Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 29 sty, 2021 | komentarze 24

Burmistrz znowu pisze do premiera, tym razem o edukacji. Dyrektorzy placówek zdziwieni

Teczka na pisma z napisem „Mosina” w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powiększa się. Tym razem burmistrz pisze do premiera w sprawie powrotu dzieci do szkół. Dyrektorzy placówek są zaskoczeni, a specjaliści zalecają burmistrzowi skorzystanie z rzetelnych opracowań dotyczących szczepień.

„Burmistrz Gminy Mosina Przemysław Mieloch, mając na uwadze dobro społeczne zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego” – rozpoczyna się doniośle komunikat na gminnej stronie dotyczący pisma burmistrza. Przemysław Mieloch w swoim stanowisku podnosi, że nauczanie zdalne powoduje u dzieci objawy depresji i wskazuje, że w Polsce można przyjąć rozwiązania z Niemiec dotyczące edukacji.

Zadzwoniliśmy dziś do wszystkich szkół podstawowych w gminie. Jak się okazuje, stanowisko burmistrza nie było konsultowane z żadną placówką, z której dyrekcją rozmawialiśmy. W styczniu rzeczywiście odbyło się spotkanie urzędników z dyrekcjami szkół, ale jak mówią dyrektorki, przedstawiały one wtedy swoje ogólne wnioski dotyczące obecnej sytuacji w szkolnictwie. Nie konsultowano z nimi natomiast ewentualnego powrotu dzieci do szkół, o co wnioskuje burmistrz.
– Nawet nie wiedziałam, że takie pismo powstało – mówi zaskoczona dyrektorka jednej z gminnych szkół.

W swoim piśmie, Przemysław Mieloch domaga się wprowadzenia „Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Covid-19”. Co miałoby się znaleźć w dokumencie? Na przykład promocja odpowiedniej diety i „wykształcenie w sobie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami”. Jak by to miało wyglądać? Tego, z pisma, się nie dowiadujemy.

Podjęcie tych i innych działań, polegających m.in. na badaniach dotyczących amantadyny i chlorochiny, zdaniem burmistrza jest istotne, ponieważ „nie ma dowodów, że szczepionka zapobiega transmisji wirusa”.

– Szczepienia mają zapobiegać zachorowaniom i zgonom z powodu Covid-19 – mówi nam dr n. med. Ilona Małecka, członkini zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii – Szczepionka ma chronić ludzi przed ciężkim przebiegiem choroby, pobytem na OIOM czy zgonem. Skuteczność szczepionki przeciwko Covid-19 jest bardzo wysoka – zaznacza specjalistka. – Jeżeli ktoś nie ma wiedzy w jakimś zakresie, to zalecam słuchać specjalistów i opierać się na rzetelnych, aktualnych badaniach medycznych – kwituje dr Małecka.

W sprawie korzystania z chlorochiny w przypadku zakażenia Sars-Cov-2, docieramy do stanowiska Polskiej Akademii Nauk oraz Towarzystw: farmakologicznego, nadciśnienia tętniczego i kardiologicznego. Badacze wskazują w dokumencie, że obecnie długofalowe podawanie chlorochiny jest nieuzasadnione i potencjalnie niebezpieczne. Naukowcy zwracają także uwagę, że obecnie przypadki pozytywnej reakcji na leczenie związkiem są jednostkowe, jednocześnie obecnie nie ma wystarczająco udokumentowanych doniesień o skuteczności chlorochiny w profilaktyce zakażenia wywołanego przez koronawirusa.

Na końcu pisma burmistrz przypomina premierowi, że już raz do niego pisał. Dalej burmistrz dziękuje szefowi rządu, że ten przychylił się do wniosków zaproponowanych przez Przemysława Mielocha, dotyczących stworzenia funduszu kompensacyjnego w razie niepożądanych odczynów poszczepiennych. Tym razem, Przemysław Mieloch czeka również na zapisy ustawowe, które miałyby zawierać propozycje burmistrza.

Kolejne pismo Przemysława Mielocha do premiera wywołało falę żartów ze strony mieszkańców i radnych. – Niby szczędzimy na dekoderach, a polecone za 10 zł wysyłamy – pisze internauta,
– Burmistrz apeluje do Premiera o pełne otwarcie szkół podstawowych i nie tylko. A ja się pytam, kiedy Przemysław Mieloch w pełni otworzy urząd miejski w Mosinie i zdejmie z bramki strażnika z pałką? – pyta radny Łukasz Kasprowicz.

Niektórych jednak kolejne pismo zirytowało. – Składał Pan obietnice jako zastępca burmistrza i teraz jako burmistrz, a efekt jest taki że z niczego się Pan nie wywiązuje i unika kontaktów z mieszkańcami gminy – pisze rozgoryczona mieszkanka – Czas się obudzić i zająć sprawami do jakich został Pan wybrany przez mieszkańców – kończy.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (24)

 • Ewa
  piątek, 29 sty, 2021, 16:46:04 |

  No niestety burmistrz razem z zastępcą dobrzy są tylko w mydleniu oczu,nic więcej.

 • Iza
  piątek, 29 sty, 2021, 17:11:05 |

  Tylko referendum może tego śmiesznego człowieczka sprowadzić na ziemię.

 • Zbych
  piątek, 29 sty, 2021, 17:16:58 |

  No nie !!! burmistrzu ograni się. Głosowałem na Ciebie ale ostatni raz, bo 2x nie będzie okazji. NA PEWNO PREMIER ODPISZE ha! ha! ha!

 • Ka
  piątek, 29 sty, 2021, 17:34:44 |

  Nigdy nie zagłosuję na niego

 • karp
  piątek, 29 sty, 2021, 18:03:08 |

  Burmistrz dał radę zamknąć targowisko zarządzeniem z mocą wsteczną, jedynym takim w Polsce.
  Ile to roboty otworzyć szkołę?
  „„wykształcenie w sobie umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami”
  Tutaj poeta wyraził prośbę do Premiera, by mu pomógł wybrnąć z trudnej sytuacji związanej z jumą na targowisku w Mosinie.Pan burmistrz raczył się trochę zapętlić i nie wie jak z tego wybrnąć.
  Mateusz pomóż.

 • Poncjusz
  piątek, 29 sty, 2021, 18:28:34 |

  Jako kaznodzieja powinien widzieć, że covida unicestwia tylko woda święcona i słowo boże a nie jakieś bezbożne amantadyny oraz chlorochiny.

 • karp
  piątek, 29 sty, 2021, 19:01:08 |

  Premier wyśle do was kawalerię z CBA. Burmistrz będzie zadowolony. Co do covida to moje władze uznały, że najlepsze na stwora są termowizyjne systemy pomiaru temperatury po 28 tys. sztuka.
  Możecie pożyczyć z Lobonia, bo u nas stoją bezużyteczne.

  • Gość
   piątek, 29 sty, 2021, 19:07:56 |

   Nie potrzebujemy. My już mamy bezużytecznego burmistrza.

 • Jacek
  piątek, 29 sty, 2021, 19:49:37 |

  Kiedy referendum?

  • dą przemyslao
   piątek, 29 sty, 2021, 20:38:29 |

   „Komisja rewizyjna przedstawia w terminie do dnia 15 czerwca roku następującego po roku budżetowym organowi stanowiącemu jednostki samorządu terytorialnego wniosek w sprawie absolutorium” – potem sesja rady, na której głosowanie nad absolutorium , pewnie tydzień-dwa po przedstawieniu wniosku KR. Na tej samej sesji zapewne głosowanie nad wotum. Jako, że Król w zeszłym roku go nie otrzymał, nie otrzymanie go i w tym skutkuje referendum w sprawie odwołania. Uchwałę o jego przeprowadzeniu przyjmuje rada gminy nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia podjęcia uchwały w sprawie nieudzielenia wójtowi absolutorium. Czyli w wakacje/na jesień możemy spodziewać się referendum :)

   • orient
    sobota, 30 sty, 2021, 11:13:23 |

    A do tego czasu przekręt za przekrętem. Bo kariery to ten człowiek już nie zrobi w polityce.

 • kicia
  piątek, 29 sty, 2021, 20:03:54 |

  Ten człowiek kompletnie odleciał i stracił kontakt z ziemią. Ile błazeństw jeszcze musi wywinąć, żeby powidziec mu dość, basta, koniec, Schluss, enough, etc.Totalna ignorancja dla wiedzy, kompetencji i nauki. Błazen i tyle.

 • Badylarz
  piątek, 29 sty, 2021, 21:47:43 |

  Dla dania przykładu, ze idzie otworzyć szkoły niech otworzy urząd wtedy udowodni wszystkim , że można otwierac. Sam siedzi schowany za biureczkiem, a dzieci chce puścić jako króliki doświadczalne.
  ODDAJ DEKODER

  • Gość
   piątek, 29 sty, 2021, 22:52:35 |

   „że idzie otworzyć szkoły” – litości

 • Tomek
  sobota, 30 sty, 2021, 0:55:50 |

  Po referendum burmistrz ma zaklepaną robotę w kabarecie.

 • Szaman z Jakucji
  sobota, 30 sty, 2021, 11:26:34 |

  Burmistrz jest stworzony do wyższych rzeczy. On będzie naszym łącznikiem z Warszawą, a zwłaszcza z Żoliborzem. Natomiast tutaj najważniejsze tematy czyli planistyka przestrzenna oraz inwestycje infrastrukturalne będą pod czujnym okiem eksperta, jego pierwszego zastępcy Tomasza Łukowiaka. Będzie wspaniałe! Znikną wszystkie dziury, na lata zapomnimy o błocie i kałużach, mechanicy samochodowi będą bezrobotni, bo nikt już nie urwie wahacza czy tłumika. Każdy las będzie wyposażony w wodociąg, żeby spragnione wiewiórki, którymi opiekuje się pewien radny od żwiru już nigdy nie zaznały pragnienia. Wspaniałe to będą czasy!

 • koza
  sobota, 30 sty, 2021, 13:09:41 |

  Podoba mi się przymrużenie oka u Szamana z Jakucji. Zwłaszcza wiewiórki. A tak na poważnie planowanie przestrzenne w gminie to wyraz nieokiełznanego chaosu w umysław burmistrzów, głowny balansuje na granicy szaleństwa,z-ca nr 1 zazwyczaj milczy, jak kłoda, a nawięcej robi ten trzeci i za wszystkich nadrabia miną. Viekawe, ile mu jeszcze kręgosłupa moralnego zostało po tak długim obcowaniu z krętaczami. Żywię nadzieję, że choć trochę, bo cała reszta ścisłego dworu jest do bani. Na taczki z nimi, zanim zniszczą piękną, zieloną Mosinę obrzydliwymi blokami i osiedlami szeregowców bez dróg i dojazdów.

  • Stach
   niedziela, 31 sty, 2021, 17:46:39 |

   Ja się zastanawiam co jest gorsze burmistrz który stracił kontakt z rzeczywistością, czy jego zastępca który tego kontaktu nigdy nie nawiązał. Jak można uczynić odpowiedzialnym za tak ważne kwestie jak rozwój infrastrukturalny i ład przestrzenny osoby co nie ma żadnego doświadczenia praktycznego ani chociaż nie jest teoretykiem z wyksztalcenia w tej branży? Podzielam Twoje zdanie @koza że całość próbuje ratować ten burmistrz co był prezesem TBS. On faktycznie jeszcze trzyma fason i ratuje tych dwóch, ale czuję że i on jeden długo nie podoła.

  • mieszkaniec
   niedziela, 31 sty, 2021, 18:11:27 |

   Jak łukowiak jest ekspertem od planowania przestrzennego i inwestycji komunalnych to ja jestem znanym ekspertem od energii atomowej. Szkoda tylko tak jak piszesz @Koza tego trzeciego, bo on świeci oczami za tych dwóch nieudaczników. Mieloch chyba celowo tego trzeciego z TBS wziął żeby mieli kogoś do czarnej pracy, a on z swoim koleżką partyjnym będą się lansić.

   • Małgonia
    niedziela, 31 sty, 2021, 18:46:28 |

    Była kiedyś taka komedia: Głupi i głupszy. Teraz mamy mosińską edycję: Lektor i ministrant.
    Łukowiak i inwestycje? co wy ludzie mówicie :-) ale się uśmiałam

 • Tu krosno
  niedziela, 31 sty, 2021, 22:52:36 |

  Jak burmistrz bierze na zastępcę radnego tak jak to się ma skończyć? Tylko źle. Co ten człowiek ma wspólnego z urbanistyką?! Że był radnym? Kompromitacja nie zastępca.

 • gość
  poniedziałek, 1 lut, 2021, 16:34:28 |

  O ile mnie pamięć nie myli, to Łukowiak jest wykształcony w turystyce?
  Jeśli tak jest faktycznie, to jakie on może mieć pojęcie o planowaniu przestrzennym i infrastrukturze?
  W tej gminie wałek goni wałek, wtopa wtopę. No cóż, skoro Mieloch jest takim zwolennikiem obecnego rządu i jeszcze mu się wydaje, że ma wpływ na jego decyzje, to nic dziwnego.

 • Płotka
  poniedziałek, 1 lut, 2021, 17:41:12 |

  gość@ – czasy jak w PRL-u. Nie sprawdził się w rolnictwie, to go pchnęli do kultury.Jak na czele organu wykonawczego Gminy stoją tacy znawcy fachu, no to tylko pozostaje biadać nad tymi co ich wybrali.

 • Max
  wtorek, 2 lut, 2021, 18:01:26 |

  Jak w filmie! „…mój mąż jest z zawodu dyrektorem…”

Skomentuj