Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | czwartek, 21 paź, 2021 | 1 Komentarz

Czmoń: Ucieczka przed policją zakończona śmiertelnym wypadkiem

Rabunek, ucieczka przed policją i tragiczny finał pościgu. 21 października, w godzinach popołudniowych, na drodze wojewódzkiej numer 434 w Czmoniu doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Są ofiary śmiertelne.

Do czołowego zderzenia doszło po tym, jak kierowca osobówki, sprawca napadu, uciekał przed policją. – Co najmniej trzy osoby zginęły w wypadku na drodze wojewódzkiej numer 434 w Czmoniu (woj. wielkopolskie) – informują służby. Jak podkreśla policja, ostateczny bilans ofiar jest trudny do podania, gdyż samochód stanął w płomieniach.

– W kierunku Poznania policjanci prowadzili pościg za samochodem z osobami, które chwilę wcześniej brały udział w napadzie rabunkowym w Śremie – relacjonuje Andrzej Borowiak Rzecznik Prasowy Policji w Poznaniu. Wszystko zaczęło się w Śremie, w którym kilku mężczyzn napadło i obrabowało kobietę.

– Poszkodowana opisała samochód i policjanci na podstawie monitoringu wytypowali auto, które jechało szybko w stronę Poznania. Ruszyła za nim drogówka na sygnale – podaje Andrzej Borowiak.

– Policjanci ścigali samochód, w którym poruszali się sprawcy napadu. W pewnym momencie na łuku drogi zaczęli wyprzedzać kolumnę samochodów, uderzyli czołowo w jadący z naprzeciwka samochód Peugeot, a następnie odbili się od tego auta i wpadli pod jadącego w stronę Poznania tira. W wyniku tego zdarzenia samochód uciekinierów stanął w płomieniach – informuje Borowiak. Policjanci zdołali wyjąć z tego auta jedną osobę. – Osoba ta to obcokrajowiec, Gruzin – mówi Borowiak. Mężczyzna był ciężko ranny, zmarł w szpitalu. Ranny w zdarzeniu został kierowca Peugeota, natomiast kierowcy tira nic się nie stało.

Tragiczny wypadek w Czmoniu

Tragiczny wypadek w Czmoniu, źródło: Policja

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi: , , , ,

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (1)

  • Piotr
    piątek, 22 paź, 2021, 20:25:52 |

    Cały czas liczyłem, że jednak zginęli tylko winni, czyli uciekający bandyci. Całe szczęście w tym nieszczęściu. Oby kierowca Peugeota wyszedł szybko ze szpitala!

Skomentuj