Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu Berdychowski VW - T-Roc
Materiały partnera | poniedziałek, 27 gru, 2021 | 1 Komentarz

Apartamenty nad morzem – opłacalna inwestycja na przyszłość?

Nadmorskie miejscowości latem są szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów. Czy warto zainteresować się apartamentem nad morzem, aby ich gościć i czy popyt na takie miejsca noclegowe nadąża za ich podażą?

Ile można zarobić na wynajmie apartamentu nad morzem?

Jednym z głównych powodów, dla których apartamenty na sprzedaż nad morzem cieszą się popularnością wśród inwestorów, jest możliwa do uzyskania stopa zwrotu. Ile można zarobić, będąc właścicielem apartamentu nad Bałtykiem?

W przypadku wynajmu krótkoterminowego (bo na taki nastawiają się właściciele apartamentów położonych w Świnoujściu, Kołobrzegu, Władysławowie czy Juracie) gwarantowany zysk wynosi od 6 do 8 proc. w skali roku. To dużo więcej niż przy długoterminowym wynajmie mieszkania w centrum miasta, gdzie maksymalnie można uzyskać do 4,8 proc. Wysoki zwrot z inwestycji to jednak nie jedyna zaleta tej formy inwestowania oszczędności – dysponując apartamentem nad Bałtykiem, można też zapewnić sobie wygodny wypoczynek, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Z czym wiąże się wynajmowanie apartamentów nad morzem?

Na apartamenty nad morzem decydują się inwestorzy o różnym profilu. Jednocześnie każdy inwestor powinien wiedzieć, z czym wiąże się taka inwestycja. Firmy deweloperskie oferujące inwestowanie w apartamenty nad morzem:

  • Oferują co najmniej dwa modele biznesowe. Przykładowo inwestor może zdecydować się na zysk wypłacany w stałej wysokości co kwartał lub podział przychodów z noclegów – najczęściej stosowany jest podział 50/50.
  • Zapewniają obsługę profesjonalnego operatora hotelowego. To on dba o przyjęcie gości, ich wymeldowanie, sprzątanie apartamentu oraz reklamę całego obiektu.
  • Proponują pobyt właścicielski. Oznacza to, że inwestor może korzystać z apartamentu, przy czym pojawić mogą się różne ograniczenia. Najczęściej inwestor nie może liczyć na pobyt w apartamencie w okresie tzw. wysokiego sezonu.

Z uwagi na liczne dodatkowe atrakcje (choćby w postaci strefy SPA, basenu czy sal konferencyjnych) obiekt jest czynny przez cały rok. To z kolei powoduje, że zysk z wynajmu nieruchomości nie jest ograniczony jedynie do letnich miesięcy.

Czy w dobie pandemii warto inwestować w apartament nad morzem?

Z danych GUS wynika, że w lipcu 2020 r. na terenie całej Polski działało 2498 hoteli. W porównaniu do roku poprzedniego to o 5,2 proc. mniej. To właśnie branże turystyczna i hotelarska najmocniej odczuły lockdown spowodowany pandemią COVID-19. Wciąż niepewna sytuacja rodzi zatem uzasadnione pytanie – czy dziś opłaca się inwestować w apartamenty nad morzem? Okazuje się, że tak.

Apartamentowce powstające w nadmorskich kurortach zapewniają turystom większą swobodę i prywatność. Osoby planujące wypoczynek nad morzem coraz chętniej decydują się na zarezerwowanie apartamentu zamiast pokoju w hotelu. Co więcej, takie inwestycje powstają w dogodnych lokalizacjach – często tuż przy samej plaży.

Mimo że pod względem finansowym inwestowanie w apartamenty nad morzem się opłaca, to warto dobrze wybrać inwestycję. Kluczowa jest zarówno lokalizacja, jak i doświadczenie operatora, któremu zostanie powierzone zarządzanie obiektem.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (1)

  • Leśny dziad
    poniedziałek, 27 gru, 2021, 20:59:47 |

    No to se kupię z parę.

Skomentuj