Festiwal dostępności Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Teatr na leżakach w Starym Browarze w Poznaniu
Redakcja GMP | piątek, 21 maj, 2021 | komentarze 2

Dziennikarz GMP nagrodzony za odkłamywanie historii!

Wojciech Czeski, historyk i dziennikarz Gazety Mosińsko–Puszczykowskiej, autor książki “Demagog Poznański” został laureatem tegorocznego konkursu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii Młodych Dziennikarzy.

Nasz redakcyjny kolega nagrodzony został przez jury za cykl artykułów historycznych publikowanych na łamach naszej gazety: „Węzeł gordyjski Rzeczypospolitej Mosińskiej” „Pożoga 1848”, oraz „Krauthoferowe wieści” (GMP 01/2020, str. 24). Cieszymy się, że doceniony został wielki trud naszego Kolegi w odkłamywaniu historii Mosiny w okresie Wiosny Ludów.

Na konkurs wpłynęły 54 prace dziennikarzy z całego regionu. Po raz pierwszy w tym roku przyznano także nagrody honorowe za wybitne osiągnięcia w pracy dziennikarskiej – Laur Wielkopolskiego Oddziału SDP otrzymała mieszkanka naszego regionu, red. Barbara Miczko Malcher z Radia Poznań, która obchodzi w tym roku jubileusz 50 – lecia pracy zawodowej.

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Wojciech Czeski z książką Demagog poznański

Napisano przez Redakcja GMP opublikowano w kategorii Aktualności, Blog

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (2)

  • Postronny
    piątek, 21 maj, 2021, 14:40:42 |

    Gratulacje!

  • Willma
    piątek, 21 maj, 2021, 15:06:14 |

    Gratulacje Panie Wojtku!!!

Skomentuj