Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | poniedziałek, 14 cze, 2021 | 1 Komentarz

Co ze ścieżkami rowerowymi w Mosinie? Miał powstać zespół, od listopada cisza

W listopadzie radni wnioskowali do burmistrza Mosiny o powołanie zespołu, który miał się zająć infrastrukturą rowerową w gminie. W pracach mieli wziąć udział urzędnicy, radni i mieszkańcy. Jednak od ponad pół roku zespół nie zaczął działać.

Wniosek do władz Mosiny to efekt posiedzeń gminnych komisji Budżetów i Finansów oraz Komisji Inwestycji, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa 23 listopada ubiegłego roku. W obradach, oprócz radnych, wzięli udział zaproszeni goście, wśród których był m.in. poznański poseł Franciszek Sterczewski.

– O infrastrukturze rowerowej powinniśmy myśleć w kategorii transportu zbiorowego. Powinna być bezpieczna, zintegrowana i pozwalająca jak największej liczbie osób dostać się do szkoły, pracy czy do domu – mówił wtedy parlamentarzysta. – Kiedy infrastruktura jest bezpieczna i każdy może z niej korzystać, wtedy pojawia się szereg korzyści dla gminy i jej mieszkańców. Nie ma bardziej ekologicznego i tańszego środka transportu niż rower, co jest szczególnie istotne w sytuacji, gdy budżety samorządów są nadszarpnięte, chociażby przez pandemię – dodał Franciszek Sterczewski.

Podczas dyskusji burmistrz i jego zastępcy zapewniali, że trwają już prace nad inwentaryzacją infrastruktury rowerowej w gminie. Na tej podstawie miały być wskazane najważniejsze inwestycje w kierunku ułatwienia poruszania się po gminie rowerzystom. Pomóc miał także specjalny zespół, w skład którego mieli wejść radni, mieszkańcy i urzędnicy. Komisje jednogłośnie przyjęły wniosek o powołanie takiego zespołu.

Jak się jednak okazuje, od listopada zespół nie zaczął działać. – Czekamy na informacje od burmistrza, dotyczące analizy infrastruktury rowerowej, którą miała sporządzić firma zewnętrzna. Niebawem mamy dostać konkretne informacje w tej kwestii – mówi nam radny Maciej Patela. – W wakacje odbędzie się spotkanie zainteresowanych mieszkańców Mosiny w sprawie poprawy stanu infrastruktury rowerowej w gminie, będziemy także omawiać materiały, które otrzymamy od burmistrza. Następnie planujemy spotkać się z burmistrzem i urzędnikami, by zacząć działać – dodaje radny.

Zdj. wyróżniające: Ścieżka rowerowa w Krośnie, fot. Artur Nadolny

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Kasia
    poniedziałek, 14 cze, 2021, 21:12:17 |

    Ścieżka z Mosiny do Żabinka i Żabna jest bardzo potrzebna. W Mosinie nic się w tym temacie nie dzieje brak ścieżek rowerowych to jest dramat. Piękna ścieżka z Czempinia przez Słonin do Kościana przez wsie i tam….można. pozdrowienia dla Pana Burmistrza weź się Pan do roboty w końcu. Deweloperzy poczekają.

Skomentuj