Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | środa, 28 paź, 2020 | 1 Komentarz

Wzrasta ilość zakażeń na SARS-COV-2 w naszym regionie

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu informuje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie powiatu poznańskiego. Na dzień 27.10 mamy do czynienia z 1 395 aktywnymi przypadkami zakażenia. Najwięcej nowych przypadków z całej Polski było dzisiaj w województwie wielkopolskim – rekordowe 2 885. A jak wygląda obecnie sytuacja w Puszczykowie i Mosinie?

W Gminie Mosina koronawirus występuje obecnie u 47 osób. W Puszczykowie są obecnie 24 osoby zakażone, z czego dwie są w trakcie hospitalizacji. W sąsiednim Luboniu mamy 59 aktywnych zachorowań (4 osoby są hospitalizowane). W całym powiecie poznańskim łącznie mamy do czynienia z 1395 aktywnymi zachorowaniami (łącznie było ich już 2 230 licząc ozdrowieńców). W naszym powiecie na koronawirusa zmarły już 62 osoby.

Dane za 27.10.2020

Zakażenia na koronawirusa w powiecie poznańskim

Zakażenia na koronawirusa w powiecie poznańskim, źródło: Sanepid

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w całym kraju odnotowano 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej z nich było w województwie wielkopolskim – rekordowe 2885 osób z potwierdzonym zakażeniem.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 299 049 / 4 851 (wszystkie pozytywne przypadki / w tym osoby zmarłe).

Dane za 28.10.2020

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, Ministerstwo Zdrowia.


Zrozumieć COVID-19. Opracowanie zespołu ds. COVID-19 przy prezesie PAN

Liczący 70 stron dokument „Zrozumieć COVID-19” przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.

Dokument jest dostępny bezpłatnie online na stronie Polskiej Akademii Nauk.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • ixi
    czwartek, 29 paź, 2020, 21:36:35 |

    Chciałbym zauważyć że chodzi tutaj tylko o zdiagnozowane przypadki. A liczba faktycznych jest mocno zaniżona. Dlaczego? Choćby dlatego, ze jeśli w miejscu zamieszkania jedna/dwie osoby były skierowane na testy i miały pozytywne, to i tak reszty bezobjawowych domowników się nie testuje. A robiąc prywatnie testy wychodzi że są też zakażeni. Niestety takie osoby nie są uwzględniane w statystykach. Co więcej, kuriozum jest takie, że osoba może być w izolacji w związku z pozytywnym wynikiem na Covid, a reszta rodziny mieszkająca razem nie jest nawet skierowana na kwarantanne… Masakra… Ale niestety tak działa sanepid

Skomentuj