T-Roc Salon VW Berdychowski Stary Browar - Black Weekend
Redakcja GMP | wtorek, 31 sie, 2021 |

Ciepło dla Michała

Michał mieszka samotnie i jest niepełnosprawny. Jego cały dom, a właściwie dobudówka, to jeden pokój z kuchnią i łazienką. Te warunki są i tak komfortowe w stosunku do tych, w których żył jeszcze do niedawna. Poprawiły się one znacznie, gdy jego losem zainteresowała się lokalna społeczność Rogalinka, którego jest mieszkańcem, oraz fundacja Szlachetna Paczka. Dzięki otrzymanej pomocy dom, w którym mieszka, przeszedł gruntowny remont. Wcześniej w zajmowanych przez niego pomieszczeniach nie było nawet łazienki. Obecnie brakuje jeszcze jednej rzeczy – bezpiecznego i wygodnego ogrzewania.

Zbieramy więc na piec gazowy dla Michała, który mu to zapewni. Palenie w piecu na węgiel przysparza Michałowi dużo problemów. Trudno jest osobie, poruszającej się na wózku inwalidzkim, wozić węgiel i dorzucać go ciągle do pieca. Dodatkowo wydostający się z niego dym i pył zalega w pomieszczeniu na meblach i ścianach, co wymaga częstego sprzątania i odmalowywania ścian. Stwarza to również niebezpieczeństwo pożaru lub zaczadzenia.

Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie instalacja kotła gazowego na gaz propan butan. Tego typu rozwiązanie nie wymaga wykonywania kosztownego przyłącza gazowego, a w przypadku niewielkiej kubatury budynku, będzie ono z pewnością wystarczające.Pomóżmy Michałowi bezpiecznie przeżyć zbliżającą się zimę i podarujmy mu odrobinę ciepła.

Aby wesprzeć zbiórkę na piec dla Michała wystarczy wejść na stronę i dokonać wpłaty.

https://polakpotrafi.pl/projekt/cieplo-dla-michala

Liczy się każdy grosz!

Michał z Rogalinka Michał z Rogalinka

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj