Salon VW Berdychowski Osa Nieruchomości Mosina - działki, mieszkania, domy Wiosenny repertuar trendów w Starym Browarze
Redakcja GMP | wtorek, 16 lut, 2021 | komentarzy 86

Gorąco w radzie po publikacjach dotyczących inwestycji w Pecnej i targowiska

Rada Miejska na nadzwyczajnej sesji odwołała ze składu gminnej Komisji Rewizyjnej trzech radnych. Wśród odwołanych osób znaleźli się sołtysi Krosna i Czapur – Ryszard Rybicki oraz Waldemar Waligórski.

Na dzisiaj Rada Miejska zwołała nadzwyczajne posiedzenie. Radni na sesji zajmowali się sprawą odwołania z gminnej Komisji Rewizyjnej radnych Ryszarda Rybickiego, Waldemara Waligórskiego i Czesława Tomczaka. Drugim tematem sesji było zlecenie tej samej komisji kontroli dotyczącej inwestycji w lesie w Pecnej.

Radny o zmianach w składzie komisji: „Nieładna sprawa”

Wobec radnych Waligórskiego i Tomczaka toczyły się postępowania w sprawie naruszenia przez nich zapisów Ustawy o samorządzie gminnym. Radny Czesław Tomczak jeszcze wczoraj sam zrezygnował z członkostwa w Komisji Rewizyjnej.

Wcześniej do radnych zagrożonych odwołaniem, apel wystosował przewodniczący komisji – Andrzej Raźny. – W stosunku do dwóch z Was toczy się postępowanie o naruszenie art. 24f ust 1 ustawy o samorządzie gminnym (prowadzone przez Komisję Rewizyjną). W stosunku do kolegi Ryszarda Rybickiego z kolei kilka razy sformułowano zarzut dotyczący nieprawidłowości finansowych dotyczących funkcjonowania targowiska miejskiego – czytamy w piśmie. Zdaniem przewodniczącego Raźnego, taka sytuacja może prowadzić do wątpliwości związanych z bezstronnością i niezawisłością komisji.

– Dalsze trwanie w takim stanie stawia pod znakiem zapytania wiarygodność funkcjonowania Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Mosinie – dodaje Andrzej Raźny.

– Moim zdaniem nie ma podstaw do usuwania mnie z Komisji Rewizyjnej. Nie czuje się winny, nikogo nie okradłem, nie jestem skazany – bronił się podczas sesji radny Waldemar Waligórski. Zdaniem sołtysa Czapur, radni projekt uchwały przygotowali na podstawie doniesień medialnych, mówiących, że miał on świadczyć usługi na rzecz mosińskiego Zakładu Usług Komunalnych i tym samym złamać zapisy Ustawy o samorządzie gminnym. – Postępowanie Komisji Rewizyjnej zakończyło się, komisja stwierdza, że nastąpiło naruszenie tego zakazu [świadczenia usług z wykorzystaniem mienia gminy – red.] – argumentował odwołanie sołtysa Czapur, przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Andrzej Raźny. – Radny Waligórski świadczył usługi na rzecz ZUK i jest to bezsporne – są faktury, wystawione przez radnego, w trakcie trwania jego kadencji – przekonywał Andrzej Raźny.

Odwołanie z komisji radnego Rybickiego wiąże się natomiast ze sprawą targowiska miejskiego, którą szeroko opisywaliśmy.

– Sprawa targowiska nie jest drobna, zarzut jest bardzo poważny – mówił Andrzej Raźny. – Nadal jest wiele pytań, opinia publiczna nie poznała uzasadnienia umorzenia przez prokuraturę postępowania. Chciałbym, by pan burmistrz opublikował dokumenty, które uzyska wcześniej od prokuratury, dotyczące tej sprawy. – Zarzuty te [dotyczące nieprawidłowości na targowisku – red.] są podnoszone są w prasie lokalnej oraz poparte zostały świadectwami publicznymi przez byłego prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Mosinie Andrzeja Strażyńskiego oraz byłego pracownika Zakładu Jarosława Olejniczaka – brzmi natomiast fragment uzasadnienia podjęcia uchwały o usunięciu z Komisji Rewizyjnej radnego Ryszarda Rybickiego.

– Prokurator dwa razy się zajmował sprawą targowiska i nic nie wyszło – Ryszard Rybicki kontynuował znaną, z wystąpień burmistrza Przemysława Mielocha, narrację dotyczącą sprawy targowiska. – Pracujemy na podstawie donosów. Może sprawdzimy tych mieszkańców, którzy podnoszą te zarzuty? Ten, który najbardziej mnie próbuje szkalować, to akurat dobry kolega pary radnych, który miał obiecane coś – dodał radny Rybicki. Na końcu sołtys Krosna stwierdził, że sprawa odwołania go z Komisji Rewizyjnej jest „nieładna” i „ukartowana do góry”.

Dyskusja zakończyła się głosowaniem, w wyniku którego radni Rybicki, Waligórski oraz Tomczak zostali odwołani ze składu Komisji Rewizyjnej. Komisja musi mieć przynajmniej 5 członków, a po odwołaniu 3 radnych, zostało 4. Skład uzupełnili radni Adam Monikowski i Michał Kleiber.

Radni zbadają sprawę wodociągu i kanalizacji w Pecnej

Projekt uchwały w sprawie zlecenia Komisji Rewizyjnej kontroli, dotyczącej leśnych inwestycji, przedstawił radny Marcin Ługawiak. – Ta sprawa mocno obniżyła zaufanie do rady. Bardzo silnie zostało podważone także zaufanie do burmistrza gminy. Komisja Rewizyjna powinna sprawą zająć się pilnie – uzasadniał Ługawiak. – Patrząc na przebieg całej sprawy, wczytując się w dokumenty, doszło do sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. Jest to sprawa, która przekracza dozwolone prawem czynności albo która przekracza przynajmniej etyczne wartości. Należy społeczeństwu przekazać, jakie jest stanowisko w tej sprawie – mówił radny Marcin Ługawiak. Radny całą sprawę nazwał „aferą wodociągową”, która musi zostać wyjaśniona.

W dyskusji głos zabrał jedynie radny Waldemar Waligórski, który zawnioskował o przejście do głosowania. Radny Waldemar Wiązek nie wypowiedział się.

– Kontrola będzie szeroka, będzie wymagała sięgnięcia do 2016 roku – zapowiedział przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Andrzej Raźny. – W ramach kontroli prześledzimy całą ścieżkę decyzyjną, całość korespondencji pomiędzy gminą a Aquanet – jesteśmy winni to społeczeństwu, żeby to wyjaśnić – dodał radny. Wnioski komisji dotyczące sprawy inwestycji w Pecnej mają być znane do 30 kwietnia.

Na nadzwyczajnej sesji nie pojawił się burmistrz Przemysław Mieloch. Obecny był natomiast jego zastępca – Adam Ejchorst, który zapewnił radnych, że gmina udostępni komisji wszystkie potrzebne dokumenty. Zastępca burmistrza zapowiedział także, że zaprosi radnych do współpracy przy sporządzaniu wniosków do kolejnego wieloletniego planu inwestycyjnego Aquanet.

Redakcja GMP

Autor: Redakcja Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej.

Wasze komentarze (86)

 • Leśny dziad
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:04:13 |

  W pierwszej kolejności powinni zabezpieczyć dokumenty i zrobic ich kwerende.

  • Płotka
   wtorek, 16 lut, 2021, 20:08:20 |

   Czy Komisja Rewizyjna obsadzona w całości przez opozycję (radny Monikowski też chyba czmychnął z okrętu Mielocha) może być obiektywna ?

   • jj
    wtorek, 16 lut, 2021, 20:32:51 |

    Najważniejsze żeby była nieprzekupna.

 • Mieszkaniec Krosna
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:15:49 |

  Panie Rybicki proszę przekazać swojemu synowi jako ojciec oraz jako sołtys Krosna, że furgonetki blokują całkowicie chodnik pod jego sklepem obok żabki w Krośnie. Piesi muszą wchodzić na jezdnię by przejść. O tym że chodnik jest zniszczony to już nie wspominam. Jest pan sołtysem to prosze dbać no o bezpieczeństwo. 50 metrów od tego mieszka też radna W.Mania. proszę zrobić z tym bajzelm porządek.

  • Napływowy
   środa, 17 lut, 2021, 16:20:22 |

   Naprzeciw radnej Manii przy wylocie mieszka I non stop stoi zaparkowany czarny Citroen C5 i blokuje ścieżkę. To podobno syn byłego radnego. Tak mówią ale na sto procent nie wiem.

 • labradorex
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:17:07 |

  Michał Kleiber w komisji rewizyjnej. Michał bierz się za nich i za pisiora! NIE ODPUSZCZAJ ! Do suchej nitki ich kurła przejrzeć ! Bo Mosina to patologia !

  • Gość
   wtorek, 16 lut, 2021, 20:58:38 |

   Kleiber jak większość rady poza bezsensownym gadaniem nie wnosi nic do obrad – żadnej merytoryki, żadnej przydatnej wiedzy tylko gadanie… Mosinie potrzeba specjalistów a nie gawędziarzy!

 • labradorex
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:17:38 |

  Aż strach mysleć jakby wyglądała ta gmina gdyby nie radny Ługowiak, Kleiber! Te stare wygi by nas doszczętnie z torbami puścili! Ludzie, mieszkańcy gminy i miasta, zacznijcie myśleć. Nie głosujcie na tych starych panów na literkę W z rady ! Starcy do wnuków a nie do zarządzaniem tak wielką gminą ! Pisior rownież !

  • Gość
   wtorek, 16 lut, 2021, 20:59:29 |

   Radny Ługawiak

  • Gefir
   środa, 17 lut, 2021, 16:48:11 |

   A może nie jest ważne kto jak głosuje tylko kto liczy głosy…

 • Mieszkaniec
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:20:56 |

  Radni RM o was i władzach Mosiny mówi się już w Poznaniu i podaje jako przykład korupcji w samorządzie. Nie wstyd wam?

  • liberał
   wtorek, 16 lut, 2021, 17:24:46 |

   Mosina, miasto które nie wygląda jak miasto w Wielkopolsce. Syf kiła i mogiła. Zaprzeczenie wielkopolskiego porządku i gospodarności. Włodarze, wstyd ! Burmistrz, Wiązki i inne Waligóry do wyjebki !

   • Gość2020
    wtorek, 16 lut, 2021, 17:33:55 |

    Tak Mosina i okolice to brzydota że aż oczy bolą. Jest mi wstyd bo mieszkam tu od urodzenia, a moja rodzina od co najmniej trzech pokoleń. Z roku na rok jest gorzej zamiast lepiej. Setki samochodów, bałagan wszechobecny mini interesiki radnych i burmistrza. Kłamią i mamią ludzi inwestycjami na które nie stać gminy bo pieniądze trwoni się na promocję i inne głupoty. To ma być niby gmina turystyczna, zielona? Jest dokładnie odwrotnie. Jesteśmy szarży i brzydcy a turysta tu nie ma co szukać. Mosina to tania sypialnia dla uciekinierów z Poznania.

    • liberał
     wtorek, 16 lut, 2021, 17:36:27 |

     Bardzo smutna rzeczywistość.

     ALE BASEEEEEEN !

     • Gość
      wtorek, 16 lut, 2021, 18:13:16 |

      Do bezkarnego wyprowadzenia kasy;dobijamy do miliona,a basenu nie ma i nie będzie.

    • Taki pomysł
     środa, 17 lut, 2021, 10:50:44 |

     Od ponad dziesięciu lat mieszkam w Mosinie i tak jestem „uciekinierem” z Poznania czyli rozumiem z wypowiedzi, jestem drugim sortem (to takie popularne w dzisiejszych czasach), ale jestem zameldowany i płace podatki do Gminy.
     Z drugiej strony ponieważ mieszkam od 10 lat a nie od zawsze to mogę spojrzeć na gminę pod innym kontem (nie jestem „umoczony” w żadne powiazania).
     Uważam że gmina jest świetnie usytuowana i przyrodniczo ma wiele zalet (potwierdzają to moi znajomi którzy wpadają z odwiedzinami).
     Oczywiście kierunki działań włodarzy są nietrafione. Na pierwszym miejscu całkowita likwidacja pomysłu z basenem, który biorąc pod uwagę wiele zadań w gminie potrzebny jest jak świni siodło. Pieniądze można by wydatkować na drogi, wodociągi (niekoniecznie w lesie :), czy chociażby na dofinasowanie do wymiany pieców węglowych. Pomysłów można by mieć wiele.
     Dopóki będzie się wybierać te same osoby na burmistrza lub do rady, to nie będą one miały presji żeby się wykazać aby w następnych wyborach nie wylecieć (brak motywacji=brak działania).
     A dla wszystkich mieszkańców spokojnego dnia życzę.

     • Gość
      środa, 17 lut, 2021, 11:02:12 |

      Proste i logiczne.
      Tylko jak oderwać pazerne i nienażarte świnie od koryta?

     • As
      czwartek, 18 lut, 2021, 18:09:44 |

      kątem nie kontem

     • Taki pomysł
      piątek, 19 lut, 2021, 15:00:45 |

      Tak zgadza się. Dzięki za poprawkę.

 • Gość
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:27:20 |

  Z kim po sądach tłukł się Waligorski i o co ?

 • Gość
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:42:05 |

  Może warto sprawdzić przy tej okazji dlaczego uchwała w sprawie mpzp dla części Czapurach objęło teren z wyłączenie terenu sołtysa Waligorskiego. plan kończy się w ulicy Gromadzkiej przed działka sołtysa dziwnie nienaturalnie jak się spojrzy na jego obszar.

  • Płotka
   wtorek, 16 lut, 2021, 18:24:58 |

   Bo tam będzie zabudowa na podstawie warunków !

 • Tomek
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:50:20 |

  P.Rażny nie popuszczać tym skorumpowanym Radnym, wraz z Burmistrzem, wyrzucić afera za aferą i nikt za to nie odpowiada. Radni powinni być najdłużej dwie kadencje a nie siedzą po kilkanaście lat i przytakują jak osły. Rybicki i Wiesia do emerytury.Ja widzę w tym towarzystwie czterech możliwych Radnych reszta na wypad.

 • karp
  wtorek, 16 lut, 2021, 17:59:27 |

  Ryszard i Waldemar z woza, koniom lżej.
  Warto podkreślić, że radny Tomczak jednak zrezygnował. Paru osobników jest tak zdemoralizowanych, że o resocjalizacji nie może być mowy. Wiązek wręcz triumfował, bo zdaje znowu uda mu się skutecznie schować za żoną. Bardzo dobre wystąpienie Ługawiaka.
  Kluczowy bardzo narzekał na niedobry internet. Bez niego jednak by się nigdy nie dowiedział, że powinien wyłączyć capslock.

 • Jolka
  wtorek, 16 lut, 2021, 19:12:28 |

  Wstyd jak winni którym udowodniono łamanie przepisów bezczelnie zgrywają w swoich wypowiedziach na sesji pokrzywdzonych. Rozliczyć publicznie z wszystkich przewał.

 • Mp3
  wtorek, 16 lut, 2021, 19:31:08 |

  Waldemara zdjęli z funkcji członka komisji tym samym uznali jego winę. Tak czy inaczej dzisiaj dokonał się sąd nad Waldemarem. Bronił się tak jak potrafi – słabo. Dlaczego se nie wziął papugie na zebranie. Każdemu należy się prawo do adwokata Waldemarowi też. To konstytucyjne prawo, ktore właśnie złamano. Mógł złożyć wniosek do przewodniczącej o obrońcę z urzędu na pewno by mu dali. Zaryzykował I przepracował.

 • Gość
  wtorek, 16 lut, 2021, 19:39:41 |

  A mówił, że uznali go niewinnym.

 • Gość
  wtorek, 16 lut, 2021, 19:46:07 |

  Ot figlarz!

 • Postronny
  wtorek, 16 lut, 2021, 19:49:33 |

  Jak to jest, gdy wybierają Cię ludzie byś ich reprezentował, bo widzą w Tobie coś więcej, coś, czego być może wcale w Tobie nie ma, a Ty masz ich gdzieś i skupiasz się tylko na tym, by samemu się nażreć?

  Jak to jest, gdy na innych patrzysz tylko przez pryzmat tego, ile są w stanie ci dać i jak łatwo ich ograć?

  Jak to jest, gdy drwisz z prawa, czujesz że jesteś ponad nim i liczysz, że Twoje przekręty nigdy nie wyjdą na światło dzienne?

  Jak to jest, gdy siedzisz teraz w milczeniu licząc, że zaraz wszystko rozejdzie się po kościach, a ty bezkarnie będziesz mógł nadal grać innym na nosie?

  Marnujesz wiarę ludzi w drugiego człowieka, w zwykłą ludzką uczciwość.
  Marnujesz wiarę ludzi w demokrację.
  Marnujesz wspólne pieniądze które Ci się nie należą.
  Marnujesz czas i zapał innych ludzi na to, by poświęcali go teraz na Twoje przekręty. Czas i siły, które mogły być poświęcone na coś pożytecznego.
  Niszczysz perspektywy Mosiny i regionu. Walnie przyczyniasz się do tego, że wszyscy wokół ubożeją a miasto jest coraz mocniej zacofane i upośledzone w swym działaniu.

  Żadna kara którą można Ci wymierzyć nie odda nam tego wszystkiego, co zmarnowałeś.

  Lepiej by było, abyś się nigdy nie narodził.

  • Kvartz
   wtorek, 16 lut, 2021, 19:52:48 |

   Jest rakiem, nowotworem złośliwym. I pewnie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, dumny z siebie jak łatwo ogrywa innych ludzi.

   Ma się z pewnością za geniusza.

   Odrażająca kreatura.

 • Mp3
  wtorek, 16 lut, 2021, 20:04:22 |

  Moim zdaniem prokurator Raźny za bardzo nastawał na Waldemara i przewodnicząca składu orzekającego nie miała wyboru i musiała wydać surowy acz najprawdopodobniej sprawiedliwy wyrok. Dowody były mocno. Jedyna zaleta tego wszystkiego że sprawa się zamknęła na jednym posiedzeniu a nie ciągnie się latami. Karę orzeczono też surową dostał aż prawo wyboru drugiej komisji. Brawo Przewodnicząca !

 • Anna
  wtorek, 16 lut, 2021, 20:37:45 |

  Dobry początek , teraz prokurator powinien się wziąć do roboty.

 • Mp3
  wtorek, 16 lut, 2021, 21:13:05 |

  Drugi Bohater sesji nadzwyczajnej Rychu Rybicki zachowywał się niczym cnotliwa Zuzanna, która nie wie o czym się mówi ale wie jak się to robi.

 • Płotka
  wtorek, 16 lut, 2021, 21:17:50 |

  Na miejscu Rycha pozwał bym Raźnego o zniesławienie.

  • Gość
   środa, 17 lut, 2021, 10:23:48 |

   Bzdury odpowiadasz, jak się okrada mieszkańców czasem jakieś niecenzurowalne słowa można usłyszeć. I tak się cackają z cwaniakiem.

 • Gość
  wtorek, 16 lut, 2021, 21:53:32 |

  Sołtys Rybicki bardzo lubi /albo inaczej nie umie/ na tych swoich prymitywnych festynikach używać zwrotu: „nadejszła chwila na”. No właśnie panie radny na co nadeszła chwila?

  • karp
   środa, 17 lut, 2021, 10:25:58 |

   Nadejszła wiekopomna chwila, był Ryszard w KR i go ni ma.

 • Gość
  wtorek, 16 lut, 2021, 22:44:22 |

  Adaś jak zwykle kozłem ofiarnym zostanie

 • Playstation 5
  środa, 17 lut, 2021, 7:02:09 |

  Nowa komisja powinna sobie nadać uprawnienia organu ścigania mniej więcej jak prokuratura i wtedy wezwać dwóch ostatnich kierowników planowania Szaelige i Ambrożego. Dużo by powiedzieli. To prekursorzy ,,rozwoju przestrzennego gminy”. Gdyby jeszcze sobie nadali uprawnienia sądu inkwizycyjnego i stosowanych tam środków przymusu bezpośredniego to co by powiedzieli byli kierownicy o Zofia potrząsnęło by całym powiatem i województwem, a kto wie czy nawet nie dalej.

 • Kicia
  środa, 17 lut, 2021, 7:30:45 |

  Raźny rzeczywiście pasuje do roli prokuratora. Te surowe i groźne spojrzenie do kamery, to mogło zwieść i spowodować, że Waldemar się zapętlił, pogubił i ostatecznie był poległ. Mnie aż ciarki po plecach przechodziły.

  Rychu i drugi Waldi też blado wypadli przy Raźnym. Ja myśle sobie że w radnym Raźnym jest duży potencjał, właśnie go uwolnił, żeby go tylko nie zmarnował.

  Druga rzecz, niewiele się pisze o viceburmistrzu a to kluczowa zdaje się postać w tej całej sprawie. te jego kwękanie na sesji wskazuje że może mieć dużo za uszami. Jak bidula wytłumaczy się z tych pism do Aquanetu. Zawsze może zwalić na szefa, że mu kazali. Nie zdziwię się jak położy dziś na biurku szefa wniosek o dymisje.

  I na koniec, gdzie jest stanowisko samego szefa w tej sprawie. Gdyby miał honor to powinien podać się do dymisji. Takiej zadymy Mosina jeszcze nie miała. Chyba że wziął sobie do serca powiedzenie Tuska: co mnie nie zabije to mnie wzmocni.

  • Taki pomysł
   środa, 17 lut, 2021, 11:38:34 |

   Że tak zacytuje z filmu „Release the Kraken”.

 • karp
  środa, 17 lut, 2021, 8:31:56 |

  Niech dzieci nie czytają mojego posta.
  Mało wychowawcze jest to, że czy wybrać inwestycję dla (Wal)dzików w lesie, czy do Borkowic, to zarabia człowiek, którego jedynym dochodem jest dietka radnego. Jak sprzeda to też będzie miał poza dietą, zero dochodu.
  Ja tu z Al Capone widzę zWiązek i potrzebny Eliot Ness.

  • karp
   środa, 17 lut, 2021, 9:18:50 |

   Wróć karp. Potrzebny Eliott Ness lub mało skorumpowany US. Czy te oświadczenia majątkowe zawsze muszą sprawdzać ludzie z iloczynem i bez ilorazu? Dla mnie szczególnie zabawne było to byłego prezesa ZUK. Miał się Waldemar od kogo uczyć
   jak nie wykazywać działek.

  • Gefir
   środa, 17 lut, 2021, 16:56:35 |

   W Mosinie Bronsona potrzeba a nie Eliota…

 • Podatnik
  środa, 17 lut, 2021, 8:34:44 |

  Wierzę w przewodniczącego Raźnego, że sprosta oczekiwaniom mieszkańców. Liczymy na Pana!

 • Płotka
  środa, 17 lut, 2021, 8:38:18 |

  @ Kicia – Raźny się wyraźnie zagalopował.W kontroli istotne są fakty a nie jakieś zasłyszane historie. Na miejscu Rybickiego pozwał bym Raźnego do Sądu o naruszenie dobrego imienia.Raźny chciał wywrzeć wrażenie. Na mnie nie wywarł – wprost przeciwnie bardzo zawiódł. Osoba publiczna musi się liczyć ze słowami i starannie je ważyć.

  • a tata Marcina powiedział
   środa, 17 lut, 2021, 17:24:55 |

   niech se Płotka poczyta a potem pisze o zniesławieniu (to jest właśnie potęga wolnych mediów które Państwo PIS chce w Polsce zakneblować):

   Afera Watergate

   Główną rolę odegrali tutaj dziennikarze gazety „Washington Post” – Bob Woodward i Carl Bernstein wspierani przez przecieki od anonimowego źródła. Pod wpływem następnych doniesień powołano komisję senacką do zbadania zakulisowych rozgrywek podczas kampanii prezydenckiej.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Watergate

   • Płotka
    środa, 17 lut, 2021, 17:30:15 |

    Płotka swoje wie, a tata Marcina niech sobie czyta Wikipedię.Póki co nic Rybickiemu nie udowodniono. Domysły nie mogą być podstawą oskarżeń.

    • Gość
     środa, 17 lut, 2021, 17:45:33 |

     Powtarzasz się za burmistrzem,który nie chciał dowodów i ukręcił sprawę.

 • karp
  środa, 17 lut, 2021, 9:25:13 |

  Kto by uwierzył w ustalenia Komisji Rewizyjnej z Ryszardem i Waldemarem w środku?
  Płotko, pan burmistrz też tak mówi. Stwierdził, że ponad 70 % większe wpływy z targowiska, to efekt podwójnego pobierania opłat.Oparł się na jednym źródle informacji. Raźny jednak wskazał ich kilka.

 • Eliot
  środa, 17 lut, 2021, 9:51:31 |

  @Płotka więcej wiary w ludzi! Raźny swoimi wypowiedziami nie wypełnił znamion przestępstwa zniesławienia. Proponuje się nieco oczytać trochę o tym co zarzucasz. Kiknę ci z Wikipedii o zniesławieniu: Zniesławienie, pomówienie, obmówienie, oszczerstwo – występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.
  I w którym miejscu wypowiedz radnego Raźnego wypełnia przesłanki.
  @Płotka przyznaj się, chodzi ci o to aby zastraszyć i już na wstępie członków komisji i storpedować jej prace. Niestety takie wpisy będą się pojawiały, a nasila się jak rada dotknie drażliwych tematów. Stara taktyka. I jeszcze za chwilę dowiemy się o członkach komisji, aby ich prywatnie zdyskredytować, np. biją żony, plują na ulicy, etc. Mam tylko nadzieje że odmieniona rada nie ulegnie presji. A presja będzie duża w grę wchodzą interesy wpływowych i możnych tego firtla. Jedynie co można powiedzieć: Rado jesteśmy z Wami i nie odpuście im! Mieszkańcy będą Was wspierać! Panie Raźny Pan będzie głównym rozgrywającym i to Pan będzie przedmiotem wściekłego ataku i to Pana historia Mosiny zapamięta, w kwestii utracenia macek ośmiornicy. Musi Pan mieś siłe! Proponuje obejrzeć film Nietykalni w reżyserii Briana De Palmy z Sean Connery i Kevinem Costnerem w roli głównej.
  Wszyscy trzymamy za Pana kciuki! OI proszę nie przejmować się atakami. One są wliczone w cały proces dojścia do prawdy!

  • orient
   środa, 17 lut, 2021, 10:16:13 |

   Również kibicuję panu Raźnemu. Mam nadzieję, że wnioski z ustaleń będą przyczółkiem do wszczęcia prawdziwego śledztwa. Mosina na pana liczy

   • Gość
    środa, 17 lut, 2021, 14:23:36 |

    zlecenie zbadania tej sprawy komisji rewizyjnej może mieć odwrotny skutek od zamierzonego. póki co sprawa, choć bulwersująca, wygląda jakby odbywała się w świetle prawa. wnioski rewizyjnej mogą to usankcjonować, a wtedy bohaterowie sprawy będą wybieleni.

    • Gość
     środa, 17 lut, 2021, 15:09:28 |

     Ta sprawa (inne też!) ma aspekt prawny,finansowy i moralny. Ważne dla nas, to dowiedzieć się jak naprawdę jest. Osobiście mam zaufanie do odnowionej Komisji Rewizyjnej Rady.

     • Gość
      środa, 17 lut, 2021, 15:46:55 |

      A ja nie mam zaufania do starej ani nowej komisji rewizyjnej. To są wszystko kłamycy i dyletanci. Wielcy samorządowcy a nie sprawdzili dlaczego burmistrz chce budować wodociąg i kanalizację w szczerym lesie! Amatorka totalna. A teraz wielce oburzeni. Tak Mieloch to perfidny kłamcą, ale radni są dokładnie tacy sami. Przecież oni nawet dziury na ulicy nie potrafią zauważyć i Zgłosić do naprawy. Mieszkańcy kuszą to robić za nich. Po cholerę nam tacy przedstawiciele?!

   • Mieszkaniec
    środa, 17 lut, 2021, 15:50:10 |

    A już nie pamiętacie jak na polecenie Mielocha pan Raźny prezentował na sesji jak to basen będzie się sam finansował i jeszcze dochody będą? Jak to oglądałem to przecierałem oczy ze zdumienia! Miałem wrażenie jakby raźny był wynajęty przez Mielocha. To ma być obiektywny człowiek? Halo!!! Basen już nas kosztował milion złotych a jeszcze go nie ma!! Halo gdzie jest Raźny?

  • Płotka
   środa, 17 lut, 2021, 12:45:15 |

   @Eliot- zamiast czytać Wikipedię posłuchaj uważnie co powiedział pan radny Andrzej Raźny.Powoływanie się na świadectwo byłego i obecnego prezesa ZUK oraz podkreślanie jaki to wzrost wpływów nastąpił po zmianie inkasenta to wyraźne wskazywanie na winę Rybickiego. Czy to jest mało ? Chciałbyś usłyszeć pod swoim adresem takie pochlebstwa sformułowane na podstawie tego co ktoś powiedział ? Oczywiście w stosunku do osoby publicznej poziom dopuszczalnej krytyki może być większy aniżeli w odniesieniu do przeciętnego obywatela. W tym przypadku nie mamy do czynienia z krytyką działalności pana Rybickiego jako osoby publicznej lecz z poważnymi zarzutami natury karnej.

   Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię !

   • karp
    środa, 17 lut, 2021, 14:12:58 |

    Do mnie bardziej przemówiły cyfry, a nie to co kto mówi.Nie zauważyłeś, że np.Czapurski od zawsze był zwolennikiem torpedowania wszelkich wyjaśnień?
    Jest głównym specjalistą od składania wniosków o przerwę. Szkoda, że wczoraj nie protestował przeciwko temu,że jest sołtysem ,a kadencja dawno minęła. Stworzą z nich jakąś komisję na której będą mogli zagrać w bierki lub warcaby i nie będą szkodzić.

   • Poncjusz
    środa, 17 lut, 2021, 15:20:46 |

    „Ten, który najbardziej mnie próbuje szkalować, to akurat dobry kolega pary radnych, który miał obiecane coś” tak wczoraj bełkotał i próbował pomawiać kogoś Rybcio, ciekawe czy się z tego wyspowiada i przyjmie dzisiaj na garnek dodatkową porcję popiołu.

 • Kicia
  środa, 17 lut, 2021, 10:07:53 |

  @Eliot, pełna Zgoda we wszystkim. Ja nawet myślę że już w niektórych kancelariach dojrzewają pozwy o zniesławienie to stara metoda ubeków. Nie jestem pewien ale nie wiem czy podobnej sytuacji nie doświadczyła przewodnicząca Kaptur. Może sama coś napisze. Oni mają pieniądze i napewno nie poddadzą się łatwo, za duże interesy wchodzą w grę. panowie ten układ trzeba rozgonić i przewietrzyć urząd. Oni mają pieniądze po swojej stronie a wy macie mieszkańców po swojej stronie. prawda zwycięży !

  @płotka tobie z jakichś powodów nie zależy na wyjaśnieniu sprawy !

 • karp
  środa, 17 lut, 2021, 10:22:54 |

  Trochę w związku, a trochę bez zWiązka chciałbym pochwalić referat ochrony środowiska(nie mylić z byłą komisją ochrony żwirowiska).
  http://bip.mosina.pl/zasoby/files/ref_os/2021/obwieszczenia/os.6220.4.2020.nr_postanowienie_sko_w_poznaniu.pdf
  Innym urzędnikom zabrakło odwagi by się roszczeniowcom przeciwstawić. Ktoś pomyślał, że wystarczy napisać KIP na kolanie, a tu proszę.

 • karp
  środa, 17 lut, 2021, 10:42:37 |

  Nigdy nie spotkałem się z sytuacją żeby prywatny właściciel cieszył się z utraty dochodów.
  Niektórzy protestują nawet na ulicach.
  Właściciel publiczny idzie do prokuratury i mówi:
  Wicie, rozumicie natenczas nic się nie stało. Może i gmina trochę straciła, ale zarobił właściciel salonu KIA.

 • Gość
  środa, 17 lut, 2021, 10:44:30 |

  Ale na postanowienie służy zażalenie, a to jakieś obwieszczenie. To niby że jak?

 • Gość
  środa, 17 lut, 2021, 11:38:11 |

  Właśnie należałoby się dowiedzieć, czy złożono w terminie zażalenie.

 • Mieszkaniec
  środa, 17 lut, 2021, 14:09:09 |

  P.Rażny mieszkańcy Gminy głęboko w P. wierzą zrobić porządek z miastem korupcyjnym. Wierze że reszta Radnych nie bedzie teraz bezradna i P. do pomorze.Chociaz połowa z nich nie powinna być Radnymi. Bedziemy bacznie obserwowac jak sprawy się toczą.

 • Mp3
  środa, 17 lut, 2021, 18:28:01 |

  A teraz do pana redaktora i szefa działu GMP:
  Czy jest możliwość zorganizowania debaty pomiędzy burmistrzem a przewodniczącym komisji rewizyjnej na żywo tak aby na czacie mozna bylo zadać pytania, prowadzącym mógłby być pan dziennikarz albo pani przewodnicząca Kaptur, takie wstępne wysłuchanie tanowiska w sprawie obu stron przed rozpoczęciem prac komisji byłoby fobrym punktem wyjścia i prac komisji, ta swobodna wypowiedz która jednocześnie która niesie pewien ładunek mogła by nadać kierunek i charakter prac, mieszkańcy bardzo byliby wdzięczni panu dziennikarzowi i całej gazecie za podjęcie się zorganizowania takiej debaty.

 • Eliot
  środa, 17 lut, 2021, 18:38:03 |

  Świetny pomysł tym bardziej że burmistrza nie było na sesji miałby teraz okazję wypowiedzieć się. Chyba się nie boi. Radny Raźny jest na fali więc na pewno pójdzie. Raźny może tylko zebrać kolejne punkty, co innego Burmistrz, ten tylko może pojechać jeszcze niżej z zaufaniem społecznym. Ale piłka jest w grze i wszystko może się wydarzyć.

  W ogóle to doskonały pomysł takie debaty między samorządowcami, powinny być obowiązkowe .

  Panie dziennikarzu mieszkańcy proszą Pana!

  • Jolka
   środa, 17 lut, 2021, 21:40:07 |

   Burmistrzowi brakowało debaty publicznej na temat COVID i apelował do Premiera. Teraz może się wykazać na własnym terenie w sprawie dotyczącej jego Gminy.

 • Gość
  środa, 17 lut, 2021, 19:11:28 |

  By rozjaśnić nieco wiedzę na temat spornej inwestycji proszę zapoznać się z wybranym istotnym fragmentem protokółu nr 10/19 z posiedzenia Komisji Inwestycji, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej w Mosinie, które odbyło się w dniu 23 kwietnia 2019 r., …

  „Komisja Inwestycji, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa wraz z gośćmi przeprowadziła dyskusję nad przedmiotowym projektem uchwały, w wyniku której ustalono, że wyżej wymieniona komisja stała Rady Miejskiej w Mosinie zaopiniuje go podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Mosinie.
  Następnie przedstawiciele AQUANET S.A. udzielili odpowiedzi na pytania zadane przez poszczególnych radnych dotyczące poszczególnych inwestycji zaplanowanych do realizacji na terenie gminy Mosina w projekcie uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu AQUANET S.A. na lata 2018-2027, którego kserokopia stanowi załącznik niniejszego protokołu.
  Komisja Inwestycji, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa przyjęła jednogłośnie, czyli 16 głosami „za” – wniosek nr 3 dotyczący zaopiniowania projektu uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu AQUANET S.A. na lata 2018-2027.”

  Kto imiennie oddał głosy za?

  1)   Arkadiusz Cebulski
  2)   Agnieszka Gorzyńska
  3)   Zbigniew Grygier
  4)   Łukasz Kasprowicz
  5)   Michał Kleiber – zastępca przewodniczącego
  6)   Roman Kolankiewicz
  7)   Marcin Ługawiak
  8)   Jan Marciniak
  9)   Maciej Patela 
  10)   Andrzej Raźny
  11)   Ryszard Rybicki
  12)   Jolanta Szymczak
  13)   Czesław Tomczak  
  14)   Waldemar Waligórski
  15)   Waldemar Wiązek – przewodniczący 

  • pompon
   środa, 17 lut, 2021, 20:15:17 |

   Jednym słowem: hańba! zdrada! wstyd! Radni bezradni nie wiedzieli co głosują. Hańba!

  • Eliot
   środa, 17 lut, 2021, 20:21:35 |

   Zdaje się, że rozpoczął się atak dezinformacyjny. Ta wrzutka powyżej z tym długim cytatem świadczyć ma zdanym jej autora, że wszyscy byli na tak, aby jeden radny miał kosztem finansów budżetu mosińskiego pokryta część prywatnej inwestycji. Autor tego wpisu rozumie wałek tylko wtedy, jak złapie się za rękę. To propaganda i dezinformacja. Takie ataki teraz będą się nasilać.
   Co do debaty. Absolutnie nie może jej prowadzić radna Kaptur. To musi być Pan dziennikarz. Radna Kaptur przerywa swobodne wypowiedzi i nie wiadomo dlaczego. Ile więcej byśmy się dowiedzieli, jakby na sesji nadzwyczajnej nie przerywała mówcom. Teraz strony okopały się na pozycjach. Pobiegły do mecenasów i już ten efekt zaskoczenia bezpowrotnie został utracony. Niepotrzebnie. Winę za to ponosi wyłącznie Przewodnicząca. Poza tym ten narzucony pruski porządek na sesjach jest nie do wytrzymania. Po co to Pani robi? Absolutnie nie nadaje się do prowadzenia takiej publicystyki. To musi być osoba wolna od takich przyzwyczajeń.
   Ja bym proponował, żeby pytania zadawał dziennikarz. Oznaczyć czas odpowiedzi, np. po 3 min. Ale dać połowę czasu na swobodne wypowiedzi wraz z zadawaniem pytań adwersarzowi.

  • zdradzony mieszkaniec
   środa, 17 lut, 2021, 20:53:26 |

   Kleiber hańba! Kasprowicz hańba! Ługawiak hańba! Wiązek hańba! Won z Mosiny szkodniki!

 • karp
  środa, 17 lut, 2021, 19:12:02 |

  Myślę, że w tej akurat sprawie burmistrz nie ma parcia na szkło. Podobnie jak radny Wiązek, który nie odbierał telefonu od TVP. Chyba rok temu z okładem burmistrz podesłał mu na imieniny ekipę TV i wówczas był rozmowniejszy. Ciężko jest wytłumaczyć rurę w lesie, bo jak by na to nie spojrzeć, to z przodu d… i d… z tyłu.
  Może niech przed debatą burmistrz poczyta o dyscyplinie finansów publicznych.
  https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20050140114/U/D20050114Lj.pdf
  W tej sprawie zarówno władze Mosiny i Aquanetu już powinny zacząć okładać się dyscypliną w ramach samoukarania.

 • Helga
  środa, 17 lut, 2021, 19:38:34 |

  Der Debatte muss sein!

  • Gość
   środa, 17 lut, 2021, 19:46:34 |

   Helciu. Poprawnie:Die Debatte muss sein

 • Gość
  środa, 17 lut, 2021, 19:44:53 |

  @karp
  Jeżeli KTOŚ odczuwa niedosyt, może zagłębić się w treść protokółu daleko wcześniejszego podobnej komisji Rady Miejskiej w Mosinie, a mianowicie do protokółu 28/16 z posiedzenia Komisji Inwestycji, Mienia Komunalnego i Ładu Przestrzennego RM w Mosinie z dnia 19 października 2016 roku.
  Oto fragment zapisu z protokółu tego posiedzenia.
  „Radny Waldemar Wiązek zaproponował, aby Gmina Mosina przejęła drogę prowadzącą przez las z Borkowic do Pecnej.
  W wyniku przeprowadzonej dyskusji, Komisji Inwestycji, Mienia Komunalnego i Ładu Przestrzennego przyjęła jednogłośnie, czyli 8 głosami ”za”, wniosek nr 1 dotyczący uregulowania przez Burmistrza Gminy Mosina kwestii dróg leśnych i dróg zwyczajowo przyjętych, istotnych dla układu komunikacyjnego na terenie gminy Mosina.”

  Kto zagłosował za? Do końca nie jest to jasne, gdyż pełen skład komisji to 9 radnych według takiej listy:
  1. Tomasz Łukowiak – przewodniczący
  2. Zbigniew Grygier – zastępca
  3. Arkadiusz Cebulski
  4. Zdzisław Gierek
  5. Agnieszka Gorzyńska
  6. Łukasz Kasprowicz
  7. Michał Kleiber
  8. Andrzej Raźny
  9. Waldemar Wiązek
  Jedna osoba była nieobecna, ale nie wiadomo kto. Szkoda, że na BIP nie można znaleźć list obecności radnych na poszczególnych komisjach.
  Czy to komuś coś podpowiada?
  Biedni radni nic nie wiedzieli o niczym. Wnioskowali o przejęcie drogi przez gminę, w 2020 zapoznali się z WPRiM Aquanetu na lata 2018-2027 od pracowników Aquanetu, jednogłośnie 15 głosami przyjęli WPRiM omówiony szczegółowo i co? No naprawdę nic nie wiedzieli!

  • Poncjusz
   środa, 17 lut, 2021, 20:11:45 |

   „Syndrom Dziwisza” udziela się nie tylko don Stanislao.

  • karp
   środa, 17 lut, 2021, 20:21:07 |

   Ciekawe. Niech się radni tłumaczą.

 • Gość
  środa, 17 lut, 2021, 20:30:03 |

  To zwala z nóg.

  Szanowni Państwo nie pozostaje nic innego jak referendum. Komisja rewizyjna tu nic nie wyjaśni.

  • Aaa
   środa, 17 lut, 2021, 22:08:45 |

   A może list do premiera? Znam kogoś kto ma doświadczenie

 • Jarosław Olejniczak
  czwartek, 18 lut, 2021, 5:56:07 |

  @ Panie Płotka odniosę się do pana wpisów na tym forum może po przeczytaniu trochę więcej pan zrozumie ile tutaj jest mataczenia. W kontroli istotne są fakty. Tak fakty są takie, że prokuratura umorzyła śledztwo dlaczego nie wiem. ((Ale fakt jest taki, że wypowiadasz się na temat bez znajomości wielu szczegółów.)).
  1-Może dlatego, że temat jest trudny i skomplikowany.
  2-Może dlatego, że prokuratorowi się nie chciało tej sprawy wyjaśnić.
  3-Może dlatego, że były odgórnie naciski, żeby umorzyć szybko sprawę.
  Po pierwsze jako osoba, która pracowała w ZUK-u widziałem wiele nieścisłości po drugie jako osoba, która zastąpiła na targowisku pana radnego Rybickiego jako inkasenta wiem jak ten proceder malwersacji wyglądał i jak to działało i to są fakty.
  Chciałbym zauważyć, że prokuratura przesłuchała osoby, które miały wiedzę ze słyszenia o nieprawidłowościach na targowisku miejskim.
  Moja osoba jako kluczowa i nie tylko w tej sprawie przez prokuratora nie została przesłuchana.
  Co prawda zeznawałem w innej sprawie związanej i powiązanej trochę ze sprawą targowiska w mosinie i próbowałem poruszyć ten wątek to prokurator odpowiedział, że mam się skupić na pytaniach, bo prokurator nie ma czasu do wieczora siedzieć i nie interesuję go co mam do powiedzenia w sprawie targowiska i to są fakty.
  Powiem panu panie Płotka, że fakty są takie, że pan radny Rybicki po tym bulwersującym umorzeniu przez prokuraturę śledztwa w sprawie targowiska w jednym z pism odgrażał się, że wniesie przeciwko mojej osobie prywatny akt oskarżenia.
  Fakt jest taki, że takiego pozwu nie wniósł i nigdy takiego ruchu nie zrobi. Dlaczego, bo człowiek, który ma coś za uszami zawsze będzie unikał sądów.

 • Gość
  czwartek, 18 lut, 2021, 7:10:17 |

  Panie Jarku tego tak nie można zostawić !

 • karp
  czwartek, 18 lut, 2021, 8:10:46 |

  Na sesji pojawił się wątek poboczny.Gargamel pytał czy jeśli prasa napisze i zrobi mu zdjęcie jak pluje na chodnik, to czy powinien zostać z czegoś odwołany. Moim zdaniem taka plujka nigdy do niczego nie powinna zostać powołana. Gdyby się tak przyznał do robótek dla ZUK i zrezygnował z mandatu, jak do tego plucia, to KR by nie musiała miesiącami tego badać.Za plucie na chodnik powinni mu dołożyć zakaz opuszczania miejsca zakwaterowania. Jak tu się nie obawiać budowy mostu Czapury-Luboń…

 • ela
  czwartek, 18 lut, 2021, 15:25:32 |

  ale bagno!!!

 • Tomek
  czwartek, 18 lut, 2021, 19:17:23 |

  Ci ludzie wchodząc do bagna , zanieczyścili by je.

  • Gość
   czwartek, 18 lut, 2021, 19:32:45 |

   Każdy ma to,na co zasłużył.Może ktoś porówna Mosinę z Puszczykowem.

Skomentuj