Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 11 lis, 2020 | komentarzy 13

Wspieramy Szpital w Puszczykowie!

Szpital w Puszczykowie potrzebuje naszego wsparcia.

– Jesienna, ogromna fala zachorowań na COVID-19 stała się naszą smutną rzeczywistością! Tempo, z jakim przybywa chorych, może zaskoczyć każdy, nawet najlepiej przygotowany szpital – poinformował Szpital w Puszczykowie.

Szpital im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego zwrócił się do mieszkańców o wsparcie finansowe bądź rzeczowe. – Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc: materialną i finansową. Można nas wesprzeć, przekazując dary. Przyjmiemy z wdzięcznością maseczki jednorazowe, fartuchy, rękawiczki jednorazowe. Przede wszystkim jednak prosimy o wsparcie dla naszych pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą teraz liczyć na odwiedziny najbliższych. Bardzo potrzebna jest woda w małych butelkach! – apeluje Szpital w Puszczykowie.

Szczegółowych informacji na temat koordynacji zbiórki, i jak sytuacja w szpitalu wygląda „od środka”, udzieliła nam Jolanta  Szymczak, pracownik szpitala. – W trudnych czasach pandemii Covid-19 Szpital w Puszczykowie wypełnia swoją misję diagnozowania, operowania i leczenia swoich pacjentów. Przyjęcia odbywają się w trybie planowym i nagłym. Dlatego też PROŚBA do wszystkich, którzy mają zaplanowaną diagnostykę, zabieg, pobyt w Szpitalu w Puszczykowie o zabieranie ze sobą wszelkiej dokumentacji medycznej, przybory toaletowe, ręczniki, jednorazowe chusteczki, a zwłaszcza wodę do picia. Wszyscy zostają poinformowani, że odwiedziny są zabronione! Jednak istnieje możliwość pozostawić na portierni szpitala torby z brakującymi przyborami, odzieżą, ręcznikami, drobnymi przekąskami, no i wodą. Torbę należy podpisać imieniem i nazwiskiem, nr sali na której leży pacjent. To samo dotyczy pacjentów, którzy oczekują na wynik testu, wymazu na Covid-19 na tzw. SOR- covid. Personel z poszczególnych oddziałów przekaże przesyłkę pacjentowi. Wszystkie czynności odbywają się w reżimie sanitarnym. PROSZĘ dbajmy o siebie i swoich bliskich – informuje pracownik Szpitala w Puszczykowie, jednocześnie radna RM w Mosinie Jolanta Szymczak.

Koordynatorem zbiórki darów jest Ochotnicza Straż Pożarna w Puszczykowie (OSP Puszczykowo ul. Zacisze 3, 62-040 Puszczykowo, tel.: 883 653 440)

zbiórka OSP Puszczykowo

Strażacy z OSP Puszczykowo uczestniczyli też w zbiórce darów w trakcie pierwszej fali koronawirusa

Szpital można wesprzeć również finansowo – wpłat finansowych można dokonywać na konto Szpitala

CITI Bank Handlowy w Warszawie S.A. 85 1030 1247 0000 0000 8977 9006 z dopiskiem „darowizna na walkę z pandemią”.

#WspieramySzpitalwPuszczykowie

#WspieramySzpitalwPuszczykowie

#WspieramySzpitalwPuszczykowie

#WspieramySzpitalwPuszczykowie

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Puszczykowo

Tagi: , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (13)

 • kali1970
  środa, 11 lis, 2020, 12:14:51 |

  Wspieram co miesiąc od 42 lat …. płacę podatki. Niestety jak ostatnio dowiedziałem się część tej kasy poszła na respiratory, które nigdy nie dotarły do Polski… ***** ***

  • kleks
   środa, 11 lis, 2020, 18:43:53 |

   Mądre słowa @kali1970. Ja zawsze mam ambiwalentne uczucia jak słyszę o jakiejś akcji pomocowej. Naszym moralnym, ludzkim obowiązkiem jest pomagać. Z drugiej strony, gdzie się podziewają nasze naprawdę niemałe pieniądze jakie się zabiera z comiesięcznej pensji? Są marnotrawione przez bezmyślną klasę polityczną. Tak samo irytuje mnei idea pracowniczych planów kapitałowych, które są niczym innym niż piramidą finansową, która będzie finansować rozbuchane plany socjalne rządzącej partii. Etos pracy i oszczędzania dawno został brutalnie zamordowany w tym narodzie. To taka dygresja. Może trochę nie na temat.

 • Gosia
  środa, 11 lis, 2020, 22:01:41 |

  No cóż jak miliony mają iść na maszty i flagi narodowe z tarczy przeznaczonej na walkę z COVID to skąd wziąć na maseczki, papier itp. podstawowe środki higieny dla szpitala

  • kali1970
   środa, 11 lis, 2020, 22:08:08 |

   Nie musisz się na to godzić, wystarczy jak odsuniesz od władzy tą bandę pasożytów i zaczniesz kontrolować następną :-/ Dokonuj wyborów na kazdym szczeblu

 • orient
  środa, 11 lis, 2020, 22:08:28 |

  Trochę wstyd dla wojewody, który zarządza szpitalem, żeby ten musiał prosić o takie podstawowe środki. Ale jeśli to robi, to znaczy, że naprawdę tego potrzebuje, pieniądze idą nie na to, na co w tym momencie są potrzebne.

  • Alicja
   piątek, 13 lis, 2020, 12:55:48 |

   Szpitalem nie zarządza Wojewodaa a Powiat Poznański. Jakoś J.Jaśkowiak i jego z-cy potrafią ogarnąć się w M.Poznań a ma podobną sytuację, jak to jest z J.Grabkowskim i zastępcami?

 • karp
  czwartek, 12 lis, 2020, 9:47:15 |

  Na pewno? Może dla starosty który na nim leżał na ginekologii i powinien się odwdzięczyć, poza tym, że to szpital powiatowy. Co roku RM Mosina podejmuje inicjatywę o wsparciu szpitala, którego właścicielem jest powiat. Powiat zaś woli dać 10 mln na remont pałacu w Skrzynkach, bo starosta jako szlachcic lubi pałace. Swój rodowy sprzedał i potrzebny mu zastępczy. Musi też kupić kilka radiowozów, by wałki były nietykalne. Szlachetni ludzie wspierają, a prostacka szlachta się bawi.

  • orient
   czwartek, 12 lis, 2020, 10:58:13 |

   Racja karp, dzięki za korektę.

 • karp
  czwartek, 12 lis, 2020, 11:04:55 |

  Wojewoda z tytułu walki z covidem powinien oczywiście wesprzeć. Obie strony nie powinny wykorzystywać wrażliwych ludzi, bo tu chodzi o realizację zadań na którą są pieniądze.
  Nieco z innej bańki. Przed chorobą jaśnie oświecony starosta przysłał podobno do Lubonia jakieś kwity, że moje miasto ma zapłacić 1/3 projektu mostu Czapury-Luboń. Jak nie zgadzam się z moimi władzami, tak zgadzam się w tym, że mu to odesłali. Od wielu lat satrapa wyznacza samorządy, które mają realizować jego zadania i wskazuje ile kto ma ile płacić za realizację jego zadań. Dlaczego ja, a nie pani Springer, pan Pyza, sołtys Czapur , pan Ambrożewicz i starosta, który ochoczo wydawał gangsterowi pozwolenia na budowę i wygenerował problem?
  Szpital w Puszczykowie jest powiatowy, a jeśli w czasie walki z covidem potrzebne jest wsparcie to Wojewoda niech pomoże staroście, który buduje sobie kuchnię w Skrzynkach.

 • karp
  czwartek, 12 lis, 2020, 11:48:15 |

  Jestem nieco zmęczony akcjami. W tym przypadku to poryw serca dobrych ludzi. Jednak muszę zauważyć, że to obie strony konfliktu politycznego pomagają koronawirusowi w transmisji. Jedne barany wywołują w czasie pandemii temat aborcji, a drugie wyciągają kobiety na ulice. Nierzadko jest tak, że ci z ulic jak już się znudzą zarażaniem, to oferują pomoc ludziom starszym…

  • orient
   czwartek, 12 lis, 2020, 12:00:16 |

   Divide et impera. A później napuszczeni przez POPiS wracają też do rodzin, współpracowników, sąsiadów. (Ne tylko seniorzy umierają na covid – na ale trzeba chronić przynajmniej swoich wyborców). Może, gdybyśmy mieli w miarę niezależną telewizję i obiektywnych dziennikarzy w TVP ludzie nie daliby się złapać na te wszystkie pułapki rządzących.

 • karp
  czwartek, 12 lis, 2020, 13:08:37 |

  TVN nie lepszy. W Luboniu panie które mają za dużo benzyny wspierają mieszkańców w ten sposób, że blokują rondo, przy asyście policji. Ci którzy wracają z pracy autobubusem, wysiadają na Świerczewie i drałują z musu pieszo do Lubonia.
  Widziałem też starszą kobietę o kuli, o której tężyznę fizyczną zadbały panie z nadmiarem benzyny w baku. Mój przekaz jest taki, że jak ktoś coś ma do Jarosława, to on chyba mieszka na Mokotowie, a to nie jest w Luboniu.
  Generalnie jesteśmy w fazie narodowego pędu ku samozagładzie i tu znowu pytanie:dlaczego mam za to płacić?

  • Gość
   czwartek, 12 lis, 2020, 13:12:47 |

   otóż to

Skomentuj