Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Materiały partnera | środa, 16 cze, 2021 | komentarzy 9

Dlaczego warto trenować boks?

Istnieje tak dużo świetnych dyscyplin sportowych, których nawet nie bierzemy pod uwagę, rozważając to, w co warto się zaangażować.

Chcąc poprawić swoją kondycję i wytrzymałość, raczej decydujemy się na pójście na siłownię, zaczynamy przygodę z bieganiem albo zapisujemy się do lokalnej drużyny, rozgrywającej regularne mecze na przykład w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną lub piłkę nożną. Wybieramy coś tradycyjnego, coś, co znamy i w co łatwiej się wdrożyć. A co z innymi dyscyplinami? Przecież jest ich całe mnóstwo, a większość dostępna dla osób w każdym wieku – dla dzieci, młodzieży szkolnej, dorosłych, jak i osób starszych.

Wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko chcieć zrobić coś inaczej niż inni. Jednym z pomysłów, co właśnie warto robić to… zapisać się na zajęcia z boksu. Wydaje nam się, że sporty oparte na walce są nie dla nas? Niby dlaczego? Tak naprawdę w wielu sytuacjach ogranicza nas tylko to, co mamy w głowie. Dajmy sobie szansę na coś zupełnie odmiennego, poszerzajmy własne horyzonty, bo boks przynosi naprawdę wiele korzyści dla naszego zdrowia. Euro 2021 bonusy na zakłady gwarantują najlepszą rozrywkę w typowanie wyników meczów i oglądanie najlepszych europejskich zawodników na murawie. Właśnie taki odpoczynek przyspieszy Twoją regenerację po wysiłku sportowym.

Jakie korzyści niesie regularne trenowanie boksu?

Boks jest sportem walki, polegającym na walce dwóch zawodników, którzy mogą używać jedynie pięści. Brzmi nieco brutalnie? To tylko brzmi. Taka walka na pięści była znana już w czasach starożytnej Grecji. Sport, który dziś nazwalibyśmy boksem, pojawił się nawet w programie słynnych antycznych igrzysk olimpijskich. Dlaczego w obecnych czasach ta dyscyplina wciąż rośnie na popularności? Odpowiedź na to pytanie niosą ze sobą korzyści, jakie można zyskać z treningów bokserskich. Pierwszym z nich jest ogólna poprawa kondycji. I to tylko tej fizycznej (choć to właściwie przede wszystkim), ale także psychicznej. Trening bokserski wiąże się z wieloma poświęceniami, ale daje takie poczucie satysfakcji i relaksu tuż po, że każda niejednokrotnie dłużąca się minuta na ringu zdecydowanie jest tego warta.

W ciągłym pędzie życia codziennego, nerwów związanych z nauką lub pracą, stres gromadzi się w nas i dobrze jest pozbyć się go właśnie poprzez aktywność fizyczną. Rzecz jasna nie chodzi o wyładowanie emocji na drugiej osobie, treningi boksu pod okiem doświadczonego trenera odbywają się przy użyciu specjalnych worków treningowych, ścianek oraz dostosowanych gruszek. Trening bokserski doskonale wpływa na poczucie sprawności w życiu oraz pomaga kontrolować emocje. Jeśli ktoś ma problem z uleganiem swoim odczuciom i emocjom, powinien spróbować boksu – oczyszcza głowę lepiej niż przebiegnięcie półmaratonu. Zdaje się, że żaden innych sport nie wpływa tak korzystnie na poprawę naszej koncentracji niż właśnie boks. Tutaj musimy być totalnie skupieni na tym, co robimy, kontrolować każdy ruch, postawić na bycie tylko tu i teraz oraz na bycie niebywale uważnym.

Boks dla zdrowia

Oczywiste jest to, że boks korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Wykonywany bezpiecznie przy profesjonalnym trenerze buduje nasze umiejętności, a my czując się coraz pewniej w tych działaniach, podnosimy także poczucie własnej wartości, które z ringu z powodzeniem przenosi się do codziennego życia. Treningi bokserskie są też świetnym rozwiązaniem dla osób pragnących poprawić nieco swój wygląd zewnętrzny.

Doskonale działają na proces rzeźbienia ciała i dążenie do idealnej sylwetki. Taki trening to prawdziwy zabójca kalorii. Dwie godziny boksu pomagają spalić nawet do tysiąca kalorii! Trzeba przyznać, że liczba ta robi wrażenie. Nie dziwi zatem fakt, że boksu podejmują się osoby, którym zależy na redukcji kilogramów przy jednoczesnym zachowaniu pięknej sylwetki.

Napisano przez Materiały partnera opublikowano w kategorii Aktualności

Tagi:

Wasze komentarze (9)

 • Tomek
  środa, 16 cze, 2021, 23:07:32 |

  Dlatego, żeby bić innych.

 • Dzim
  sobota, 19 cze, 2021, 8:53:39 |

  Ciekawy artykuł- chociaz brakuje tu kilku rzeczy- boks to także sparingi – czyli najlepsza formą treningu ale jednocześnie najbardziej odstraszająca od tej dyscypliny. Nie każdy może sobie pozwolić na widoczne konsekwencje takich sparingów. Czy w Mosinie można trenować boks pod okiem dobrego Trenera?

 • Płotka
  sobota, 19 cze, 2021, 9:28:46 |

  okładanie się po mordach ma być przyjemnością ? Walka w klatkach to czyste zezwierzęcenie.Jak obserwuję obecną rzeczywistość to trudno nie zauważyć że ludzie zaczynają myśleć i zachowywać się jak zwierzęta.
  Zamiast dziecka pies i codzienne z nim spacery. Tak przy okazji uważam, że należałoby powrócić z podatkiem za psa. Chodniki, trawniki, pobocza ulic zapaskudzone psimi odchodami.Nie jestem przeciwnikiem zwierząt ale trzymanie psa w mieszkaniu jest sprzeczne z jego naturą.

 • UMA
  sobota, 19 cze, 2021, 19:07:01 |

  @Plotka – jak od boksu doszedłeś (lub doszlas) do psów?! Najlepiej siedziedz przed tv/kompem i wszystko krytykowac

 • Płotka
  sobota, 19 cze, 2021, 19:27:47 |

  @UMA- w skojarzeniach nie jesteś najlepszy. Walka w klatkach przypomina jako żywo walkę psów.

 • UMA
  sobota, 19 cze, 2021, 21:56:47 |

  Jeżeli chodzi o boks to nie odbywa się to w klatkach i jest dyscyplina olimpijska

 • Płotka
  sobota, 19 cze, 2021, 23:10:31 |

  @ UMA – i co z tego że jest dyscypliną olimpijską ? Wystarczyło spojrzeć na twarz Kuleja aby zobaczyć skutki tej szermierki na pięści. Dla mnie boks to zwyczajne mordobicie. Co innego lekkoatletyka, to jest prawdziwa królowa sportu.

 • Gość
  niedziela, 20 cze, 2021, 9:34:18 |

  @Plotka Ok masz prawo tak myśleć i ja Tobie tego nie odbieram ale uważam że ten cały wywód o zezwierzeceniu i psich odchodach jest nie na miejscu.

 • Płotka
  niedziela, 20 cze, 2021, 9:57:13 |

  @Gość – trzeba być ślepym aby tego o czym pisałem, nie widzieć.

Skomentuj