Nowy Tiguan Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 7 wrz, 2021 |

Festiwal Sztuki Mosina 2021. W programie m.in 28-metrowy mural, premiera spektaklu, koncerty i pokazy

W piątek 17 września rozpoczyna się festiwal sztuki Sztukodzielnia. W programie koncerty, pokazy, premiera spektaklu, malowanie gigantycznego muralu, inauguracja darmowego roweru miejskiego i wiele innych atrakcji. Festiwal potrwa do późnych godzin wieczornych, w sobotę 18 września. Więcej o tym niezwykłym wydarzeniu opowiedzieli nam Marcin Niemczewski z mosińskiej Jadłodzielni oraz Agnieszka Wrzosek z Calluna Trip.

W ramach festiwalu odbędą się koncerty, wystawy czy spektakl mosińskiego teatru. Wszystko wśród mieszkańców, którzy sami są reżyserami całego wydarzenia – to główne założenie projektu “Twoja i moja kultura”, który realizuje Mosiński Ośrodek Kultury oraz Jadłodzielnia Mosina.

– Startujemy w piątek. Główne wydarzenie to premiera kolejnej sztuki Teatru Bez Kurtyny pt. „Pielgrzymi” według mosinianina Marka Pruchniewskiego. Wcześniej, bo już od wtorku (14.09) na targowisku miejskim malujemy gigantyczny, 28-metrowy mural. Będzie to akcja społeczna, w której pod okiem artystki Justyny Dziabaszewskiej, według jej projektu i szkicu, mieszkańcy będą malować mural o tematyce ekologicznej – mówi nam Marcin Marcin Niemczewski z mosińskiej Jadłodzielni.

– Finał odbędzie się w sobotę (18.09) od godz. 16 na targowisku (wokół Jadlodzielni). W programie premiera Roweru miejskiego DRooM (szerzej we wrześniowym wydaniu Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej), koncert Sił Specjalnych (mobilne studio muzyczne z Poznania angażujące do grania i śpiewania). Odbędą się też wystawy grafiki i malarstwa (np. młodego chłopaka malującego tylko nogami), pokaz multimedialny Calluna TRIP- o podroży „ogórkiem” przez USA oraz dwie premiery książkowe mosińskich autorów. W trakcie festiwalu zobaczymy też pokaz mody z finałem na motocyklach oraz koncert zespołu NOT YET– wymienia Marcin Niemczewski.

– Sztuka w przestrzeni publicznej to jest coś magicznego – mówi Agnieszka Wrzosek z Calluna Trip, która wraz z mężem przemierzyła Amerykę Północną Volkswagenem z 1974 roku i w ramach „Sztukodzielni” będzie opowiadać o odpowiedzialnym podróżowaniu. – Z niecodzienną rzeczą wkraczamy w codzienność: ten festiwal jest w stanie zbliżyć artystów do siebie i ludzi do sztuki – zapowiada Agnieszka Wrzosek. O „Sztukodzielni” w rozmowie przeprowadzonej na łamach Radia MPL:

Program festiwalu SZTUKODZIELNIA 2021

  • przedstawienie teatralne
  • koncerty
  • wystawy (rzeźby, malarstwa, grafiki)
  • prezentacje (moda, podróże)
  • wspólne malowanie muralu
  • uruchomienie rowerów miejskich DRooM
  • premiery książkowe mosińskich autorek/autorów
  • naprawa biżuterii
  • gra detektywistyczna
  • FOOD TRUCKI

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, a każdy Gość festiwalu otrzyma niespodziankę od Jadłodzielnia-Mosina.

SZTUKODZIELNIA – mikrofestiwal sztuki to projekt jadlodzielni realizowany z MOK w ramach „Twoja i moja kultura„.

Festiwal - sztukodzielnia

Marek Pruchniewski - Pielgrzymi - Teatr Bez Kurtyny

Marek Pruchniewski – Pielgrzymi – Teatr Bez Kurtyny

NOT YET - debiutancki koncert mosińskiego zespołu rockowego

NOT YET – mosiński zespół rockowy

Droom - Darmowy Rower Miejski

Droom – Darmowy Rower Miejski

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Skomentuj