Black Friday - Stary Browar Poznań Sprzedaż nieruchomości z wolnej ręki - Grupa Rolnik Berdychowski Volkswagen - id5
Redakcja GMP | poniedziałek, 25 paź, 2021 |

Darmowe rowery dostępne Puszczykowie. Wzrasta zainteresowanie projektem DrooM

Od września w Mosinie działa projekt DrooM, czyli darmowa wypożyczalnia rowerów miejskich. Od teraz z bezpłatnych jednośladów skorzystamy także w Puszczykowie.

W sobotę, 23 października pierwsze sześć rowerów pojawiło się w Puszczykowie. Władze miasta będą wspierały projekt, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Darmowy Rower Małomiasteczkowy jest maksymalnie prosty w obsłudze. Jak tłumaczą pomysłodawcy projektu ma przyczynić się do wybierania roweru na krótkich odcinkach, co ma odciążyć nasilający się w ostatnich latach ruch samochodowy w naszym regionie. W dodatku jest zupełnie darmowy. Aby wypożyczyć rower nie jest potrzebna żadna aplikacja. Znajdują się w ogólnodostępnych miejscach. Wszystkie jednoślady są specjalnie oznakowane logo DRooM, występują tylko jako czarne z żółtym otaśmowianiem. – Wsiadasz w jednym miejscu miasta i odstawiasz w innym. Odbieramy niepotrzebne, przez dłuższy okres nieużywane rowery i uzupełniamy ich braki. Potem brandujemy je naszym logo i sprawiamy, że są do siebie podobne – w związku z czym są one rozpoznawalne w przestrzeni miejskiej. Rowery „Droom” udostępniane są w stojakach przy sklepach i instytucjach – mówią pomysłodawcy DrooM.

Darmowy Rower Małomiasteczkowy fot. DroM

Darmowy Rower Małomiasteczkowy w Puszczykowie fot. DrooM

– Rowery użytkujemy na własną odpowiedzialność. Wszystkie pochodzą od mieszkańców, którzy nieustająco przekazują stare rowery na potrzeby projektu. Taki rower zostanie przygotowany technicznie i wizualnie a następnie udostępniony mieszkańcom – mówią organizatorzy. – Rowery żyją swoim życiem: można nimi jeździć, a potem zostawić dla kogoś innego.Wsparciem jest grupa facebookowa, na której można zgłosić, że coś stało się z rowerem albo zgłosić swój rower do projektu – dodają.

Inauguracja Darmowego Roweru Małomiasteczkowego odbyła się 18 września o godzinie 16.00 na targowisku miejskim w Mosinie podczas festiwalu „Sztukodzielnia„.

Darmowe Rowery Małomiasteczkowe

Darmowy Rower Małomiasteczkowy w Puszczykowie fot. DrooM

Darmowe Rowery Małomiasteczkowe - DrooM

Darmowe Rowery Małomiasteczkowe fot. DrooM

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena artykułu: 10.0/10 (Głosujących: 2)
Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Mosina, Puszczykowo

Tagi:

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj


Ten wpis nie powstałby bez kawy. Jeśli uważasz, że to co robimy jest potrzebne, postaw nam małą czarną. Z przyjemnością i jeszcze większym zapałem opiszemy dla Ciebie coś ciekawego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to Gazeta Mosińsko-Puszczykowska - logo