Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Ewa Kazimierska | poniedziałek, 4 maj, 2020 | komentarze 2

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć zanim puścimy nasze dziecko do przedszkola.

II etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 zakłada powrót dzieci do przedszkoli i żłobków. O czym powinniśmy w związku z tym pamiętać?

Puszczykowo

Niepubliczne przedszkola w Puszczykowie ,,Leśni Przyjaciele” i ,,Chatka Kubusia Puchatka” oraz prywatne przedszkole ,,Pracowite Pszczółki” pozostają zamknięte do 24 maja. Również Dyrekcja przedszkola „Bajkowe Wzgórze” podjęła decyzję o nie otwieraniu swojej placówki od 6 maja.

Dyrekcja przedszkoli postanowiła, że planowane wcześniej dyżury wakacyjne w lipcu i sierpniu nie odbędą się w innych placówkach. W związku z trudną sytuacją sanitarną chętne dzieci w czasie wakacji będą miały możliwość pobytu w przedszkolu macierzystym. O ile sytuacja na to pozwoli opieka zostanie zapewniona dzieciom przez 6 tygodni tj. od 01 lipca do 14 sierpnia br. Od 17 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r. przedszkola pozostaną zamknięte.

puszczykowo herb

Mosina

Przedszkola i oddziały przedszkolne w gminie Mosina zostaną otwarte 11 maja br. i będą funkcjonować zgodnie z zaleceniami organu prowadzącego ustalonymi w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Musimy pamiętać, że należy zgłosić dziecko do udziału w zajęciach minimum dwa dni robocze przed skorzystaniem z przedszkolnej opieki. W zależności od wielkości sali, grupa będzie mogła liczyć do 12 przedszkolaków. Z zajęciami rusza także Prywatne Przedszkole ,,Koniczynka” w Mosinie oraz oddziały przedszkola ,,Słoneczko”.

ministerstwo

-W pierwszej kolejności z przedszkola mogą korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dziećmi w domu. W przypadku zgłoszenia przez rodziców większej ilości dzieci, niż określona przez dyrektora placówki jako bezpieczna, pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci, których rodzice są pracownikami ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19.
Jeżeli liczba dzieci nadal będzie przekraczała bezpieczną ilość dzieci przebywających w placówce, będą one przyjmowane rotacyjnie, z tygodniowym czasem pobytu w przedszkolu. – Czytamy na stronie Urzędu Miasta w Mosinie.

Teren przedszkola będzie regularnie dezynfekowany przez Ochotniczą Straż Pożarną.  Do placówki zostanie także dostarczony płyn do dezynfekcji. Do odwołania nie będą organizowane dowozy gminne dla dzieci do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Czy dziecko musi nosić maseczkę podczas pobytu w przedszkolu?

Zarówno pracownicy przedszkola jak i dzieci nie mają obowiązku noszenia podczas zajęć maseczek ochronnych.

ministerstwo

 

Czy spożywanie posiłków w przedszkolu będzie bezpieczne?

Kancelaria Premiera zapewnia, że spożywanie posiłków w przedszkolu jest całkowicie bezpieczne dla naszych maluchów. Jedzenie będzie przygotowywane z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zalecane jest także spożywanie posiłków w małych grupach.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił, że powrót dzieci do przedszkola czy żłobka zależy od decyzji rodziców. Otwarcie tych placówek jest ściśle związane z odmrażaniem gospodarki.

–  Niektóre osoby muszą wrócić do pracy, albo muszą pracować, tak jak medycy. W związku z tym zapewnienie opieki dla dzieci tych osób jest po prostu niezbędne. Oczywiście musimy to zrobić w maksymalnej możliwej trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, czy pracowników, tak jak to było robione w innych krajach europejskich. Te grupy muszą być maksymalnie małe, za chwile pojawią się już także twarde wytyczne Inspekcji Sanitarnej dotyczące organizacji – powiedział Minister zdrowia podczas konferencji prasowej.

Ministerstwo o przedszkolu

Drodzy Czytelnicy, czy wysyłacie swoje dzieci do przedszkola lub żłobka od 11 maja?

Napisano przez Ewa Kazimierska opublikowano w kategorii Aktualności, Kultura i sztuka, Mosina, Puszczykowo

Tagi: ,

Wasze komentarze (2)

  • Jan
    wtorek, 5 maj, 2020, 10:01:03 |

    Moim zdaniem to nieodpowiedzialna decyzja

  • Krzysztof
    wtorek, 5 maj, 2020, 22:52:15 |

    Brak słów na tą głupotę. Ciekawe jak ten biedny wychowawca ma zapanować aby dzieci się nie zbliżały do siebie? No chyba że teraz już jednak dzieci się nie zarażają i nie są nosicielami…

Skomentuj