Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 15 sty, 2020 | komentarze 3

Włamania na terenie gminy Mosina – apel policji

W związku z nasileniem się włamań i kradzieży na terenie gminy Mosina Policja w Mosinie wystosowała apel, w którym zawraca szczególną uwagę mieszkańcom oraz przekazuje kilka istotnych wskazówek. Pozwolą one w większym stopniu zabezpieczyć swoje mienie oraz ułatwią natychmiastowe podjęcie interwencji przez policjantów. Pamiętajmy, że każde włamanie oraz kradzież jest poprzedzone długotrwałą obserwacją przez włamywacza.

I N F O R M A C J A

– W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do włamań do domów i mieszkań na terenie gm. Mosina, w związku z tym zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców miejscowości Czapury, Wiórek, Babki, Głuszyna Leśna oraz Daszewice, aby zwracać uwagę na wszelkie budzące podejrzane zachowania osób, pojawiających się w rejonie domów i mieszkań, a także obce pojazdy zaparkowane na uboczach lub w niedalekiej odległości od nieruchomości.

W miarę możliwości starajmy się jednocześnie, aby nasze mieszkania i domy nie pozostawały bez nadzoru, pamiętajmy o zamykaniu okien i drzwi po wyjściu z domu, uruchommy alarm jeśli go posiadamy.

O swoich podejrzeniach poinformuj Policję w pierwszej kolejności korzystając z nr alarmowego 112 lub dzielnicowego pod nr tel 519-064-577.

Nadmieniam jednocześnie, aby zachować prawidłową postawę sąsiedzką i nie być obojętnym na to co dzieje się u naszych sąsiadów. Wzmóżmy czujność, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o godz. pracy, wakacjach itp.), które mogą prowadzić do rozpoznania miejsca potencjalnego włamania.

st. sierż. Ryszard Kraska z KP Policji w Mosinie

Cały list znajduje się poniżej:

KP w Mosinie - informacja dla mieszkańców w związku z plagą włamań

KP w Mosinie – informacja dla mieszkańców w związku z plagą włamań

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (3)

 • JWB
  środa, 15 sty, 2020, 10:35:06 |

  Podobnie jest w Puszczykowie – tutaj też dochodzi do wielu włamań – wszyscy muszą być czujni bo to jest faktycznie jakaś plaga teraz.

 • gosc
  środa, 15 sty, 2020, 13:51:29 |

  takie pobożne życzenia p. sierżanta może sobie o kant d… rozbić.

 • Realista
  środa, 15 sty, 2020, 21:50:36 |

  Policja ma co robić, tylko chętnych do pracy brak. I to jest problem oraz okazja dla złodzieja.

Skomentuj