Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Kowbojski modowy piknik w Starym Browarze w Poznaniu
Wojtek Pierzchalski | wtorek, 2 cze, 2020 |

Wielkie serce z nakrętek w Mosinie. Trwa zbiórka

Jadłodzielnia Mosina uruchomiła zbiórkę na serce, do którego będzie można wrzucać nakrętki. Potrzeba 3 tysięcy złotych.

W Mosinie funkcjonuje już jadłodzielnia, gdzie mieszkańcy dzielą się jedzeniem. Funkcjonuje także książkodzielnia i zniczodzielnia przy cmentarzu. Teraz grupa chce zebrać pieniądze, by w Mosinie postawić serce na nakrętki.

– Serce posłuży do zbierania nakrętek. Chroniąc środowisko naturalne będziemy przekazywać środki na leczenie dzieci z gminy Mosina. Serce będzie zlokalizowane w miejscu ogólnodostępnym, by umożliwić wielu osobom wspieranie akcji i pomaganie chorym dzieciakom. – piszą organizatorzy zbiórki.  – Dzięki takiemu sercu chcemy też skłonić więcej osób do odpowiedzialnej segregacji odpadów. – dodają.

jadłodzielnia mosina

Dlaczego zbieramy nakrętki?

Zbieranie plastikowych nakrętek to popularna forma pomocy. To dlatego bo wykonane są plastiku, który przerobiony służy do wykonania mnóstwa rzeczy: wiader, łopat do śniegu czy doniczek. Cena kilograma plastiku waha się w okolicach 60 – 70 groszy.

To nie dużo, ale Polacy w ciągu roku wypijają około 120 litrów butelkowanej wody. Tak wynika z danych producenta wody Żywiec Zdrój. To powoduje, że każdy z nas „tworzy” setki nakrętek. Tych trzeba oczywiście zebrać tony, by uzyskać z nich znaczącą kwotę. Jednak takie serca, na jakie zbiera pieniądze Jadłodzielnia, pomagają w zbieraniu ich.

Na serce potrzebne są 3 tysiące złotych. Zbiórka trwa na portalu zrzutka.pl, do jej końca zostało 30 dni. Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/rb6m7g?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR3VEGDsvjEezK86OeUCpB7i8r17IUTT5TN7Aj6yZx2aKG9xG-WNEbY_ReU

 

Napisano przez Wojtek Pierzchalski opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina

Tagi: , ,

Skomentuj