Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Jan Bylczyński | poniedziałek, 11 maj, 2020 | komentarze 3

Wypadek rowerzystki na Grajzerówce. Ku przestrodze!

Grajzerówka to bardzo popularna trasa turystyczna, uczęszczana również przez wielu cyklistów. W pogodne weekendy panuje tam spory ruch samochodowy. Niestety, nie wszyscy stosują się do ustanowionego tam ograniczenia prędkości do 40 km/h. Konsekwencją brawurowej jazdy z pewnością jest historia rowerzystki, która postanowiła podzielić się z nami, tym co przydarzyło się jej w zeszły piątek na tej wąskiej szosie.

Zdarzenie drogowe na Grajzerówce. Ku przestrodze!

Dzień dobry, ku przestrodze postanowiłam opisać historię, która mi się przydarzyła. W zeszły piątek wybrałam się na wycieczkę rowerową do Wielkopolskiego Parku Narodowego, jadąc Grajzerówką w kierunku Szreniawy (za Jeziorami) z przeciwka, z bardzo dużą prędkością nadjechał biały Mercedes (SUV). Mijając mnie, auto nie zjechało, wymuszając tym samym pierwszeństwo (osoby jadące z Komornik maja obowiązek przepuścić wszystkich, jadących z przeciwka). Podmuch przy mijaniu był tak silny, że straciłam panowanie nad rowerem i upadłam na drogę. Biały Mercedes nie zwolnił i nie zatrzymał się, szybko się oddalił. W wyniku upadku złamałam rękę w dwóch miejscach i czeka mnie operacja. Zgłosiłam sprawę na policję.

Zdarzenie miało miejsce w piątek 08.05.2020r. około 18:00 na Grajzerówce, około 2 km od parkingu w Szreniawie.

Drodzy rowerzyści uważajcie na siebie. Grajzerówką jeździ wielu piratów drogowych.

Rowerzystka

Przyłączamy się do apelu. A osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia prosimy o kontakt z policją.

Grajzerówka WPN

Grajzerówka; źródło: wikipedia.org

Jan Bylczyński

Dziennikarz GMP

Wasze komentarze (3)

 • Gala
  poniedziałek, 11 maj, 2020, 9:31:21 |

  Niestety ludzie jadący ta trasa samochodami nigdy nie przestrzegają ograniczenia prędkości. Nie dość, że droga jest wąska i dziurawa, jeżdżą tam również rowerzyści i może wyskoczyć zwierzyna. Zero rozsądku.

 • orient
  poniedziałek, 11 maj, 2020, 13:50:54 |

  Kierowca powinien być ściągany jak za spowodowanie wypadku, nieudzielenie pomocy poszkodowanemu i ucieczkę z miejsca wypadku. Podobno WPN ma kamery w parku i jeśli znana jest dokładna godzina, to z pewnością uda się dorwać tego drania!

  • Gość
   poniedziałek, 11 maj, 2020, 21:57:34 |

   Na tej drodze to norma, jest 40 a lecą często ponad 100..

Skomentuj