Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 20 lip, 2020 |

Zakończenie budowy – co dalej?

Budowa domu to jedno z najbardziej ekscytujących, a zarazem najbardziej stresujących przedsięwzięć w życiu. Piękna, nowa działka, choć wzbogacona o elegancki dom, po zakończeniu prac zostaje dosłownie przewrócona do góry nogami. Poniżej dowiesz się, jak poradzić sobie z budowlanym rozgardiaszem.

Rozpocznij porządki

Mimo, że prace budowlane bywają naprawdę męczące, po ich zakończeniu najlepiej niemal od razu zabrać się za porządkowanie posesji. Tylko w ten sposób możesz rozpocząć inne, przyjemniejsze czynności, jak choćby planowanie wyposażenia mieszkania. Porządki powinny rozpocząć się od dokładnego rozplanowania działki, a właściwie od decyzji, ile przestrzeni przeznaczysz na ogród, taras, a nawet przestrzeń dla dzieci.

remont, budowa

Wstępne prace ogrodowe

Po tym, jak już pozbędziesz się z działki gruzu (https://www.odpadypoznan.pl/wywoz-gruzu-komorniki.html), pamiętaj, by przy okazji pozbyć się śmieci. Priorytetem powinny być resztki styropianu i cementu – wszystkie materiały budowlane należy umieścić w jednym pojemniku, a następnie się ich pozbyć. Pamiętaj też o gałęziach, liściach i innych zielonych odpadach. W tym celu z pewnością przydadzą się wytrzymałe kontenery (http://skip-recycling.pl/wywoz-gruzu-poznan.html).

Po uprzątnięciu działki możesz podzielić ją na strefy – najżyźniejszą glebę możesz zagospodarować jako przydomowy ogródek, z kolei bezpośrednio przy wyjściu zainwestować w taras. Pamiętaj też, by piaskownica bądź plac zabaw dla dzieci był dobrze widoczny z okien domu bądź właśnie tarasu.

Pomoc profesjonalistów z recyklingiem

W przypadku Poznania i okolic Komornik, jednym z najlepszych wyborów jest przede wszystkim inwestycja w usługi WC Gruz Service (https://wc-gruz-service.pl/wywoz-gruzu-komorniki.html). Firma ta zadba o kompleksowy wywóz wszystkich odpadów oraz zajmie się ich profesjonalną segregacją i recyklingiem. Możesz również liczyć na ich fachowe doradztwo, dzięki któremu idealnie dopasujesz pojemność kontenera do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki pomocy profesjonalistów znacznie szybciej uporasz się z bałaganem na posesji oraz zadbasz o ich legalną praz ekologiczną utylizację.

Niezwykle ważny jest też osobisty wstępny recykling oraz rekonesans śmieci. Przede wszystkim oddziel gruz od tworzyw sztucznych czy innych odpadów. Dzięki temu zobaczysz, jak duże kontenery będą potrzebne, aby pozbyć się wszystkich śmieci. Ponadto pomyśl również o architekturze swojego ogrodu. Często gruz okazuje się wyjątkowo przydatny podczas tworzenia skalników, oczek wodnych, czy ścieżek.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo