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat poznański zostają zamknięte.

Wraz z Zarządem Powiatu w Poznaniu podjąłem decyzję, że w przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych prowadzonych przez powiat (w Mosinie oraz Owińskach), tylko dzieci i młodzież, która pozostaje w internatach będą miały zapewnioną opiekę nauczycieli. Zajęcia dydaktyczne w tych placówkach zostają również zawieszone.

Przypominam, że zgodnie z moim zarządzeniem z 10 marca br., zamknięte zostają :

– prowadzone przez powiat poznański poradnie psychologiczno-pedagogiczne wraz z filiami oraz Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach.

Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach mogą odbywać się w szczególnych przypadkach i każdorazowo po konsultacji z dyrektorem placówki.

Ponawiam apel, aby wszyscy klienci Starostwa Powiatowego w Poznaniu ograniczyli również wizyty w Urzędzie i jednostkach podległych. Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na stronie www.bip.powiat.poznan.pl. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.
Przypominam, że od 10 marca br. Szpital Powiatowy w Puszczykowie jest zamknięty dla odwiedzających do odwołania. Zachęcam, aby na bieżąco śledzić
nasze strony internetowe www.bip.powiat.poznan.pl, www.powiat.poznan.pl, na których będą zamieszczane aktualne informacje.

Starosta Poznański Jan Grabkowski

komunikat z 11 marca 2020


Aktualizacja (10.03.20 r.):

Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół  dotyczący zajęć edukacyjnych

W wyniku ustaleń podjętych podczas spotkania dyrektorów szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Poznański, ze Starostą Poznańskim, w którym uczestniczyła w dniu dzisiejszym wicedyrektor Beata Zakrzewska, informuję, że zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie będą odbywały się w dniu jutrzejszym i następnych zgodnie z obowiązującym planem. W przypadku jakiejkolwiek decyzji dotyczącej potencjalnego zawieszenia zajęć będziemy bezzwłocznie informować.

Paweł Zawieja
Dyrektor Zespołu Szkół

im. Adama Wodziczki w Mosinie

Mosina, 10 marca 2020r.


Aktualizacja (11.03.20 r.):

Komunikat GCI w Mosinie:

Informujemy, że zawieszone zostają zajęcia w całej gminie Mosina:

 • z animacji dla dzieci,
 • z florystyki i bukieciarstwa,
 •  z terapii manualnej,
 • warsztaty „Pierwsza Pomoc w Praktyce”

Zgodnie z apelem Burmistrza Gminy Mosina prosimy o ograniczenie wizyt w Internetowym Centrum Edukacyjno-Oświatowym w Świątnikach i Centrum Kształcenia w Nowinkach i w miarę możliwości załatwianie spraw droga elektroniczna lub telefoniczną.

Aktualizacja (11.03.20 r.):

– Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich, a takimi są placówki oświatowe. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku – ogłasza premier Mateusz Morawiecki.

Wasze komentarze (25)

 • Gość
  wtorek, 10 mar, 2020, 17:46:55 |

  Mosina obudzi się jak drogowcy w zimę na spadający śnieg

 • wtorek, 10 mar, 2020, 18:01:20 |

  Ciekawe kiedy wezmą się za ZS im. Adama Wodziczki w Mosinie.

 • wtorek, 10 mar, 2020, 18:02:35 |

  Aktualizacja: Dementujemy internetową plotkę odnośnie strefy militarnej w Czapurach.

 • WLZ
  wtorek, 10 mar, 2020, 18:10:42 |

  Na szczęście nikt mnie nie zmusi do posłania dzieci do przedszkola. Mój dom, moją twierdzą i mam zamiar jej nie opuszczać bez potrzeby.

 • wtorek, 10 mar, 2020, 18:13:33 |

  Aktualizacja: Drugi komunikat Burmistrza Gminy Mosina

 • Gość
  wtorek, 10 mar, 2020, 18:31:21 |

  Chciałabym być tak silnej wiary jak burmistrz Mosiny że uczniowie w naszym mieście są chronione . Ciekawe ilu nauczycieli dojeżdża z innych miejscowości

  • Marek
   wtorek, 10 mar, 2020, 19:19:47 |

   Też mnie to zdziwiło.

 • ech
  wtorek, 10 mar, 2020, 18:31:57 |

  Urzędnicy tylko swoje tyłki chronią. Szkoły otwarte, a działalność urzędu tylko w zakresie „niezbędnego minimum”. Brak słów.

 • orient
  wtorek, 10 mar, 2020, 18:47:15 |

  Burmistrz zaleca zamknięcie szkół w Czapurach, nie przychodzenie do urzędu ale szkoły w Mosinie mają być czynne jak zwykle. Co to za dziwna logika? Czy ktoś to może wyjaśnić?

 • wtorek, 10 mar, 2020, 18:55:03 |

  Obalic Mielocha!

 • mieszkaniec Mosiny
  wtorek, 10 mar, 2020, 18:57:38 |

  Ciekawe, że grupa uczniów wracająca z Włocha nie pomogła mu podjęciu innej decyzji. Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie burmistrza!!

 • !!
  wtorek, 10 mar, 2020, 19:09:00 |

  Sanepid nie rekomenduje zamknięcia placówek w Mosinie, gdzie jest ryzyko bardzo dużo i to z wielu powodów, a w Poznaniu placówki zamknięto. Ale śmiech!

 • Zaręba
  wtorek, 10 mar, 2020, 19:13:21 |

  Myślę, że nie ma jeszcze żadnego zagrożenia wirusem, tam gdzie takie istnieje – postanowiono szkoły zamknąć, tam gdzie – są otwarte normalnie. Na tą chwilę jest to rozsądna decyzja, ważne żeby monitorować i reagować

 • Romek
  wtorek, 10 mar, 2020, 19:22:06 |

  Przecież każdy ma swój rozum i może nie puścić swojego dziecka do szkoły czy przedszkola. Jeśli będzie zagrożenie to placówki te na pewno będą zamknięte. A dla rodziców to jest świetny moment, żeby nauczyć dzieci jak dbać o higienę itp. itd. …

 • Gość
  wtorek, 10 mar, 2020, 20:01:59 |

  Szopka myślałam że PiS odwala takie komedie,w czym nasze Dzieci są gorsze żeby je narażać .

 • Gość
  wtorek, 10 mar, 2020, 20:06:11 |

  Panie Romanie wierzę że rodzice są odpowiedzialni ,a co z tymi co powinni też o nie dbać ? Dbali by gdyby zbliżały się wybory w naszej gminie

 • wtorek, 10 mar, 2020, 21:25:21 |

  Uwaga! Burmistrz Przemysław Mieloch wydał kolejne, już trzecie oświadczenie, w którym informuje, że od jutra wszystkie placówki oświatowe w naszej gminie zawieszają zajęcia dydaktyczno-wychowawcze!
  https://www.gazeta-mosina.pl/2020/jutro-jednak-placowki-oswiatowe-zamkniete/

 • wtorek, 10 mar, 2020, 21:52:50 |

  Aktualizacja: Komunikat Dyrektora Zespołu Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie dotyczący zajęć edukacyjnych

 • wtorek, 10 mar, 2020, 22:35:46 |

  Totalny chaos w tej Mosinie! Komunikat nr 1 Szkoły w Puszczykowie zamknięte. Komunikat nr 2 szkoły w Puszczykowie, Czapurach i Daszewicach zamknięte do 24 marca oprócz szkół w Mosinie. Dopiero po kilku godzinach nasz cudo twórca burmistrz zamyka szkoły jak sąsiednia gmina to od razu postanowiła. Brak słów kto zarządza tą gminą, totalny folwark, ręka rękę myje. Więcej urzędasów i strażników miejskich zatrudnić w tej gminie, to się potrafi! Brawo panie Mieloch.

 • wtorek, 10 mar, 2020, 22:41:30 |

  Dopiero po kilku godzinach nasz cudo twórca burmistrz zamyka szkoły jak sąsiednia gmina to od razu postanowiła. Brak słów kto zarządza tą gminą, totalny folwark, ręka rękę myje. Więcej urzędasów i strażników miejskich zatrudnić w tej gminie, to się potrafi! Brawo panie Mieloch.

  • Leszek
   wtorek, 10 mar, 2020, 23:25:59 |

   Decyzja burmistrza do łatwych nie należy. Co nie zrobi znajdą się tacy, którzy będą krzyczeć, że jest źle. Przypomnie to nie wina władz, gazet, mieszkańców że doszło do takiejże paniki spowodowanej pandemią wyjątkowo groźnego i zakaźnego wirusa.

  • mieszkaniec
   środa, 11 mar, 2020, 8:38:20 |

   Chciałem zauważyć, że burmistrz to sobie może zamknąć drzwi w kiblu, a nie szkoły. Tak samo jak w innych miastach może rekomendować zamknięcie szkół, a to dyrektorzy podejmują decyzję o ewentualnym zamknięciu na podstawie rekomendacji. Tak samo jest tutaj. Burmistrz rekomendował, ale i tak trzeba było czekać na oficjalne komunikaty dyrektorów poszczególnych szkół. SP2 wydała komunikat chyba po godzinie od rekomendacji i dopiero on jest obowiązujący dla jej uczniów.

   • occident
    środa, 11 mar, 2020, 12:03:33 |

    *może zamknąć drzwi w kiblu,*
    duch w narodzie nie ginie ;)

 • Gość
  środa, 11 mar, 2020, 2:02:21 |

  To jest chore szkoly dookoła pozamykane a Mosina sie uczy tak dalej do pierwszej zarazy

 • Gość
  piątek, 13 mar, 2020, 7:45:12 |

  Kompletne nie dopoatrzenie , dzieci szkół zawodowych muszą chodzić do pracy a więc stwarzają zagrożenie iż zarazą pracowników ,jak stanie cały zakład pracy co dalej,

Skomentuj