Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | poniedziałek, 16 lis, 2020 | komentarzy 5

Zabrakło kostki?

Kończą się prace nad ulicą Świerkową w Mosinie. Na miejscu nie ma już ekip budowlanych i sprzętu. Jak informuje mosiński magistrat do wykonania pozostał jeszcze tylko jeden fragment jezdni. Zbulwersowana tym faktem jest mieszkanka ulicy, która napisała do naszej redakcji wiadomość e-mail.

– Jest to karygodne, że nie starczyło kostki na koniec chodnika i jezdni. Chodnik został zakończony uklepaną ziemią a jezdnia dziurawymi płytami, wszystko to łączy się z szosą Poznańską – informuje mieszkanka ulicy Świerkowej.

Jak poinformował Urząd Miejski w Mosinie na całej długości ul. Świerkowej, poza jej fragmentem – zjazdem z drogi wojewódzkiej 430, który został jedynie wyremontowany, powstała jezdnia i chodniki z kostki brukowej. Na budowę zjazdu z drogi wojewódzkiej w ul. Świerkową, podobnie jak wcześniej w ul. Czarnokurz, nie wydał Gminie zgody Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Taka decyzja WZDW była związana z koncepcją rozbudowy drogi wojewódzkiej 430, która przewidywała zamknięcie wlotów w ul. Czarnokurz i ul. Świerkową, a pozostawienie skrzyżowań z ul. Wysoką i ul. Leśną. Jak dodają urzędnicy, wykonawca przygotowuje się do odbioru końcowego.

Zadanie budowy ul. Świerkowej na osiedlu Czarnokurz otrzymało dofinansowanie z rządowego programu – „Funduszu Dróg Samorządowych” w wysokości 455 472,72 zł. Dofinansowanie dotyczy 50% kosztów wybudowania odcinka ul. Świerkowej od Szosy Poznańskiej do ul. Chopina. Pozostała części ul. Świerkowej – do ul. Chopina do ul. Wodnej została wykonana w całości ze środków Gminy Mosina. Łączny koszt budowy ulicy, według zawartej umowy wyniósł 1 305 081,82 zł.

Wkrótce ulica zostanie oddana do użytku, a jej mieszkańcy, którzy muszą pogodzić się z tym, że jezdnia będzie sprawiała wrażenie nieukończonej, będą mogli mimo wszystko cieszyć się zakończoną inwestycją.

Ulica Świerkowa w Mosinie

Nieukończony fragment drogi na ulicy Świerkowej w Mosinie

Zamknięta ulica Świerkowa w Mosinie - widok z Szosy Poznańskiej

Zamknięta ulica Świerkowa w Mosinie – widok od strony wjazdu z Szosy Poznańskiej

Ulica Świerkowa w Mosinie - widok z ulicy Wodnej

Zamknięta ulica Świerkowa w Mosinie – widok z ulicy Wodnej

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (5)

 • lel
  poniedziałek, 16 lis, 2020, 17:03:58 |

  Iks ku*** de…

 • W
  wtorek, 17 lis, 2020, 9:42:45 |

  A nie jest po prostu projekt tam się kończy, a obszar skrzyżowania leży w zakresie działań powiatu?

  • czytelnik
   wtorek, 17 lis, 2020, 14:10:07 |

   Też tak mi się wydaje. Tylko szkoda że nie można było dograć tematu z powiatem i wykończyć do drogi.

  • ewka
   wtorek, 17 lis, 2020, 16:22:03 |

   Nie powiatu a zarządu dróg wojewódzkich. O ile nic się nie zmieniło ul. Świerkowa i Czarnokurz w projekcie nie miały wyjazdu na drogę wojewódzką, tam gdzie są płyty była nawrotka.

 • Gość
  sobota, 21 lis, 2020, 23:03:36 |

  Ciekawe który sąsiad złodziej ukradł kostke

Skomentuj