nowy id.3 elektryczny - salon Berdychowski Projekty mistrza mody na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu Rzepecki Mroczkowski - serwis Volkswagen
Materiały partnera | piątek, 12 lut, 2021 |

Co zawiera ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Cukrzyca jest jedną z wielu chorób przewlekłych, które wymagają leczenia do końca życia. To z kolei wiąże się z wysokimi kosztami ponoszonymi na konsultacje medyczne i zakup leków. Dla osób chorych o przeciętnych dochodach jest to bardzo duże obciążenie finansowe. Pomocą w jego zmniejszeniu może być odpowiednia polisa. Jaki zakres ochrony obejmuje takie ubezpieczenie?

Jakie problemy niesie za sobą cukrzyca?

Cukrzyca jest chorobą metaboliczną, której mechanizm sprowadza się do nieprawidłowej gospodarki insuliną, a w dalszym następstwie – do zaburzeń w przemianach glukozy. Specyfiką tego schorzenia jest to, że często przez wiele lat rozwija się w ukryciu, ujawniając się w zaawansowanym stadium. Ryzyko zachorowania z roku na rok wzrasta ze względu na niehigieniczny tryb życia, rezygnację z aktywności fizycznej i niewłaściwe nawyki żywieniowe. Stres, bezruch oraz otyłość to tylko kilka przyczyn rozwijania się cukrzycy, na którą obecnie choruje około 8% Polaków.

Cukrzyca występuje w dwóch typach, które niosą za sobą różne zagrożenia dla organizmu. W II typie do leczenia zazwyczaj wystarczą dieta, zmiana stylu życia oraz nadzór lekarza pierwszego kontaktu i podstawowe leki. W I typie cukrzycy chory codziennie musi przyjmować zastrzyk z insuliny. Leczenie trwa do końca życia. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy choroba ujawni się w wieku 20-30 lat. Dla pacjenta oznacza to kilkadziesiąt lat wydawania pieniędzy na konsultacje z diabetykiem, insulinę czy testy diagnostyczne. Już same paski i igły do glukometru mogą znacznie obciążyć domowy budżet.

Ubezpieczenie na wypadek cukrzycy lub poważnego zachorowania

Ubezpieczenie na życie to rodzaj ubezpieczenia, który zapewnia ochronę finansową dla ubezpieczonego i jego bliskich. Dotyczy to również chorób. Towarzystwa, które oferują takie polisy, jako warunek podpisania umowy stawiają wypełnienie ankiety medycznej. W większości takich formularzy znajdują się zapytania o cukrzycę oraz ryzyko zachorowania na nią. Bezpośrednie umieszczenie schorzenia jako podstawy ubezpieczenia spotyka się rzadko. Standardowo jednak w większości ofert jest ubezpieczenie od skutków poważnego zachorowania.

Zanim zdecydujesz się na wybór takiej opcji, sprawdź, czy na liście refundowanych schorzeń znajduje się cukrzyca. Jeśli jest ona objęta polisą, możesz liczyć na to, że ubezpieczyciel:

  • zwróci koszty leczenia i zakupu leków,

  • zapewni dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, diabetyka, a przy dalszym postępie choroby – również do okulisty czy urologa,

  • pokryje koszty usług assistance,

  • pokryje koszt zakupu zestawu do badania poziomu glukozy we krwi,

  • zapewni dostęp do nowoczesnych narzędzi internetowych.

Zwrot kosztów odbywa się tylko w określonym zakresie. Przykładowo w Nationale Nederlanden leki w całości są refundowane przez dwa lata. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-cukrzycy/158.html.

Różne warianty ochrony

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują też różne warianty ochrony w przypadku zachorowania na cukrzycę. Przykładem jest TU Zdrowie, w którym można wykupić opcje komfort, premium i prestiż. W pierwszej wersji ubezpieczony otrzymuje zwrot kosztów diagnostyki cukrzycy, opieki pielęgniarskiej i leczenia chorób wewnętrznych. Wariant prestige gwarantuje też pokrycie kosztów leczenia szpitalnego, konsultacji diabetologicznych i profesorskich. Składka jest jednak prawie czterokrotnie wyższa i wynosi minimum 275 zł.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Skomentuj