Black Friday - Stary Browar Poznań Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | czwartek, 8 lip, 2021 |

Na co dzień dzielą się dobrocią – latem podzielą się sztuką. Mieszkańcy organizują festiwal

Zaczynamy cykl rozmów z mieszkańcami, których inicjatywy kulturalne odbędą się latem w Mosinie. O „Sztukodzielni” opowiedziały nam Dominika Dopierała i Agnieszka Wrzosek.

W ramach festiwalu odbędą się koncert, wystawa czy spektakl mosińskiego teatru. Wszystko wśród mieszkańców, którzy sami są reżyserami całego wydarzenia – to główne założenie projektu „Twoja i moja kultura”, który realizuje Mosiński Ośrodek Kultury.

– Mam nadzieję, że to się stanie codziennością – mówi o inicjatywach kulturalnych tworzonych przez mieszkańców Dominika Dopierała z Mobilnego Centrum Muzyki, które organizuje koncerty sił specjalnych, angażujące osoby w kryzysie bezdomności czy niepełnosprawne w tworzenie sztuki. – Mam nadzieję, że muzykowanie stanie się trochę jak sport – że możemy to wykonywać, nie mając w tym wprawy i robić to dla siebie, dla zabawy i dla rozwoju.

– Sztuka w przestrzeni publicznej to jest coś magicznego – dodaje Agnieszka Wrzosek z Calluna Trip, która wraz z mężem przemierzyła Amerykę Północną Volkswagenem z 1974 roku i w ramach „Sztukodzielni” będzie opowiadać o odpowiedzialnym podróżowaniu. – Z niecodzienną rzeczą wkraczamy w codzienność: ten festiwal jest w stanie zbliżyć artystów do siebie i ludzi do sztuki
– zapowiada Agnieszka Wrzosek.

Więcej o „Sztukodzielni” na ulicach Mosiny w rozmowie:

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 3)

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo