Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Ewa Kazimierska | niedziela, 10 maj, 2020 |

Wspólnie organizują finanse, materiały i transport. Setki pomagających osób!

Fundacja Małych i Dużych wojtusiaki.pl, Atywny Stęszew i Jadłodzielnia Mosina połączyły swoje siły. Wspólnie zaopatrują szpitale i domy społeczne w maseczki, płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki.

Ostatnio odwiedzili Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego w Poznaniu i przekazali na oddział chirurgii onkologicznej 4600 maseczek oraz 50 litrów płynu do dezynfekcji. Szpital ten to placówka, która posiada 14 Oddziałów w 3 lokalizacjach. Rocznie w Szpitalu hospitalizowanych jest ponad 35 tysięcy pacjentów, a lekarze udzielają ponad 100 tysięcy porad ambulatoryjnych.

pomoc szpitalom

Po raz trzeci pomoc otrzymał także Dom Pomocy Społecznej w Psarskim. Maseczki i rękawiczki to obecnie towar deficytowy.  Dostawę zorganizowali Wojtusiaki.pl przy wsparciu Jadłodzielni Mosina.  – Dziękujemy za przekazane nam maseczki i rękawiczki. Do grupy Darczyńców dołączyła Jadłodzielnia-Mosina. Jeszcze raz wszystkim z serca dziękujemy! – Piszą pracownicy DPS w Psarskim.

DPS w Psarskim

Wojtusiaki.pl i Jadłodzielnia Mosina wsparli DPS w Psarskim.

W Polsce działają 824 domy opieki społecznej, przebywa w nich wielu ludzi, dla których koronawirus może okazać się bardzo groźny. Są to osoby z tzw. grupy podwyższonego ryzyka. Około 60 % pacjentów tych miejsc to osoby przewlekle chore po 70 roku życia. W DPS Psarskie przebywa na stałe 120 przewlekle chorych mieszkańców w podeszłym wieku, którymi na codzień opiekuje się ponad 80-ciu pracowników.  -Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o wsparcie. Poszukujemy osób, które uszyłyby dla nas maseczki ochronne!!! Będziemy niezwykle wdzięczni za dar serca w tym trudnym czasie.-  Apelowała Dyrektor Placówki.

DPS Jarogniewice

Pomoc otrzymał także Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach.

Wojtusiaki.pl, Aktywny Stęszew i Jadłodzielnia Mosina zjednoczyli swoje siły, a dzięki ich współpracy na twarzy medyków pojawił się uśmiech i iskierka nadziei. Obecnie osoby, które szyją maseczki można już liczyć w setkach! Ogrom pracy i zaangażowania, to dzięki nim wszyscy odzyskujemy wiarę w ludzi.  Dziękujemy!

paczka maseczek

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Informacje, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Skomentuj